Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Akrep we Yılan

Üstad`ın Evi Yıktırıldı !

Recommended Posts

İstanbul' un her noktasını milim milim kazarak, koskoca bir tarihi yerle bir etmeyi akıllarına koymuş fikir fukaralarından da ancak böylesine şeytani bir iş beklenirdi. Açıkçası, hiç şaşırmadım !

Erenköy gibi, artık sanat ve fikir adamlarının değil de, zengin ve avare kesimin ikamet ettiği bir yerde, adeta yalanlar denizinde '' gerçekler adası '' olarak ortada duran Necip Fazıl' ın evini yok etmeleri, aslında ne kadar bomboş, boş ve kültür bakımından '' sıfır '' denilebilecek bir hükümete ve buna göz yuman halka sahip olduğumuzun apaçık göstergesidir...

Şu an hükümetin başında bulunan Sayın Başbakan bunu önleyemez miydi ? Ben, açıkçası bu meseleyi anlamış değilim. Çirkin ve kaba gökdelenleri şehrin can noktalarına dikerek, kendi öz ruhuna tüküren bir İstanbul, ve maneviyatını çoktan hurdacılara satmış bir İstanbul halkı var şimdi karşımızda...

Gerçi, Kadıköy Belediyesi CHP' ye ait, ama başbakanın meseleye müdahale edebileceğini düşünmüştüm...

Nazım Hikmet' in evi olsa, o evin önündeki ölü ağaçlara çaput bağlar, gider bahçeyi şarapla yıkar, '' ah nazımım, şiirlerine hasret kaldık '' diye zılgıt çekip, ölü simsarı imama mahsus gözyaşlarınızı akıtır o evi de müze yapardınız, sanki bunu düşünmek çok mu zor ?

Necip Fazıl tehlikeli adamdı, Moskof mukallidi Nazım gibi olsaydı, bugün ergenlik çağındaki aptal kız çocuklarının aşk defterlerinde şiirleri, komünizmanın hüküm sürdüğü izbe kafelerde resimleri olurdu. Ama o resmini gönüllere, şiirlerini ( aşk olsun sana Necip Fazıl ) bize değil, o uslanmaz ve anlamaz beyinsizlere nakşetti... Nakşetmiş ki nefretlerini hala kusup, böylesine bir terbiyesizliğe girişebiliyorlar...