Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
turbix122333

İŞte Asil Soru

Recommended Posts

işte meselelerin en büyüğü ve halimizin izaha kavuştuğu soru,bir batılının ağzından soruyu yazıyorum.

KURAN PRENSİPLERİNDEN HAREKETLE BİR BAŞKA İLETİŞİMMODELİ TEKLİF EDİP ORTYA KOYABİLİYORMUSUNUZ??? EVET Mİ ,HAYIR MI?

İŞTE KURTULUŞ MODELİ DİYE İSLAM I GÖSTEREN BİZLERİ DAĞLAR BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ MESELE ALTINA DAVET EDEN SORU...ARANILMASI VE BULUNMASI GEREKEN BU...

Bu soruya gelecek cevapları merak ettim doğrusu

Soru başlığı asil mi asıl mı tam olarak anlayamadım.Ama cevapları ben de çok merak ettim.Soruya acil cevaplar istiyoruz:)

Soru başlığı asil mi asıl mı tam olarak anlayamadım.Ama cevapları ben de çok merak ettim.Soruya acil cevaplar istiyoruz:)

--asilliği asıl oluşundan diye çözüme kavuşacak şey-- ama asıl soru yazılan...tüm sahtelerin,pohpohçuların,adilerin,asillerin,çileli ve çilesizlerin,fikir sancısı çekenlerin,miş gibi duranların ortaya çıkacağı bir soru...

Turbix12233 miş gbi duranların ortaya çıkacağı bir soru demiş...

Bunun yerine soruya kendi bakış açısını (evet mi hayır mı) dile getirseydi bizde ne olduğunu görseydik daha makul olurdu.

Eğer iki insan arasındaki iletişim kastediliyorsa

Evet.. model ; tasavvuf.

Anladığım kadarı ile cevap vereyim;

Dünyalık işlerde kendimizden alttakine; ahiret işlerinde, kendimizden yukardakine bakarak ve bunu göz önünde bulundurarak insanlarla iletişime geçmek; en güzel modeldir.

Turbix12233 miş gbi duranların ortaya çıkacağı bir soru demiş...

Bunun yerine soruya kendi bakış açısını (evet mi hayır mı) dile getirseydi bizde ne olduğunu görseydik daha makul olurdu.

Eğer iki insan arasındaki iletişim kastediliyorsa

Evet.. model ; tasavvuf.

ya arkadaşım ben sizi anlamıyorum gerçekten...bende miş gibi olanlardanım ve adiyim,eğer istediğin cevap buysa aldın cevabını, peki şöyle bir soru sorayım peki benim bunları kabul etmem seni bu soruyu cevaplandırma mesuliyeti altından çıkardı mı?eğer müslümanım diyorsan bu sorunun muhatabı sensin...seninki nefsine paravana için , KARŞIDAKİNE saldırı , bu soruyu mesele yapmak bile büyük mesele...ORDA YAZDIKLARIM BİR ÖLÇÜ ANLAYANA..

VERDİĞİN CEVABA GELİNCE SORYU ANLAMAMIŞSIN HADİ ANLADIĞINI VARSAYARSAK BİZ DE İSLAM DİYORUZ YUKARDA YAZDIM TEKRAR ALIYORUM.İŞTE KURTULUŞ MODELİ DİYE İSLAM I GÖSTEREN BİZLERİ DAĞLAR BÜYÜKLÜĞÜNDEKİ MESELE ALTINA DAVET EDEN SORU...ARANILMASI VE BULUNMASI GEREKEN BU...

ARANILMASI GEREKENİ BULUP ONU ORTAYA KOYMANIN NE DEMEK OLDUĞUNU BİLENLER,YAPTIĞIM ŞEYİ ANLARLAR...

VE AYRICA BIKTIM ARTIK NE ZAMAN ÖNEMLİ BİR MEVZU ORTAYA ATILSA VE FİKİR SAHİPLERİNE DANIŞILMAK İSTENSE FİKİRSİZ FİKİRCİ OLAN BAZILARI ,POLEMİK HAVASI OLUŞTURUP BAKIŞLARI BAŞKA TARAFLARA ÇEVİRMESİNİ BECERİYOR.KARDEŞİM ORDAYA YAZDIĞIM MİŞ GİBİ OLANLARDAN DEĞİLSEN VE BU KONU DA BİR FİKRİN VARSA KONUŞ YOKSA SUS...