Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Butimar

Kurtlar Vadisi Filistin

Recommended Posts

Çok şey yazıldı çizildi film vizyona girmeden önce.İsrailden büyük tepkiler bekliyoruz ama hazırız dedi film yapımcıları.Ve en sonunda gösterime başladı KV Filistin.Filmin vizyona girdiği ilk haftada yoğunluktan ötürü gidemedim.İkinci haftasında gitmek ve izlemek nasip oldu.Gidemediğim bu bir hafta içerisinde o kadar çok övgü ve yorum dinledim ki,izledikten sonra günlerce etkisinden kurtulamayacağımı düşünüyordum.Öyle olmadı ne yazık ki.Bu sözlerimden filmi beğenmediğim veya başarısız bulduğum düşünülmesin.Sadece ekşından fazla hoşlanmayan birisi olarak,ekşın arası diyalog ve konu biraz sıktı beni.Siyasi olarak biraz daha kaşıyabilirlerdi mesela.Filistin halkına daha çok yer verebilirlerdi.Ama neticesinde şu da var Kurtlar Vadisi seyrediyoruz, ve genel olarak tarzları bu.Pusuyu devamlı olmasa da fırsat buldukça seyretmeye çalışan bir insanım.Bana göre film diziye nazaran çok daha başarılı olmuş.Efektler,müzikler,oyuncuların performansı diziyi en az ikiye katlardı.Kurtlar Vadisi Irakla hemen hemen aynı olaylar zincirlemesi var.Hapishane sahneleri,zikir çeken dervişler buna küçük bir örnek olabilir.Allahtan en sonunda Polatla Moşenin birebir dövüş sahnesi falan yoktu.:) İlginç ve ince bir nokta da başroldeki kadının Amerikalı ve Yahudi bir insanı canlandırması olmuş.Sadece yaraya odaklanan bir cerrah gözüyle bakmış yapımcılar.Hiçbir dine ya da millete boş yere hakarete girecek veyahut inciticek ne bir diyalog ne de unsur kullanılmış.

Her zaman en beğendiğim Türk oyunculardan birisi olan Erdal Beşikçioğlu rolünün hakkını başarılı bir şekilde vermiş.Tebrik etmek gerek.Sokakta adama saldırmaya falan kalkanlar olmamıştır umarım.Malum, Vadinin halkımız üzerinde çok büyük bir etkisi var.Mavi Marmara sahnesiyle başlayan filmin bazı bölümleri duygulanmama bazıları ise sinirden tırnakları avuçlarımın içerisine batırmama sebep oldu.Gerek dini,gerekse milli değerlerimizle umarsızca dalga geçen Muhteşem Rezalet dizisinden sonra böyle bir yapıma ihtiyacımız da vardı. Biz hasta olacak çocuğu cephede bile öldürmeyip düşünen milletiz sabrederiz, hata yaptığını anlar deriz sabrederiz, adam olur deriz baktık olmuyor gökten kurban inmesini beklemeyiz masumun tek teline dünyayı kurban ederiz. diyen Polata Senelerdir nerelerdeydiniz? diye sormadı Allahtan bir Filistinli.Cevap veremezdik çünkü. :(

Bir filmi sadece bir kurgu,senaryo olduğunu bilerek izlemekle,tamamen acı çok çok acı gerçekleri yansıttığını bilerek izlemek arasında oldukça büyük farklar var.Böylesi, insanın içini fena halde acıtıyormuş. Hele ki aylar öncesinde yüreklerimize taş gibi oturan Mavi Marmara olayının filmde giriş olarak kullanılması, unuttuklarımızı tekrar hatırlatıyor bizlere.Olaylar yaşanıyor, Gazzede katliam yapılıyor, insaniyet namına tamamen iyilik ve yardım amacıyla yola çıkmış bir gemiye saldırılıyor,ve biz dışarıdan izleyiciler birkaç gün üzülüp kendi meşgalemize geri dönüyoruz.Halbuki silah ve patlama sesi duymadan,gözlerini sakin ve huzurlu bir dünyaya açmanın ne demek olduğunu hayal dahi edemeyen yavrular var biraz ötemizde.Başarılı veya başarısız sadece unuttuklarımızı tekrar hatırlamamıza (ki sadece bu da değil) sebep olduğu için takdire şayan bir yapım.

Filmi izleyenlerde hakkındaki yorumlarını yazarlarsa görüş çeşitliliği bakımından oldukça iyi olur.

Genelde herkesin beğenip, pohpohladığı filmlere gittiğimde ise hayal kırıklığı yaşıyorum. Belkide çok yüksek beklentiler içinde seyrettiğim içindir. Fazla detaya girmeden anlatmak gerekirse; Bizde filmi herkesin tavsiye ve övmeleri sonucunda gittik. Alışılmış Kurtlar Vadisi Pusu dizisininden, fazla dışarıya çıkamamış bir sinema filmi olmuş. Her zamanki kahramanlıklar ve ölmeyen Polat Alemdar.! Filmi sinemada izlemeye değmez diyemiyorum. Gidilip seyredilebilir ama fazla beklentiler içindede olmamak gerek. Ağız tadıyla sinemaya gidip, güzel bir film seyretmek istiyorsanız, hiç düşünmeden 'Sanctum' derim. Bence son yılların en iyi filmi...

http://www.youtube.com/watch?v=-sPMSiyLRDk

Genelde herkesin beğenip, pohpohladığı filmlere gittiğimde ise hayal kırıklığı yaşıyorum. Belkide çok yüksek beklentiler içinde seyrettiğim içindir. Fazla detaya girmeden anlatmak gerekirse; Bizde filmi herkesin tavsiye ve övmeleri sonucunda gittik. Alışılmış Kurtlar Vadisi Pusu dizisininden, fazla dışarıya çıkamamış bir sinema filmi olmuş. Her zamanki kahramanlıklar ve ölmeyen Polat Alemdar.! Filmi sinemada izlemeye değmez diyemiyorum. Gidilip seyredilebilir ama fazla beklentiler içindede olmamak gerek. Ağız tadıyla sinemaya gidip, güzel bir film seyretmek istiyorsanız, hiç düşünmeden 'Sanctum' derim. Bence son yılların en iyi filmi...

la bi yürü git işine. siz buna bakmayın arkadaşlar ne dediğini bilmiyor. :) hayatında sinema yüzü görmemiş adamın sinema kritiği anca bu kadar olurdu zaten. peh.. sanktummuş. iyiki bi ceymis kemırın yapımcısı olmuş, bu mu yani. ahıskalı bi tarafa da kurtlar vadisi'nin her projesine sıcak bakıyorum ben. kurtlar vadisi filistin'e de hakeza. tamam abukluklar var, tamam polat ölmüyor, tamam memati çok çirkin ama bu film öyle ya da böyle bi soruna temas ediyor. ki asıl anlatmak istediğim de bu zaten. adamlar bunu babasının hayrına yapmıyor tabi. maddi beklentileri illaki var ve olmalıdır da.. mühim olan bir şekilde bu sorunun sinemaya taşınması.

• Like 1

la bi yürü git işine. siz buna bakmayın arkadaşlar ne dediğini bilmiyor. :) hayatında sinema yüzü görmemiş adamın sinema kritiği anca bu kadar olurdu zaten. peh.. sanktummuş. iyiki bi ceymis kemırın yapımcısı olmuş, bu mu yani. ahıskalı bi tarafa da kurtlar vadisi'nin her projesine sıcak bakıyorum ben. kurtlar vadisi filistin'e de hakeza. tamam abukluklar var, tamam polat ölmüyor, tamam memati çok çirkin ama bu film öyle ya da böyle bi soruna temas ediyor. ki asıl anlatmak istediğim de bu zaten. adamlar bunu babasının hayrına yapmıyor tabi. maddi beklentileri illaki var ve olmalıdır da.. mühim olan bir şekilde bu sorunun sinemaya taşınması.

Bitajanından nağmeler,

Zeytinburnu kahveler.

Adamlar öyle konulara değindilerki hiç kimselerin yapamadıklarını yaptılar. Helal olsun be ne adamlarmış. Cesaretlerini takdir ettim.

Neymiş; Ajan efendi Kurtlar Vadisi'nin her projesine sıcak bakıyormuş. Film sinemaya girdikten sonra herkesi uyandırdı. Bütün dünya milletleri İsrail'e öfkesini kustu. Araplardan bize sevgi gösterileri var. Sesimizi Türklerden başka duyan yok. Helal olsun Kurtlar Vadisine, helal olsun Polat Alemdara.

Ajanın kendi deyişiyle; Bi yürü git Aslanım.

Filmin senaryosunda, Filistine yapılan katliamlar ve acımasızlıklar iyi şekilde anlatılıyor. Ama Polat ağa ve ekibinin kahramanlıkları öyle bir destansı bir dille filme aktarılmışki, neredeyse Filistine yapılan katliamları bastırıp, kendi kahramanlıklarını ön plana çıkarmışlar.

Tam da bizim Milletimizin istediği tarzda bir film. İtiraf etmek gerekirse,film bittikten sonra bi gurur okşaması yaşamıyor değil insan. Sanırsam ajanında en çok hoşuna giden kısmı bu olsa gerek. Lakin filmi izlemeden böyle bir havaya nasıl giriyosun ajanım anlayamadım. :)

Yaptığım kritikler sayesinde boş beleş filmlere para vermekten kurtarıyorum seni hain herif.

Sanctum'a beraber gideriz. Film bittikten sonra hacı film müthişmiş, ben senle o gün dalga geçmiştim, gibi laflara gelmem ona göre. :)

• Like 1

Efendim, tabi filmde Polat ölmüyor, diğerlerinde yaralanma olmuyor falan... Ha Memati yaralandı ya...

Diyelimki sahnenin bir tanesinde Polat fena yaralandı, Abdulhey'de öldü... O zaman film iyi mi olcaktı yahu?! Yahu bazı şeyleri göstermek için sizin o saçma dediğiniz sahneler kullanıldı... Hakikaten o saçma sahnelerin verdiği mesajları alamdınız mı? E alamazsınız tabi, oturup beklediniz Polat ne zaman ölecek diye... Filmi seyrederken buralara dikkat etmek nasıl bir duygu Allah'ım? Azıcık Filistin yarası olsa, o filmin verdiği mesajları havada kapardı saygı değer arkadaşlar...

Filmi seyrettim, sinamadan ayrılacağız, kendinibilmez 3-5 kişi, yanlarında da bir kız, gülerek sırıtarak sinamadan çıktılar... ''Ay bu ne biçim film böyle, Polat yaralanmadı bile!..'', '' Ay ben bi daha gelmem bu filme, Kurtlar şeyini bile seyretmem!''. Güya bu sözlerde eleştiri oluyor... Yahu daha ne olsun, Polat'ın yanına tonlarca ağırlığında bomba düştü, o düşen her halde mermi değildi...

Şimdi efendim Polat bir İsrail Kışlasına 2 kişi ile birlikte girdi... ''Olmaz, öyle şey olur mu, 3 kişi koskoca korunaklı bir yere girer mi, gelmem bu filme bir daha, hem Polat ölmedi'' derler şimdi bunlar... Yahu o kışla nerede, kimin topraklarında, ne yapıyorlardı İsrail ordusu orada, Filistin toprağı üzerinde niye yapıyorlardı? Hadi bakayım, olur olmaz yerlere takılan arkadaşlar, söyleyin, niye? Yoksa hala Polat oraya kendi başına nasıl girdi mi diyeceksiniz?

O atılan bombaları gördünüz mü? Bombalar yere düştükten sonra etrafa bir şeyler yayılıyordu, dikkat ettiniz mi? Neydi onlar? Kimyasal bişeler mi idi onlar? Hay Allah... O kimyasal şeylrden Polata değmedi, gördün mü?

Adamların kullandığı mermiler vardı bir de... Mermiler öyle bir özelliğe sahip ki, savaşta dahi kullanılmalarını yasaklayan bir madde içerdiği halde o mermiler, insan vucutuna girdiğinde bile kendini belli etmiyor, açtığı yara, diğer mermilerin açtığı yara gibi... Yani yaraya bakanlar, orada zehirli mermi kullanıldığını anlamıyorlar. Bunu o filmde gördüm... Tabi o mermilerden bir tanesi Polat'a girseydi iyi olurdu...

Ha bir de, insanların günlük yaşamlarına dikkat ettiniz mi? Sokakları gördünüz mü? Yaralı insanlara bile sıkılan kuşunları gördünüz mü? Bir merminin masum insanlar üzerinde nasıl denendiğini gördünüz mü? Mesela Yahudi düşmanlığı da yapılmadı orada...

Polat bir karakolu bastı helikopterle... İmkansız canım... Ama o karakol nerde idi? Kimin topraklarında? Bu kadar savaşın olduğu, tehlikenin kol gezdiği yerlere nazaran İsrail vatandaşlarının kaldığı şehirleri gördünüz mü? Nasıl da gelişmiş...

Yahu ben size bir şey diyeyim mi, İsrail askeri araçlarının kapısında İsrail bayrağı vardı, ha o bayraklı arabalar havaya uçtu ya, oh yeterrrrr..... Hani o omuzlarında İsrail fleması olan askerler beyinlerinden yediler ya kurşunları, ağlayasım geldi oralarda...

İsrail bayrağına bu tavır bile yeter, ilerisi için...

Polat'ın gözüne bir kurşun isabet etmedi, o yüzden bu film güzel olmadı... Filistinliler üzgünüm...

Beni ağlayan anlar...

• Like 1

Bitajanından nağmeler,

Zeytinburnu kahveler.

Adamlar öyle konulara değindilerki hiç kimselerin yapamadıklarını yaptılar. Helal olsun be ne adamlarmış. Cesaretlerini takdir ettim.

Neymiş; Ajan efendi Kurtlar Vadisi'nin her projesine sıcak bakıyormuş. Film sinemaya girdikten sonra herkesi uyandırdı. Bütün dünya milletleri İsrail'e öfkesini kustu. Araplardan bize sevgi gösterileri var. Sesimizi Türklerden başka duyan yok. Helal olsun Kurtlar Vadisine, helal olsun Polat Alemdara.

Ajanın kendi deyişiyle; Bi yürü git Aslanım.

Filmin senaryosunda, Filistine yapılan katliamlar ve acımasızlıklar iyi şekilde anlatılıyor. Ama Polat ağa ve ekibinin kahramanlıkları öyle bir destansı bir dille filme aktarılmışki, neredeyse Filistine yapılan katliamları bastırıp, kendi kahramanlıklarını ön plana çıkarmışlar.

Tam da bizim Milletimizin istediği tarzda bir film. İtiraf etmek gerekirse,film bittikten sonra bi gurur okşaması yaşamıyor değil insan. Sanırsam ajanında en çok hoşuna giden kısmı bu olsa gerek. Lakin filmi izlemeden böyle bir havaya nasıl giriyosun ajanım anlayamadım. :)

Yaptığım kritikler sayesinde boş beleş filmlere para vermekten kurtarıyorum seni hain herif.

Sanctum'a beraber gideriz. Film bittikten sonra hacı film müthişmiş, ben senle o gün dalga geçmiştim, gibi laflara gelmem ona göre. :)

olum biz kurtlar vadisi filistin global çapta bişeydir iddiasında değiliz, yani değilim. niye sizli bizli olduysam :) kurtlar vadisi yerel, eh, biraz da ortadoğu'yu işin içine katarsak bölgesel çapta bi iş diyebiliriz. global çapta olmamasına rağmen yine de ufaktan da olsa global çapta ses getirdi. hatta alamanya yassah hemşehrim diyerekten yasakladı filmi. yalan mı lo. hem filistin meselesine dikkat çekmek öyle kolay mı. karşında küresel aktörler var. bunların ipi de israil ayısının elinde. filmi izlemedim daha. ama polat ve ekinin kahrmanlıklarının ön plana çıkartılmasında ne gibi bi sakınca var. adı üstünde süper kharaman bunlar. ön planda olacaklar tabi. arka planda figuranlar durur hem, bilmiyosan öğren. :)

ben boş beleş filmlere para vermem. daha doğrusu genel olarak filmlere para vermem. beklerim. aradan epey bi zaman geçer, film gogıl videoya düşer, ben de açar oradan izlerim paşa paşa. sanktum'a gidelim tabi. şimdiden kesene bereket. film bittikten sonra sana ; lan hüseyin şurdan bi tatlı ısmarla da yiyelim tarzı laflarla gelirim merak etme sen. ben düşünceli adamımdır.

Bir arkadaşımın bu konuda yazdığı güzel bir yazı var.

Daha gösterime girmeden oldukça ses getirmiş, izlenilmeden nefret söylemi bulundurduğuna dair imaj sahibi olmuş, kurtlar vadisi fanları tarafından merakla beklenen bu film geçtiğimiz cuma günü tüm türkiye’de gösterime girdi. Filmin konusu Polat Alemdar’ın Marmara Gemisine operasyon düzenleyen adamı öldürme arzusundan ibaret. Moshe adlı karakteri Behzat Ç. dizisinden tanıdığımız Erdal Beşikçioğlu canlandırıyor. Açıkçası filmdeki performansından etkilenmemek elde değil. Bunun dışında Necati Şaşmaz 2 ya da 3 mimik kullanarak atlattığı bu filmde memati (gürkan uygun)’un performansı da yabana atılacak cinsten değildi. Filmde asıl dikkat çeken unsur hollywood ayarındaki aksiyon sahneleriydi. Cidden oldukça başarılı olan bu sahneler filmi sıkılmadan izlemenizi sağlayacak nitelikte.

Filmin konusunu incelediğimiz zaman ise hayal kırıklığına uğramamanız içten bile değil. Filmin neredeyse konusu yok. Marmara Gemisi operasyonuna dair filmin başındaki 1-2 dk’lık görüntüden başka film içinde marmara gemisi’ne dair hiçbir söz geçmiyor. Filistin’lilere uygulanan zulmler belli bir adama bağlanmış. moshe adındaki komutan mı yoksa başka bir şey mi olduğu belli olmayan şahıs kafasına göre filistin topraklarına girip halka zulüm uyguluyor ve polat da bunun öcünü almaya çalışıyor.

Kurtlar Vadisi Filistin filminin bir diğer eleştirilen yönü olan nefret söylemi iddialarının boş olduğu filmi izleyince ortaya çıkıyor. Kurtlar Vadisi ekibi bu filmde hassas davranmış ve yahudilerle zulüm işleyenleri ayırmayı iyi becermiş. Filmde hiçbir şekilde yahudi düşmanlığı öne çıkmamakla birlikte filmde öne çıkan tek kadın oyuncu yahudi asıllı bir abd vatandaşıdır. Bu karakter israil zulmünü eleştirip asıl yahudiliğin böyle olmadığı konusundaki vurguları yerinde. ayrıca bu karakterin büyük babasının polonya’da hitler tarafından katledilmiş biri olması da haksızlığa uğramanın, haksızlığı savunma argümanı olarak kullanılmayacağını iyi bir şekilde vurguluyor. filmde nefret söylemi olarak algılanılmayacak, fakat rahatsız edebilecek bir nokta ise “kötü” karakterin isminin moshe olması. Bildiğiniz üzere bu isim musa isminin yahudi versiyonudur. Peygamber olan hz. musa’nın isminin katliam işleyen bir yahudiye verilmesi şık olmamıştır. Bunun tersi olsa ve katil bir müslümanın ismi “muhammed” olarak lanse edilse türk toplumunun nasıl galeyana geleceğinden hepimiz eminiz.

İyisiyle kötüsüyle kurtlar vadisi filistin izleyicilerin önüne çıktı. Bu filme dair spoiler vermek neredeyse imkansız olduğu için bu yazımda hiçbir uyarı koymadım. senaryoda hiçbir şey yok. Fakat çok kaliteli aksiyon sahneleri var. Filmi izlerken kesinlikle sıkılmıyorsunuz. Ayrıca nefret söylemi iddialarını çürüttüğü için de kurtlar vadisi filistin önemli bir sınavdan da başarıyla geçmiş oldu.

http://www.libersite.com/?p=979

Okumanızı istedim sadece :)

• Like 1

Efendim, tabi filmde Polat ölmüyor, diğerlerinde yaralanma olmuyor falan... Ha Memati yaralandı ya...

Diyelimki sahnenin bir tanesinde Polat fena yaralandı, Abdulhey'de öldü... O zaman film iyi mi olcaktı yahu?! Yahu bazı şeyleri göstermek için sizin o saçma dediğiniz sahneler kullanıldı... Hakikaten o saçma sahnelerin verdiği mesajları alamdınız mı? E alamazsınız tabi, oturup beklediniz Polat ne zaman ölecek diye... Filmi seyrederken buralara dikkat etmek nasıl bir duygu Allah'ım? Azıcık Filistin yarası olsa, o filmin verdiği mesajları havada kapardı saygı değer arkadaşlar...

Filmi seyrettim, sinamadan ayrılacağız, kendinibilmez 3-5 kişi, yanlarında da bir kız, gülerek sırıtarak sinamadan çıktılar... ''Ay bu ne biçim film böyle, Polat yaralanmadı bile!..'', '' Ay ben bi daha gelmem bu filme, Kurtlar şeyini bile seyretmem!''. Güya bu sözlerde eleştiri oluyor... Yahu daha ne olsun, Polat'ın yanına tonlarca ağırlığında bomba düştü, o düşen her halde mermi değildi...

Şimdi efendim Polat bir İsrail Kışlasına 2 kişi ile birlikte girdi... ''Olmaz, öyle şey olur mu, 3 kişi koskoca korunaklı bir yere girer mi, gelmem bu filme bir daha, hem Polat ölmedi'' derler şimdi bunlar... Yahu o kışla nerede, kimin topraklarında, ne yapıyorlardı İsrail ordusu orada, Filistin toprağı üzerinde niye yapıyorlardı? Hadi bakayım, olur olmaz yerlere takılan arkadaşlar, söyleyin, niye? Yoksa hala Polat oraya kendi başına nasıl girdi mi diyeceksiniz?

O atılan bombaları gördünüz mü? Bombalar yere düştükten sonra etrafa bir şeyler yayılıyordu, dikkat ettiniz mi? Neydi onlar? Kimyasal bişeler mi idi onlar? Hay Allah... O kimyasal şeylrden Polata değmedi, gördün mü?

Adamların kullandığı mermiler vardı bir de... Mermiler öyle bir özelliğe sahip ki, savaşta dahi kullanılmalarını yasaklayan bir madde içerdiği halde o mermiler, insan vucutuna girdiğinde bile kendini belli etmiyor, açtığı yara, diğer mermilerin açtığı yara gibi... Yani yaraya bakanlar, orada zehirli mermi kullanıldığını anlamıyorlar. Bunu o filmde gördüm... Tabi o mermilerden bir tanesi Polat'a girseydi iyi olurdu...

Ha bir de, insanların günlük yaşamlarına dikkat ettiniz mi? Sokakları gördünüz mü? Yaralı insanlara bile sıkılan kuşunları gördünüz mü? Bir merminin masum insanlar üzerinde nasıl denendiğini gördünüz mü? Mesela Yahudi düşmanlığı da yapılmadı orada...

Polat bir karakolu bastı helikopterle... İmkansız canım... Ama o karakol nerde idi? Kimin topraklarında? Bu kadar savaşın olduğu, tehlikenin kol gezdiği yerlere nazaran İsrail vatandaşlarının kaldığı şehirleri gördünüz mü? Nasıl da gelişmiş...

Yahu ben size bir şey diyeyim mi, İsrail askeri araçlarının kapısında İsrail bayrağı vardı, ha o bayraklı arabalar havaya uçtu ya, oh yeterrrrr..... Hani o omuzlarında İsrail fleması olan askerler beyinlerinden yediler ya kurşunları, ağlayasım geldi oralarda...

İsrail bayrağına bu tavır bile yeter, ilerisi için...

Polat'ın gözüne bir kurşun isabet etmedi, o yüzden bu film güzel olmadı... Filistinliler üzgünüm...

Beni ağlayan anlar...

İnsanoğlu acaip bir mahluk, heleki sanal alemde daha başka bir mahluka dönüşüyor. Bu kişi birde embesilse, iş dahada vahimleşiyor.

Sanalda yorum yaparken karşımdaki insanı reeldeymiş gibi bir tutar, ona göre davranırım. Bu yüzden tanıdığım arkadaşlarımın konuları dışındada, fazla yorum yapmamaya çalışırım. Bir monitörün önüne geçip, parmaklarını klavyeye dokundurarak, reelde insanların yüzlerine sarfedemeyeceğin kelimeleri rahatça yazabileceğinimi sanıyorsun arkadaş.!

Haddinin bileceksin. Hadsizleşmeyeceksin.!

Bizim Filistine olan muhabbetimiz ve yaptıklarımız bir filmi beğenmediğimizlemi ölçülecek. Bu nasıl bir mantıkdır, Allahım.!

Nasıl nir mantık, nasıl bir psikoloji halinde bunları kelimelere dökebilirler. Anlayamıyorum.!

Senin gibi birisine sarfedilecek kelimeleri, müsriflik olarak görüyorum.

Oyuncak bir araba alıp üstünede İsrail bayrağını dikicem. Onu alıp yerden yere vurasınki, egonu tatmin edesin ezik.!!!

Maşallah diyeceğimiz bir filmdi. Yorum yapmayıp tavsiye etmeyi en uygunu olarak görüyoruz. İmkanı olanın izlemesini muhakkak öneriyoruz.

Saygılarımızla...

İnsanoğlu acaip bir mahluk, heleki sanal alemde daha başka bir mahluka dönüşüyor. Bu kişi birde embesilse, iş dahada vahimleşiyor.

Sanalda yorum yaparken karşımdaki insanı reeldeymiş gibi bir tutar, ona göre davranırım. Bu yüzden tanıdığım arkadaşlarımın konuları dışındada, fazla yorum yapmamaya çalışırım. Bir monitörün önüne geçip, parmaklarını klavyeye dokundurarak, reelde insanların yüzlerine sarfedemeyeceğin kelimeleri rahatça yazabileceğinimi sanıyorsun arkadaş.!

Haddinin bileceksin. Hadsizleşmeyeceksin.!

Bizim Filistine olan muhabbetimiz ve yaptıklarımız bir filmi beğenmediğimizlemi ölçülecek. Bu nasıl bir mantıkdır, Allahım.!

Nasıl nir mantık, nasıl bir psikoloji halinde bunları kelimelere dökebilirler. Anlayamıyorum.!

Senin gibi birisine sarfedilecek kelimeleri, müsriflik olarak görüyorum.

Oyuncak bir araba alıp üstünede İsrail bayrağını dikicem. Onu alıp yerden yere vurasınki, egonu tatmin edesin ezik.!!!

Aman Yarabbim...

Yahu bu sitede böylesine karşılıklara alışığım ben...

Ben bu filme gittim, orada karşılaştığım bir hadise vardı, onu yazdım ve üzerinden yorum yaptım. Oradaki kendini bilmez kişiler üzerinden bunları yazdım, bunları yazarken senin ismin aklımda bile değil yahu... Adamlar gelmişler sinamaya, tabi bu kişilerin hallerinden ne oldukları belli, Filistin davası ile alakaları yok... Böyle ilgsizliği belli eden söylemler içine girince bu kişiler sinama boyunca, üstelik çıkışta da Filistin ile alakalı hiçbir şey söylemeden alaylı tavırlarla çıkınca oradan biz de sinirlendik onlara... Hadise bundan ibaret... Bence Filistin ile alakalı bir şey bilmiyorlar o gençler...

Mitajanının yazdığı yazılar ilgimi çeker... Ne yazsa okurum... Okudum yorumunu, sonra çıktım o sayfadan... Dedim beğeneyim şu adamın yazısını, böylece girdim sayfaya yeniden... En son yazı onunkisi idi beğendim... Sonra meğersem tam o ara sen bir şeyler yamışşın orya, yanlışlıkla seninkini beğenmişiz... Yani senin sayfanda beğeni sayısı bir, o da bu işte... Farkettik hatayı ve bu sefer mitajanının yorumunu beğendim... Adamın fikirden ziyade cümle yapısı hoşuma gidiyor... Sonrada yazılan yorumlara bakmadan, kendi yorumumu yazdım. İstersen beğeni özürlü diyebilirsin hakkımda...

Sonra, Dervish'in yazısını da beğendim, çünkü o eleştiride de haklılık payı olduğunu gördüm... İsrailli komutanın ismi mevzuunda mesela... Yahudi düşmanlığının yapılmadığına dair kısmı da katıldığım kısımdı mesela...

Ben sizi tanımıyorum ama, kendime yakın görüyordum... Bunları Mitajanı anlatırdı sana...

Yani senin Filistinlilik duygunla benim bir alakam yok...

Ezik kelimesine de ne diyeyim, diyecek bir şey bulamıyorum üzülmekten artık...

Neyse bu yazı seni böyle yaptıysa, karşı taraf için amacına ulaşmıştır o zaman... Bu karşı tarafta siz yoksunuz bu arada, efendim...

ahıskalı ve hacegan: beni deli etmeyin! ne lan bu. bak ikinizi de tanıyorum. üfürükten teyyare bi mesele yüzünden kalp kırmayın. dahası ikiniz de böyle boş yere birbirine saldıracak insanlar değilsiniz. bak çay içiyom şu an. kalkar gelir ikinizi de zopalarım. zopa: bir yola getirme aracı.

Mit ajanı'nın zopasından korktuğumdan değil :bas_donmesi: , Kurtlar Vadisi serisini ben de beğeniyle izliyorum.

Evet, ilk Kurtlar Vadisi gençleri olumsuz etkilemiş olabilir; ancak Türkiye'deki mafyalaşma vd hususlar ortada.. Yani Ütopyalar ülkesinde değiliz ki, Guruvarî adımalr bekleyelim..

Her neyse.. Vadi Filistin, Vadi Irak gibi önemli bir işlev üstleniyor. ABD ve İsrail gibi işgalci güçlerin herkesçe dile getirilemeyen katliamları dile getiriliyor. Her şeyden önemlisi de artık sinemanın çok büyük kitlelere mesaj verme aracı olması...

Maddi kaygılar illa ki olacaktır; ancak bir düşünelim... Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde de maddi kaygı var. Ama bu zihniyet para kazanırken Tarihimizi çarpıtıyor. Vadide amaç yalnızca para kazanmak olsa İsrail gibi küresel bir derin gücün dikkatini çekecek işler peşine düşmeyip klasik bir mafya filmiyle de benzer kazancı sağlayabilirdi.

Vadi Gladyo, bahsettiğim gerçeği anımsatıyor. Yansıtıyor diyemem, çünkü onda da içerideki derin güçler söz konusu. Tabi eski etkinlikleri olmadığı için nispeten rahat bir ortam sözkonusu...

Yine de her şeye rağmen çok önemli bir film Vadi Filistin... Sinemanın yalnızca sinema olmadığının müşahhas bir örneği.. Asıl üzücü olan, bu şaheserin keyif aracı olarak görülmesinde yatıyor. Yani adamlar olaya sevgiliyi alıp her zamanki filme gitmek şeklinde bakıyorsa Eyvah Eyvah! deriz ancak.... Çağrışım yapmasın serzenişim... Sevmem ucuz işleri.... Vesselam...

Mit ajanı'nın zopasından korktuğumdan değil :bas_donmesi: , Kurtlar Vadisi serisini ben de beğeniyle izliyorum.

ben zopayı dost bildiklerime atarım en son osmanlı. korkmana gerek yok yani. aman başım döndü... :bas_donmesi: dur aman ayıldım :whistling:

Ben de latifeyi adam bildiğime yaparım mit ajanı. Yanıldığımda da geri dönüşten çekinmem. Sözüm meclisten dışarı. Saygılar.

vay be ne latife ama.. ne laf çaktın ama. sözüm meclisten içeri bay en son osmanlı.

Vira Bismillah

Şöyle bir temaşa ettim de münakaşa rüzgarları esmiş yine alışkanlık haline geldi bizde polemik iletişim çatışmaları ve kapışmaları sizi tenzih ederim ağız dalaşları vs. rencide etme hastalığı kanser gibi ur gibi zihnimizde teşekkül etti ne menem bir illet be kardeşim.

Üstadın muazzam fikir deryasından zerre-i miskal ölçüsünde nasibdar olan fertlerin; istikameti, ruh haleti, kimyası değişiyor hamdolsun. Hakeza Üstad kendisiyle öyle yada böyle alakadar olan, gayr-i ihtiyari muhabbet duyan şiirlerini vecizelerini hıfz etmeye çalışan kardeşlerimizin, ruh hamurunu yoğuruyor ona dava aşkını, samimiyet hissini, sadakat bilincini ilka ediyor Biiznillah-i Teala sonra fert menba-ından aldığı bu muazzam şevkle akidesine ters düşen, davasına mugayir hareket etmeye çalışan düşmanına karşı öfkesini kusabiliyor sadece onlara karşı celalleniyor, hiddetleniyor onları tırpanlama mevzuunda yaman hamleler yapma gayreti içerisine giriyor. Tabi bu gayret düşmanına karşı mübah iken kardeşine karşı sakınca teşkil eder.

En ufak bir sürtüşmede nefsimize dokunan bir mevzuda muhatabımız kardeşimiz olmasına rağmen hazım problemi yaşıyoruz akabinde bütün gücümüzü onu alt etmek için kullanıyoruz maşallah hipodromlarda at yarıştıran seyisler gibi laf yarıştırıyoruz yav bir faka bassa alt etsem de gününü görse şu herif mantığı güdülüyor Allah İndinde hiç de makbul ve makul bir tavır değil, kırılmak pahasına da olsa "kardeşlerimizi" kırmayalım istirham edeceğim. Risaletpenah Efendimiz S.A.V elinden ve dilinden emin olunmayan kimse kamil mü’min değildir hadisi şerifini hatırlara düşürelim de tefekkür edilsin .Şimdi diyeceksiniz ki birader sende poliyannamısın be bu ne mülayimlik böyle… Bırak kuzum bu teraneleri benim için kıstas değilsin sen kuru mantıkla bize gelmeyin yada gelin esameniz dahi okunmaz yanımızda bizim kılavuzumuz hidayet sarayının işçileri insanlık abideleri Hak dostlarıdır. Onlar her halükarda merhametkân olunuz mutedil olunuz kendinizi sevdiriniz sizde gönülden seviniz kötü ahlaktan öfkeden hiddetten şiddetten feragat ediniz buyuruyorlar,biz onlara itibar ederiz size değil aaaah ahhh Yunus Emre K.S bir anlasak yaratılana saygım var yaratandan ötürü diyen büyüğümüzü idrak edebilsek.

Bir kez gönül yıktın ise,

Bu kıldığın namaz değil.

Yetmiş iki millet dahi,

Elin yüzün yumaz değil.

Yine çarpıcı bir ifade bakın sarsılacaksınız kulak verin dikkat kesilin ağabeyler Yer yüzündekilere merhamet etmeyene gök ehlide merhamet etmez!. Aman ya Rabbi ne müthiş bir ihtar ne müthişşş…

Yineliyorum ne kadar zikretsek azdır Allah’u Teala Tekaddes Hazretlerinin bizlere bahşeylediği ihsan ve inamı olan asrımızda irşadımıza yegane vesile olan Allah dostlarını bu noktada örnek alalım gücümüz nispetinde taklit edelim taklitten tahkike yol bulalım kardeşlerim yedilerden bir zat Hz. Mahmut Sami Ramazanoğlu’nu (k.s) Mürşidi Esad’ı Erbilli’ye (k.s) intisabı için götürürken şu nasihatta bulunur evladım;

Cihan bağında ey akıl, budur makbul-i ins ü cin,

Ne kimse senden incinsin, ne sen bir kimseden incin.

94 yıllık ömründe bu nasihata riayet etmiştir ve şer-i şerife uygun pür dikkat yaşantısı alemin yeganesi olmasına vesile olmuş Gavsiyyet makamının mazharı olmuştur.

Yine Abdulhakim Arvasi (k.s)

Gördüğünüz her musîbet ve felâket, kızgınlığın, zulüm ve haksızlık etmenin cezâsıdır.

İrkiliyor insan büyüklerin sözlerinde Rabbani tesir vardır buyuruyor hazret dikkat aman dikkat.

- Ahıskalı abi müsriflik demeseymiş iyi olurmuş, az öz amma okkalı yazan birisiymiş şöyle bir baktım yazılarına da art niyet yok nezih bir insan muhabbet duydum kendisine.

- Nitekim Hacegan abide öyle…

- Ajan abide matrak birisi pek bi sevdim kendilerini hadiseyi en güzel o ele almış şapka çıkarıyorum. Haaa birde beni kaale almayanı onun zopasına havale ediyorum.:) o ne güzel zopa öyle…gerekirse bende gönüllü yatarım o zopanın altına…

- Admine şükranlarımı arz ediyorum böylesi müstesna kardeşlerimizi Üstadımızın vesilesi ile forum çatısı altında halkalandırdığı ve cem ettiği için Rabbim razii olsun gayelerinde muvaffak kılsın.

Biz gönüller fethetmeye geldik ağabeyler gönüller yıkmaya değil. Neyse laf-ı güzaftan pek hazzetmem, Cenab-ı Mevla azalarımızın zilletinden cümlemizi muhafaza buyursun.

Fi Emanillah…

• Like 4

Sayın Kadirşinas. Yazınız müspet hareketin kodlarını fazlasıyla barındırıyor hakikaten. Her zaman sizin gibi yaklaşımlar sergileyenleri takdir ederim. Allah kaleminize kuvvet versin.... Saygılar..

• Like 1

Şunu bilelim ki Polat Türk rambosudur :graduated: Rambo da ne kadar saçmalık ve imkansız olay varsa KV de de vardır. Lakin Film'in Filistini anlatması bize yetmelidir. Zira Rambo vb filmlerde de işlenen konular rambo'dan öndedir. Fikir bize yeter.

Filmi beğendimmi :D Hollywood gibi değil tabi :wave:

Sayın Kadirşinas. Yazınız müspet hareketin kodlarını fazlasıyla barındırıyor hakikaten. Her zaman sizin gibi yaklaşımlar sergileyenleri takdir ederim. Allah kaleminize kuvvet versin.... Saygılar..

Selamun aleyküm ve Aleyküm selam ne güzel kelam yarenler. :)

Eyvallah kardeşim bakınız yazımız nasıl rağbet yeni dilde reyting gördü Elhamdülillah-i Teala...

Kıraat eyleyen kardeşlerim beğenme nezaketinde bulunmuşlar bu beğeninin kerameti bende mi haşa ve kella onlar büyüklerimizin sözlerini sevdiler bu sebepten beğendiler. Sevgi dolu sözcükleri, muhabbet kokan cümleleri uhuvvet ve ünsiyeti perçinleyici mahiyetteki sözleri kim beğenmez meşrebi yatkın siz nezih ve naif kardeşlerim elbetteki beğenecekler tecrübe etmiş olduk.Sert ve kırıcı olmayan, yumuşak, hoşa giden, gönül alıcı, okşayıcı, etkileyici, inandırıcı ve yerinde söylenmiş söz insanın hoşuna gider; bu söz en azgın kişinin bile inadını kırar, onu yumuşatır ve yola getirir.Dilin cismi küçük cürmü büyük derler azizan aman dikkat..!Ne yapacağız;

İki dinleyip bir söyleyeceğiz, yazılarımızda kardeşlik ruhunu pekiştirici yaklaşımlarda bulunacağız, dilbazlıktan azade satırlarımıza sevgi muhabbet duygularını ilmek ilmek dokuyacağız bunu şiar edineceğiz müteakiben meyvesini toplayacağız biiznillah.İnşallah kardeşlerimize bunu aşılayacağız aramızda yaygınlaştıracağız bu anlayışı prensip edinen kimsenin çabası Hak katında zayi edilmez Allah Teala Tekaddes Hz. refiktir rıfk sahibi kullarınıda sever.

Kötü kelam edenin ağzına bal çalacağım ona göre bu sözüm kardeşlerim için geçerlidir art niyet sahiplerinede muamelemiz farklı olucaktır.

Fi Emanillah...

Aman Yarabbim...

Yahu bu sitede böylesine karşılıklara alışığım ben...

Ben bu filme gittim, orada karşılaştığım bir hadise vardı, onu yazdım ve üzerinden yorum yaptım. Oradaki kendini bilmez kişiler üzerinden bunları yazdım, bunları yazarken senin ismin aklımda bile değil yahu... Adamlar gelmişler sinamaya, tabi bu kişilerin hallerinden ne oldukları belli, Filistin davası ile alakaları yok... Böyle ilgsizliği belli eden söylemler içine girince bu kişiler sinama boyunca, üstelik çıkışta da Filistin ile alakalı hiçbir şey söylemeden alaylı tavırlarla çıkınca oradan biz de sinirlendik onlara... Hadise bundan ibaret... Bence Filistin ile alakalı bir şey bilmiyorlar o gençler...

Mitajanının yazdığı yazılar ilgimi çeker... Ne yazsa okurum... Okudum yorumunu, sonra çıktım o sayfadan... Dedim beğeneyim şu adamın yazısını, böylece girdim sayfaya yeniden... En son yazı onunkisi idi beğendim... Sonra meğersem tam o ara sen bir şeyler yamışşın orya, yanlışlıkla seninkini beğenmişiz... Yani senin sayfanda beğeni sayısı bir, o da bu işte... Farkettik hatayı ve bu sefer mitajanının yorumunu beğendim... Adamın fikirden ziyade cümle yapısı hoşuma gidiyor... Sonrada yazılan yorumlara bakmadan, kendi yorumumu yazdım. İstersen beğeni özürlü diyebilirsin hakkımda...

Sonra, Dervish'in yazısını da beğendim, çünkü o eleştiride de haklılık payı olduğunu gördüm... İsrailli komutanın ismi mevzuunda mesela... Yahudi düşmanlığının yapılmadığına dair kısmı da katıldığım kısımdı mesela...

Ben sizi tanımıyorum ama, kendime yakın görüyordum... Bunları Mitajanı anlatırdı sana...

Yani senin Filistinlilik duygunla benim bir alakam yok...

Ezik kelimesine de ne diyeyim, diyecek bir şey bulamıyorum üzülmekten artık...

Neyse bu yazı seni böyle yaptıysa, karşı taraf için amacına ulaşmıştır o zaman... Bu karşı tarafta siz yoksunuz bu arada, efendim...

Dostum oldumu oluyor işte. O yazdıkların ister bana yada bir başkasına olsun, benim böyle bir tepki vermemde yanlıştı. Size cevabı yazarken psikolojik olarak iyi durumda değildim, haliylede ters bir cevap oldu. Ne diyelim olan oldu. Kalbini kırdıysak özür dileriz. Ve kırdıkta. Hakkını helal et yinede...

Selametle.

• Like 4

Dostum oldumu oluyor işte. O yazdıkların ister bana yada bir başkasına olsun, benim böyle bir tepki vermemde yanlıştı. Size cevabı yazarken psikolojik olarak iyi durumda değildim, haliylede ters bir cevap oldu. Ne diyelim olan oldu. Kalbini kırdıysak özür dileriz. Ve kırdıkta. Hakkını helal et yinede...

Selametle.

ahıskalı böyle biridir hacegan. iyi biridir. muhasebe yapar. özrünü diler. afferin lan sana. hace abiyle seni çiğköfteciye götürecem inşallah. merak etmeyin kasaya yaklaşınca 'ya beyler ben bi lavaboya gideyim' diye feyk atmam. :)

Selametle.

''Filmi seyrederken buralara dikkat etmek nasıl bir duygu Allah'ım? Azıcık Filistin yarası olsa, o filmin verdiği mesajları havada kapardı saygı değer arkadaşlar...

(...)

Beni ağlayan anlar...''

Evet, Ahıskalı'yi üzen bu ifadelerdi...

Bende bu ifadeleri yazarken, sinamadan çıkan o haylaz gençlerin üzerimde bıraktığı psikolojik bir durum vardı. Amacım sen olmadığın halde, o çocuklara da haksızlık yaptığımı farkettim, düşününce... Çünkü hangimiz hata yapmatık ki ve böyle bir yazı insan kazanmaz, insanı ikna etmez, daha çok uzaklaştırır. Bu vesile olmasaydı, kendi içinde bir özeleştiriye girmeyecektim belki de...

Bir de, bu sitede çok eleştiri yazılarım oldu... Bu yazıları yazarken karşı tarafı kırmamaya dikkat ederim... Bu yazımda biraz ölçü kaçmış...Ne olursa olsun 'Azıcık Filistin yarası olsa, o filmin verdiği mesajları havada kapardı saygı değer arkadaşlar...' ifadesini kulanmamalıydım... Benim de şimdi burada söylemeye utanacağım hatalarım oldu... Ahıskalı, bana bunları hatırlattığın için senden Allah razı olsun, canım... Sayende saçlarımdaki beyazları gördüm... Bu cümlelerimden dolayı ortamı gerdiğim için özürdiliyorum. Trradomir'e de sevgim benzer bir mesele ile başlamıştı, buda öyle olur...

Neyse Ahıskalı, ben dersimi aldım kendi adıma...

Mitajanı'ın gösterdiği gerçek samimiyetine de hayran kaldım... Gerçek dost Mitajanı...

Kadir şinas'a selamlar...

• Like 2

''Filmi seyrederken buralara dikkat etmek nasıl bir duygu Allah'ım? Azıcık Filistin yarası olsa, o filmin verdiği mesajları havada kapardı saygı değer arkadaşlar...

(...)

Beni ağlayan anlar...''

Evet, Ahıskalı'yi üzen bu ifadelerdi...

Bende bu ifadeleri yazarken, sinamadan çıkan o haylaz gençlerin üzerimde bıraktığı psikolojik bir durum vardı. Amacım sen olmadığın halde, o çocuklara da haksızlık yaptığımı farkettim, düşününce... Çünkü hangimiz hata yapmatık ki ve böyle bir yazı insan kazanmaz, insanı ikna etmez, daha çok uzaklaştırır. Bu vesile olmasaydı, kendi içinde bir özeleştiriye girmeyecektim belki de...

Bir de, bu sitede çok eleştiri yazılarım oldu... Bu yazıları yazarken karşı tarafı kırmamaya dikkat ederim... Bu yazımda biraz ölçü kaçmış...Ne olursa olsun 'Azıcık Filistin yarası olsa, o filmin verdiği mesajları havada kapardı saygı değer arkadaşlar...' ifadesini kulanmamalıydım... Benim de şimdi burada söylemeye utanacağım hatalarım oldu... Ahıskalı, bana bunları hatırlattığın için senden Allah razı olsun, canım... Sayende saçlarımdaki beyazları gördüm... Bu cümlelerimden dolayı ortamı gerdiğim için özürdiliyorum. Trradomir'e de sevgim benzer bir mesele ile başlamıştı, buda öyle olur...

Neyse Ahıskalı, ben dersimi aldım kendi adıma...

Mitajanı'ın gösterdiği gerçek samimiyetine de hayran kaldım... Gerçek dost Mitajanı...

Kadir şinas'a selamlar...

tamam lan, tamam. ağlatacaksınız beni. ühühüühühü, ıngaaa.. dağılın hade..

• Like 2

Şükrenlillahi Teala

Allah (c.c) sizlerden ebeden razii olsun kardeşlerim.

Rumuzum kadir-şinas açacak olursak kadir; kıymet, değer Şinas; anlayan, bilen manasına tekabül eder.Forumu ilk keşf ettiğim sıralarda burada kıymetli akl-ı selim, ufku geniş, meşrebi temiz, karakter ve duruş sahibi insanların olduğunu müşahede ettim yani bendeniz değerbilen birileri olarak sizlere kıymet hükmü biçerken, paye atfederken yanılmamışım şu sergilemiş olduğunuz ayakta alkışlanası tavır, şapka fırlattıracak manzara, düşüncelerimde yanılmadığımı teyit eder nitelikte. Bu fakirden küçük bile olsanız ellerinizden öpmek isterim çünkü gönül mevzuu bu kadar mühim bir mesele ziyadesi ile önem arz ediyor. Başlangıçtaki sair münakaşalar ruhumuzu karartırken şu hasretini çektiğimiz tablo gönül hanemizde bayram havası estirmeye yetti, sizlerde de aynı tesiri uyandırdığına kaniyim.İnşallah-u Teala.

Vakta ki bizler kenetlendikçe önümüzde engel namına hiç bir güç mukavemet gösteremeyecektir. Misalen küçük bir akıntı ile seli mukayese ediniz hafif bir esintiyle tufanı,kasırgayı zihninizde tasavvur ediniz. Hangisi daha şedid hangisi daha cevval engel tanımaz ve hangisinin esamesi okunmaz mahiyettedir. Sahabe-i Kiram Hazeratı R.Anh bu noktada birbirleri arasında cereyan eden olumsuzluklarda üstelemez ertesi gün özür beyanı için giden kardeşe bir diğeri dün neler olduğunu hatırlamıyorum diyecek kadar hassasiyet ve rikkat abidesi insanlardır. Mü'min Mü'minin aynasıdır.Hatalarımızı birbirimize göstererek bunu Hak için yapmak suretiyle Hak katında milimetrik eğriliği bulunmayan en azından bunu hedef tayin eden enaniyet mikrobunun pençesinden kurtulan makbul ve matlup insanlar olmayız.

İnşallah sizlerinde katkısıyla forum camiasında bu anlayışı temin ve tesis edeceğiz. Hacegân abim ve aleyna ve aleyküm selam, selamınız kelamınız başım üstüne Allahım razı olsun Allah selam gönderen ve yaygınlaştıran insan-ı kamil kardeşlerimizin eksikliğini göstermesin. Hepinizi kucaklıyorum.

İsmi zikredilince atıf da bulunalım şu sıralar projektörlerimi bende "Trradomir" beyfendiye çevirdim hacimli bir zat, kalemi keskin, kelamı derin, aksiyon ruhu var gibi dava hüviyeti kazanmış vizyonu geniş muhteremin ancak argoya da temayülü olan birisi neyse bu kadar karakter analizi kâfi hayırla yâd edip bir selam çakalım bakalım teşrif edip alacaklar mı?.

Mevlay-ı Müteal barigâhi indiuluhiyetinde hüsn-ü niyyetlerinizi ahseni kabul ile kabul eyleye.

Fi Emanillah..!

Herhangi bir film hakkında bu siteye birşey yazmaya artık korkuyorum

Ama dayanamadım gene :D

Film bildiğiniz dizi formatında hazırlanmış (E.A.'ın tabiriyle "Dizi; adı üstünde kötü film" :) )

Kalitesinide doğal olarak dizi terazisinde tartmak lazım.

Dizide pardon filmde benim tek aradığım Mavi Marmara'ya daha fazla yer verilmesi olurdu heralde.

En azından şu karelere düşen ödlek israil askerlerinin üzerinden bir geçseydi...

d83296b4-31ec-451c-92d1-e3e714682404.jpg

Sadede gelirsek bu eksiği dışında temas ettiklerine bakarsak illada izleyip her gördüğünüze tavsiye edeceksiniz diyemesekde :) firsat bulunduğunda seyredilebilecek bir film diyebiliriz.