Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
The Spirit of Islam

Mezhep ?

Recommended Posts

Evet,evet teşekkürler anlatmak istediğim de buydu siz daha güzel anlatmışsınız.Ve elbette dediğiniz gibi Alevi-Sünni gibi mezhepler yolundan ayrı durduğunu gördüğüm için demediğimi diyorum.Yoksa elbette Ehl-i Sünnete tabiyiz.Elbette her Sünni veya Her Alevi kötü yada iyi diyemeyiz çünkü her insanın iyisi ve kötüsü vardır.Bende genelleme yaparak Müslüman Kardeşlerimize iftira atmayalım diyordum.

Selametle kalın;

Saygılarımla...

estağfirullah abi , o sizin güzelliğiniz bizlik bişey yok. Rabbim Ümmet-i Muhammed e evvela doğru yol nasibi ihsan eyleye , sonra da o yoldan ayrılmamayı nasibi ihsan eyleye inşallah.

estağfirullah abi , o sizin güzelliğiniz bizlik bişey yok. Rabbim Ümmet-i Muhammed e evvela doğru yol nasibi ihsan eyleye , sonra da o yoldan ayrılmamayı nasibi ihsan eyleye inşallah.

İnşallah

Elbette ehl-i bidata doğruları anlatalım ama küfrederek,kavga ederek,öldürerek değil hiç değilse kin beslemeyelim dediğim buydu yani.Doğruyu anlatmak,doğruya çağırmak elbette haktır.

Allah razı olsun

Adamın biri doğuda bir camiye girmiş namaz kılmak için. Adam yaşını başını almış, kitapla pek işi olmasa da namazında bir adam. İçeri girmiş ki herkes kendisinden farklı namaz kılıyor. Gencin birine sormuş 'yahu bunlar neden farklı kılıyor böyle' genç demişki 'amca onlar şafii' adamın cevabı şu olmuş: 'heee ben müslüman zannediyordum' :D

Okadar mezheb lafı edildi ve neredeyse tamamı işin hakikatinden okadar uzak ki anlatmadan duramadım :D

Kardeşimin kafası baya karışık bu mevzuyla alakalı ama diğerleri Humeyni görmüş gibi saldırıyor hemen :)

Bir de ben garip bir psikoloji seziyorum bazı adamlarda. Adam ehli sünnet zabıtası gibi hiçbir ilmi teçhizatı yokken 'hımmm bugun ehli sünnetten kimi kovsam' diye kolluyor.

Allah selamet versin.

Aziz kardeşlerim, mezhep kavgası aslında yoktur. Sünnetliler ve sünnetsizler vardır.
"sünnetsiz" bir hakaret kelimesidir zaten.