Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
gulbeyaz3424

Kimliksiz İnsanlar Ordusu

Recommended Posts

Tariher 29 Ekim 2011'i gösteriyor..Cumhuriyetimizin 88. yılını kutluyoruz sabahtan beri yurt enelinde.Çocuklar depremlerden ve şehitlerimizden habersiz,ellerinde bayraklar ve balonlarla cumhuriyetin varlığınıkutluyor sabahtan beri coskun nidalar eşliğinde...

Bugün akşam yine aldım ucu kırığımı ve 1-2 yaprak kağıt ve yanımda da üstadın kitabını elime bi yandan okuyorum diğer yandan da aklıma ne gelirse döküyorum kağıtlara..

Bugün piyer lottideydim aksam saatlerinde.Üstadın hiç çıkmadığı ve çok sevdiği o güzel mekan.insanı dünyevi aşktan alıp taa ilahi aşka götüren köprü niteliği taşıyan o güzel yer.Buranın akşam görüntüsü de bi başka haz verir insana.Öyle bi yere götürür ki sizleri o an dünyanızı unutup başka yerlerde gezinirsiniz.Telefonumu karıstırarak karsımda oturan arkadasımın benimle ilgilenmemesine inat Türk kahvemi yudumlarken diğer yandan da düşündüm alıp başımı uzaklara gittim.Önce İstanbulu dinledim bi müdet gözlerim kapalı.Önce hafiften bir rüzgar esiyor;yavaş yavaş sallanıyor yapraklar,ağaçlarda...Uzaklarda,çok uzaklarda aklım fikrim.Orhan Velinin bu satırları var sadece aklımda şiiri komple ezberlemedim:)))

Ardından da Üstadın çilesinde,vasiyetinde söylediği sözler geldi aklıma;

Son gün olmasın dostum çelengim,top arabam

Alıp beni götürsün tam dört inanmış adam.

İnanmak..İnanmak..İnanmak..Umut etmek ve inanmak çok önemli..Yoksa savaşmak imkansız ve kazanmaksa hayal..Önce mücadele edeceğimiz davaya inanmak zorundayız.İnandığımız dava uğrunda bizi bu kutsal amaçtan uzaklaştırmak isteyecek çok fazla kişi oldu ve olmaya da devam edecek..

Bu yolda inanarak azimle yılmadan ve yıkılmadan savaşmış ecdat.Şimdi evladın yaptığına bak..Ecdat iman demiş,evlat iman ne ki demiş.Ecdat hür irade demiş,evlat özgürlüğünü terk etmiş sıkılmadan.BAşka başka medeniyetlerin oyuncağı olmuş.Orasını burasını açmış çıkmış dışarı evlat giyinmeyi unutmuş.Aklına gelmemiş ki orayı burayı açmak medeniyetse,yamyamlar kendisinden daha medeni.Geçmişini kim olduğunu,inancını ve tüm benliğini unutmuş artık ecdat.Kimliksiz insanlar ordusu olup çıkmış.Kim olduğunu hatırlamamış unutmuş.

Bi an düşündüm de;bu kimliksiz insanlardan oluşan Çevremde kaç dostum olacak ki acaba dersiniz?Cenaze namazımda kaç insan olacak arkamda bıraktığım?İmanla mı gideceğim kendi kimliğimle,yoksa iman tünne mi olacak?İyi bilirdik mi diyecekler arkamdan yoksa kimliksiz insanlar ordusundan mı diyecekler.acaba çıkar mı ki tabutumu taşıyacak 4 inançlı adam?

Sorular..Sorular..Sorular..Hepsi başıma üşüşmüş çengel çengel dolaşmaya devam ediyor.Sonra elimden bırakıyorum ucu kırığımı,alıyorum elime üstadımın kitabını ve "Tut elimden" diyorum üstadıma."Tut elimden birlikte bulalım soruların cevaplarını.."

Selamun Aleyküm,

yazdıklarınıza katıldığımı belirtmekle beraber affınıza sığınarak eklemek istediğim bir kaç cümle var. Bu insanlar sadece kimliksiz değiller ayrıca beyin fukarası durumdalar. Sorsanız yalan yanlış okul kitaplarında öğretilen tarih bilgisi en üst seviyedir. Cumhuriyetçiliği, halkçılığı masalarına meze, menfaatlerine birer piyon yaparlar. Bazen o kadar hadsizleşirler ki ecdadlarına dil uzatırlar. Bu kişiler "Başkalarının yanlış düşüncelerini kendi hayat görüşleri adledip, amaçsız ve içi boş bir mücadele veren insan müsveddesi topluluğudur." Allah onlara selamet, bizlere de inancımıza, davamıza katkıda bulunabilme imkanı versin. Amin!

Selamun Aleyküm,

yazdıklarınıza katıldığımı belirtmekle beraber affınıza sığınarak eklemek istediğim bir kaç cümle var. Bu insanlar sadece kimliksiz değiller ayrıca beyin fukarası durumdalar. Sorsanız yalan yanlış okul kitaplarında öğretilen tarih bilgisi en üst seviyedir. Cumhuriyetçiliği, halkçılığı masalarına meze, menfaatlerine birer piyon yaparlar. Bazen o kadar hadsizleşirler ki ecdadlarına dil uzatırlar. Bu kişiler "Başkalarının yanlış düşüncelerini kendi hayat görüşleri adledip, amaçsız ve içi boş bir mücadele veren insan müsveddesi topluluğudur." Allah onlara selamet, bizlere de inancımıza, davamıza katkıda bulunabilme imkanı versin. Amin!

Öncelikle görüşlerime katıldığınız için çok tşekkür ederim.Çok incesiniz.

Bende bu cevabınıza karşı üzülerek de olsa bi başka tezatlığı da belirtmek isterim aklıma gelmişken.Evet doğru söylüyorsunuz malesef ki tarih kitapları tarihi doğru anlatmıyor.Tarihin görünen yüzünü aynanın ters yüzünden bakarsan sen yalanı ve yanlışı görürsün.Çocuklarımız da bu bilinçle yetiştiğinden dolayı malesef çok şeyler söylüyor atalarımıza.

Örnek verecek olursak muhteşem yüzyıl diye bi dizi var görüyoruz ki koskoca cihan padişahımız gönüllerimizin sultanı Kanuni böyle hasbahçede gezen,karı kız peşinde koşarak gününü gün eden,Hürrem Hatunla yaşadığı aşkla gün ışığına çıkan bi adam görülüyor:)Bu ne acı bişeydir ki ağlanacak halimize gülüyoruz.Düşünsenize pembe tayt giyen bi adamı almışlar padişah rolüne sokmuşlar.Ardından bi Alman kültürüyle yaşamış bi kızı alıp sırf lehçesi yüzünden alıp Hürrem sultan yapmışlar sonra da çocukların beynini bulandırıyorlar.

Geçenlerde AGD de ders verdiğim bi çocuk vardı.Lafı açıldı bide baktım ki çocuk dedi valla hocam Kanuni bağda bahçede gezmekten başka bişey yapmamış.Bu Kanuni ki dünyanın en kısa savaşının galibi.O ki cihan padişahı kaç kıtaya hükmetmiş bi padişah.Yersiz yere hakka girilmiyor mu sizce de?