Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
tersinim

Tersinim Teorisi Tanıtımı

Recommended Posts

İnsanlar maymunların evrimi sonucu oluşamaz. Buna kalıtım kanunları, canlılardaki değişmezlik ilkesi, bozmanın kolay yapmanın zor olduğu ilkesi gibi tüm doğal kanun ve kurallar engeldir.

Fakat maymunlar insanların tersinimi sonucu oluşabilir. Tersinim evrenseldir, kesintisiz bir süreçtir, kanun ve ilkelerin doğal sonucudur.

Tersinim Teorisi

…………………………….

TERSİNİM TEORİSİ TANITIMI

Evrim Teorisi karşıtı teoride bir Türk yazarından.

Türk yazarlarından Hüdai ÇAKMAK varoluşun neden, niçin, nasıl sorularını cevaplayan bir teori geliştirdi ve sekiz ciltle kitaplaştırdı. Yazarın yayınlanmış ve yayınlananacak yirmi kitabı var. Yazar TERSİNİM ismini verdiği teorisi hakkında şunları söylüyor:

-Varoluş insanoğlunun var edildiği ilk anlardan beri ilgisini çekmiş, konusunda pek çok teoriler üretilmiştir. Bu teoriler çok ve çeşitli olmasına rağmen varoluş bir yaratıcının eseridir ya da varoluş bir yaratıcı iradenin eseri değildir, rastlantılarla oluşmuştur cevaplarına uygun olmak üzere iki büyük grupta toplanır.

Bir teori gerçek olduğu kuvvetle inanılan bir varsayım üzerine kurulur, ayrıntılanır ve kanıtlanmaya çalışılır. Ulaşılan bilimsel sonuçlar genelde doğru olduğu kuvvetle inanılan varsayıma uygun olarak yorumlanır. Temel varsayımın yanlış olabileceği hiç bir zaman düşünülmez. Bu da bilimin olması gereken tarafsızlığına gölge düşürdüğü gibi pek çok hata ve yanlışlara yol açar, teorileri bilim dışına iter.

Tersinim teorisinin kurgulanma yöntemi bu uygulamanın tamamen tersidir. Önce bilmsel sonuç sonra bu sonuca göre varsayım ilkesine dayanır. Bu nedenle bilimin ortaya koyduğu tüm kanun ve ilkelerle uyumludur, hiç biriyle çelişmez.

Tersinim teorisi özet olarak şu esasları temel alır.

1)-Enerji girişi ve zaman varoluşun herhangi bir olgusundaki düzen sahibi sistemlerde bozuma (tersinime), diğerlerinde ise değişime neden olur. Gelişim söz konusu değildir.

Tersinim teorisi maddenin sakımı, entropi, yapmanın zor bozmanın kolay olduğu ilkesi gibi tüm doğal kanun ve ilkeleri temel alır. Karşıtı olan diğer teorilerin bilimsel yöntemlerle doğruluğu onaylanmış esaslarını temel almaktan çekinmez. Bu nedenle tersinim bilim dışına kaymadığı gibi konusundaki tüm teorilerin bilimle doğrulanmış temellerinin birleştiği bir sentez durumundadır.

2)-Tersinim teorisine göre Varoluş kompleks bir bütündür. Canlılık ve cansızlık olarak ayrılmaz.

3)-Varoluşun kompleks bir bütün oluşu bir Yaratıcı iradenin eseri olduğunu gösterir.

4)-Varoluş canlılığın oluşum ve devamlılığı amaçlıdır. Her şey bu amaca uygun planlanmış ve var edilmiştir.

5)-Canlılar evrim teorisi iddiasının aksine gelişim değil, tersinim gösterir. Tersinim, entropi kanunu gereği canlılık gibi kompleks sistem ve düzenlerin zaman içinde bozuma uğraması kimi özelliklerini zayıflatması ya da kaybetmesi demektir.

6)-Her canlı türünün mükemmel ve eksiksiz yaratılmış bir arı ırkı vardır. Diğer tür ve çeşitler arı ırkların tersinimi sonuçlarıdır. Örneğin insanlar maymunların evrimi sonucu oluşamaz. Bu entropi, kalıtım, yaşamsal uygunluklar gibi doğal kanun ve ilkelere aykırıdır. Fakat maymunlar insanların tersinimi sonucu oluşmuş olabilir.

7)-Varoluş sorusuna verilen cevaplar insan hayatlarını yönlendirir. Bu nedenle tersinimin çok geniş ve derin sosyal etkileri vardır.

Yazar, yukarıda yazılanlarla diğerlerinin bilimsel verilerin sonuçlarıyla ulaşıldığını bir kez daha hatırlatıyor.

Tersinim teorisinin kurgulayıcısı durumunda olan yazar Hüdai ÇAKMAK bilimsel tarafsızlığı gereği yapıcı olma kaydıyla her türlü öneri ve eleştiriye açık olduğunu, isteyenlerin:

[email protected] [email protected] e.mail adreslerinden yazara ulaşabileceklerini söylüyor.

Not: Açık adresinize bildirdiğiniz takdirde özet kitabımızı gönderebiliriz.

İnsanlar maymunların evrimi sonucu oluşamaz.

Eyvallah

Fakat maymunlar insanların tersinimi sonucu oluşabilir.

o maymun insanın tersinimi sonucu oluşabiliyorsa insanda maymunun tersinimi sonucu oluşmazmı niye böyle bir tezle çıkış yaptınız anlamak mümkün değil sizi .. evrimciliği yerin dibine vuruyorum derken umarım yeni bir evrimcilik tasarlamadınız. bana biraz öyle geldi gibi.

''-Canlılar evrim teorisi iddiasının aksine gelişim değil, tersinim gösterir. Tersinim, entropi kanunu gereği canlılık gibi kompleks sistem ve düzenlerin zaman içinde bozuma uğraması kimi özelliklerini zayıflatması ya da kaybetmesi demektir.''

Gerçekten anlamadım...

Yani? Yanisi şu mu?

İleriye doğru bir gelişim söz konusu değil de, ve bunun için maymunların insan olamyacağını söylüyorsunuz. Ama, insanların mükemmel yapısının bozumuna uğraması sonucu maymunlara tersinim olacağını söylüyorsunuz...

Bir arı ırk var, bir de yan sanayi, diyorsunuz bir anlamda... Hadi ana ırkları biliyoruz da yan sanayi ırklar hangisi?

Bir de benim yan sanayim bir maymun mu? Hani ben zaman içinde fiziksel olarak bozulursam maymuna tersinim mi olacağım... Zaten bir evrimleşiyoruz, bir tersimleşiyoruz... Ne olacak bu halimiz yahu...

Allah yaratıyor, kimi evrimleştiriyor, kimi de tersimleştiriyor...

Sayın site sakinleri, ne yapsak, ne etsek şu maymunlardan kurtulamıyoruz iyi mi? İlk önce evrimleştik, sonra tersimleşiyoruz... Teori için Sloganım: Nehir yatağını arıyor... Kabul ederseniz çok şey olurum, şey, yahu şey iste... A....... Dünyası ya da Ş..... Dünyası.... Yok, yok şu daha güzel: M.... dünyası...

Not: Anlatılarımı yazdım. hani daha ayrıntılı bir şeyler olursa, oradaki anlatıklarımı da yazarım... Tam TR'lik konu ya neyse... Mitajanı nerede bu arada? Ay, konu tersinim oldu....

Eyvallah

o maymun insanın tersinimi sonucu oluşabiliyorsa insanda maymunun tersinimi sonucu oluşmazmı niye böyle bir tezle çıkış yaptınız anlamak mümkün değil sizi .. evrimciliği yerin dibine vuruyorum derken umarım yeni bir evrimcilik tasarlamadınız. bana biraz öyle geldi gibi.

.....................

Tersinim gerileme bozulma, evrim ise gelişme demektir. Fark buradadır. Maymun tersinime uğrarsa daha az gelişkin bir başka maymun ırkına dönüşebilir. Irklardaki çeşitlenme tersinim nedeniyledir. Hiç b.ir ırk arı ırk kdar mükemmel değildir.

Hüdai ÇAKMAK

.....................

Tersinim gerileme bozulma, evrim ise gelişme demektir. Fark buradadır. Maymun tersinime uğrarsa daha az gelişkin bir başka maymun ırkına dönüşebilir. Irklardaki çeşitlenme tersinim nedeniyledir. Hiç b.ir ırk arı ırk kdar mükemmel değildir.

Hüdai ÇAKMAK

ne münasebet canım bunu bilim adamlarıda kanıtlamıştır insanoğlu belli bir yaştan sonra tekrar vücut iç ve dış azaları olmak üzere yenileniyor. yani ömrümüz bugün itibari ile 200 - 300 sene olabilse otomatikman yenileneceğiz. baktığımızda eski kavimlere 800 - 900 sene nasıl yaşabiliyorlarmış ki ? tabiki vücut belli bir devreden sonra kendini yenileyebiliyor. buda sizin tersinim teorinizide boşa çıkarıyor bence.

Ters-inim...

İnmekten geliyor zannedersem inim...

Yoksa mağara mı kastedilmiş?.. Hani 'burası da benim inim' der gibi...

Hahahah :)

Devamını bekleriz...

.....................

Hüdai ÇAKMAK

Evrim teorisinin aksini iddia eden bilim adamlarının evrim sapkınlarına sordukları soruların cevabı hala verilememiştir.Evrim safsatacılarına sorulan sorulardan biride şudur?

Eğer bir dönüşümden gelişimden bahsediliyorsa ara argümanlar ara kadrolar ara ırk nerde yani yarı insan yarı maymunumsu yaratıklar nerde ?

Farzu muhal sizde savınızda doğru vede samimi iseniz buyurun sizde ara argümanlarınızı delillerinizi ortaya koyunuz ? Daha az gelişen maymunumsular nerde?

Hiç bir ırk, arı ırk kadar mükemmel değildir ara ırk varmı ki?örneklendiriniz?

ne münasebet canım bunu bilim adamlarıda kanıtlamıştır insanoğlu belli bir yaştan sonra tekrar vücut iç ve dış azaları olmak üzere yenileniyor. yani ömrümüz bugün itibari ile 200 - 300 sene olabilse otomatikman yenileneceğiz. baktığımızda eski kavimlere 800 - 900 sene nasıl yaşabiliyorlarmış ki ? tabiki vücut belli bir devreden sonra kendini yenileyebiliyor. buda sizin tersinim teorinizide boşa çıkarıyor bence.

----------------

Sevgili kardeşim! Eski kavimlerde insanların sekiz yüz, dokuz yüz sene yaşamaları fakat günümüz insanının yüz yaşına zor bulmaları tersinimi kanıtlamıyor mu?

Bir gün önce hemen hemen tüm tv'ler ve gazeteler Hatay'lı Ulaş ailesinden bahsediyor. Ben o aileyi yedi, sekiz sene öncesinden tanıyorum. Bir bakıma tersinimin kaynaklarından biridirler.

Bu aile tersinim sonucu (tersinimin gen bilgilerini bozan mutasyonlar olduğunu hatırlayalım) ağır ağır maymunlaşmaktadır.

Saygılar.

Hüdai ÇAKMAK

yazar

Tersinim Teorisi Kurgulayıcısı

Mahmud Efendi Hazretleri kaddesallahu sirruh, buyurdular ki:

"Maymundan insan olan yoktur ama; insandan maymun olanlar vardır."

Davut aleyihisselam(tam emin değilim hangi peygamber olduğundan)ın kavmi Cumartesi günü balık avı yasağını ihlal edince; Allahu Teala kavmin yaşlılarını domuza; gençlerini maymuna çevirmiştir.

Ve hadisi şeriften de içkiye başka isimler vererek içenleri; Allahu Tealanın domuz ve maymunlar şeklinde tekrar yaratacağını biliyoruz..

luzumsuz bir teori.

neye yarayacak.hangi gayeyle ortaya atılmış.evrimin inkar ettiği hangi hakikatı ispat edecek.

bence evrimi tekrar tekrar gündeme getirmekten başka bir işe yaramayacak bir teori.ispat kapasitesinin son haddi birşeyin mümkün olabileceğini ispat edebilmek.

üstelik evrimle ayrıldığı tek noktanın zamanla türlerin gerilediği ilerlemediği olması sebebiyle yeni birşey getirdiği de yok.evrim temeline dayalı filmlerde bile bu ters gidiş evrimin parçası olarak kabul ediliyor.

tabi evrim gibi bu teori de pek çok hakikati görmezden geliyor.

----------------

Sevgili kardeşim! Eski kavimlerde insanların sekiz yüz, dokuz yüz sene yaşamaları fakat günümüz insanının yüz yaşına zor bulmaları tersinimi kanıtlamıyor mu?

Bir gün önce hemen hemen tüm tv'ler ve gazeteler Hatay'lı Ulaş ailesinden bahsediyor. Ben o aileyi yedi, sekiz sene öncesinden tanıyorum. Bir bakıma tersinimin kaynaklarından biridirler.

Bu aile tersinim sonucu (tersinimin gen bilgilerini bozan mutasyonlar olduğunu hatırlayalım) ağır ağır maymunlaşmaktadır.

Saygılar.

Hüdai ÇAKMAK

yazar

Çok basit bir sorum olacak, Hatay'lı Ulaş ailesinin çocuklarının ellerinin üzerine basarak yürümeleri mevzu vardı sanırım. O çocuklar birileri ile evlendikleri taktirde - kendileri gibi birileri olsun evlendikleri- kendileri gibi çocukları olacağını söylemeyeceksiniz değil mi?

Ulaş ailesinin fertlerinde kalıtımsal bir değişikliğe yol açacak bir genetik bozulma olmadığı da açıklanmıştı. Bu da üstte sorduğum sorunun cevabı oluyor sanırım. Kalıtımsal bir şey değil bu, dolayısıyla sonraki nesillere aktarılmaz.

Yine Ulaş ailesinin sağlıklı çocuklarının da olduğunu hatırlatmak isterim.

----------------

Saygılar.

Hüdai ÇAKMAK

yazar

Birader sen dahi kendine Kurgulayıcı demişsin,ben konuşmuyorum vesselam.

Mahmud Efendi Hazretleri kaddesallahu sirruh, buyurdular ki:

"Maymundan insan olan yoktur ama; insandan maymun olanlar vardır."

Davut aleyihisselam(tam emin değilim hangi peygamber olduğundan)ın kavmi Cumartesi günü balık avı yasağını ihlal edince; Allahu Teala kavmin yaşlılarını domuza; gençlerini maymuna çevirmiştir.

Ve hadisi şeriften de içkiye başka isimler vererek içenleri; Allahu Tealanın domuz ve maymunlar şeklinde tekrar yaratacağını biliyoruz..

bahsınız ıle tersınım dedıklerı mevzu alakadar degıldır. efendı hazretlerının dedıgı batın gozu ıle maymun olma ya da hınzıra tesbıh edılmesıdır. Cenabı Allah her muslumanı ahsenı takvım uzere yaratmıstır! darwin ya da sımdı tersınım dıyerek cıkardıkları teorıler her halde fıkır boslugundan sapılan bır takım fuzılı yollardır.. daha fazla uzatılması beyhudedır. ınsanım ve yeryuzunun halıfesıyım.. maymunluga heveslı olanlar ya da maymuna donusecegını savunanlar buyursun..

Bu deli saçması konuyu okumadım dahi.. Hızlı hızlı sayfayı aşağı indirirken; insandan maymun olmamıştır diye bir ileti gördüm. Bu yanlış bir ifade diye bu iletiyi yazdım...

Eklentim; bu teoriyi destekleyecek cinsten değildi.. Biraz daha itidalli yaklaşalım konulara..

Bu deli saçması konuyu okumadım dahi.. Hızlı hızlı sayfayı aşağı indirirken; insandan maymun olmamıştır diye bir ileti gördüm. Bu yanlış bir ifade diye bu iletiyi yazdım...

Eklentim; bu teoriyi destekleyecek cinsten değildi.. Biraz daha itidalli yaklaşalım konulara..

size sadece Efendı Hazretlerının dedıgıne mukabıl yanıt verdım. dıger satırları uzerınıze alınmayınız. ayrıca boyle manadan yoksun seylere tahammul edemem. ıtıdalden yoksun olan ben degılım yani. saygılarımla

Kur'an bilimin önünde hiç bir zaman set olmamıştır. ama ne zaman bilim, Kur'an'ın dışına çıktığında saçmalıklar zuhur ediyor parça bölük biryerlerden. bence insanlığımızın değerini bilelim hani bir söz varya "aklını çıkar at hayvan ol kurtul" hayvanlık sağdece bedensel uzuvların görüntüsünden ibaret değil ki Araf sûresi 179. ayet-i gayet açıktır "hayvandan daha şaşkınlar (aşağılıklar)" o zümrelerden olmadıktan sonra bedensel uzuvların farklı olması çok önemlimi ? tersinimi -iddianızı- araştırıp bunu doğrulayıp varılacak şeyin hayıra bir belge niteliği varmı ? bence yok...

selam ve dua ile...

Çok basit bir sorum olacak, Hatay'lı Ulaş ailesinin çocuklarının ellerinin üzerine basarak yürümeleri mevzu vardı sanırım. O çocuklar birileri ile evlendikleri taktirde - kendileri gibi birileri olsun evlendikleri- kendileri gibi çocukları olacağını söylemeyeceksiniz değil mi?

Ulaş ailesinin fertlerinde kalıtımsal bir değişikliğe yol açacak bir genetik bozulma olmadığı da açıklanmıştı. Bu da üstte sorduğum sorunun cevabı oluyor sanırım. Kalıtımsal bir şey değil bu, dolayısıyla sonraki nesillere aktarılmaz.

Yine Ulaş ailesinin sağlıklı çocuklarının da olduğunu hatırlatmak isterim.

...........................

Bir yanlış anlamayı düzeltme

Kimi kardeşlerimiz tersinim teorisini (muhtemelen ifade eksikliğimizden, zaaflarımızdan dolayı) yanlış anlamakta, dolaysıyla yanlış yorumlamaktadır.

1)-Tersinim var oluş bir bütün olduğundan canlı cansız tüm var oluş için geçerlidir.

2)-Zaman içinde oluşan tüm değişimler tersinimdir. Hiç bir şey rastlantısal değişimlerle gelişim (evrim) göstermez.

3)-Tersinimin nedeni enerji girişi ve zamandır.

4)-Canlılarda ihtiyarlamada bir tersinimdir.

5)-Kimi tersinimler genetik bilgilere etkileyip diğer nesillere aktarılabilir. Her tersinim bu sonucu oluşturmaz.

6)-Genetik rahatsızlıklar tedavi edilmez ve dar alanda bırakılırsa büyüyebilir.

7)-Tersinimsel değişimler tür değişimlerine neden olmaz. Nesiller boyu genetik bilgileri etkileyen tersinime uğramış fakat tedavi edilmemiş insanların maymunlaşacağı varsayımı sadece maymunlar ve insanların aynı filumdan sayılması sonucu bir benzetme amaçlıdır.

8)-Tersinimsel etkilerin sonuçları uygun yöntemlerle tedavi edilebilir.

9)-Tersinime uğramış kişilerin sağlıklı çocukları olabilir. Çünkü bu bir araya dönüş olayıdır.

Bilgilerinize sunarım.

Saygılar.

Hüdai ÇAKMAK

yazar

Bi gidin de adam akıllı şeylerle uğraşın. Bazılarının yaptığı gibi oradan buradan bulduğu kitapları çevirerek evrim teorisine karşı çıkan sahtekar ordinaryuslara, profesörüslere özenmeyin.

Bi gidin de adam akıllı şeylerle uğraşın. Bazılarının yaptığı gibi oradan buradan bulduğu kitapları çevirerek evrim teorisine karşı çıkan sahtekar ordinaryuslara, profesörüslere özenmeyin.

.......................................

İlim Müslümanın kaybolmuş malıdır. Nerede bulduysa oradan alır (Hadis-i şerif). Bu malımıza sahip çıkmadığımız için bu hallere düşmedik mi? Yanlış yapmak hiç bir şey yapmamaktan iyidir. Yanlış yapa yapa doğruyu öğreneceğiz.

Saygılar.....

.......................................

İlim Müslümanın kaybolmuş malıdır. Nerede bulduysa oradan alır (Hadis-i şerif). Bu malımıza sahip çıkmadığımız için bu hallere düşmedik mi? Yanlış yapmak hiç bir şey yapmamaktan iyidir. Yanlış yapa yapa doğruyu öğreneceğiz.

Saygılar.....

Bakın hele bir de hadisten olayı sağlam kazığa bağlama çabacıkları.. Arkadaşım doğrudur belki vakti zamanında sahip çıkamadıklarımız oldu, kafamıza vurdular ağzımızda beslediğimiz ilmimizi yurtturdu bize grekçe söylettiler.. Doğrudur herşey oradan gelir diye kaplumbağaların üzerinde mum takıp dolandırtmayı umranlık bildik, doğrudur biz içimizde bu kadar madara ettik kendimizi şimdi onlar bize gözlerinin yancazlarıyla bile bakmıyorlar.. Amenna buradaki saptama tamam! Fakat bunları yaptık ettik deyu hepten mi bataklıktayız arkadaş! Ortada aydınlık olan bir mefhumu saçma sapan yazılar ile karartıyorsunuz. Milletin aklını bulandırmayın. Doğru zaten var, neyi öğrenmeye çalışıyorsunuz daha? Belli ki siz kabul görmüyorsunuz. Devam edin. Sizin bir sitede daha rastladım bu tersinim midir tiksinim midir nedir yazılarına.. Maşallah kapsamlı çalışıyoruz. De hadi kurcalamayın daha, gidin bari bir mum yakın karanlığa.. Allah'ım ya..