Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
gulbeyaz3424

Önceliklerimiz...

Recommended Posts

Hepimiz fani bi dünya içinde yaşıyoruz.Ama malesef hepimiz aynı delaletin içinde malesef sürünüp suruyoruz.Bazen dünyaya şöyle bi kul olup bakmak istiyorum.İslam alemi üzerine akıp süzülerek sessizce izlemek istiyorum.Cenab-ı Hakk'ın bize emanet ettiği ömrü nerelere harcadığımızı zerresiyle seçmek istiyorum.Hangi gafletlere bilerek ya da bilmeyerek düşüyoruz görmek istiyorum.

Kız erkek genç yaşlı çoluk çocuk hepimiz ayrı alemlerdeyiz.Yaşdığımız bu dünyanın aslında bir bilgisayar oyunu gibiz düzenlenmiş olduğunu,hepimizin bu sahnede bi figüran gibi hayatımızı sürdürdüğümüzü ve rollerimizin birgün sona ereceğini bilmeden aynı serüvende koşuşup duruyoruz.Bu oyunda hepimizin bir görevi var.Ama komanda O'nun elinde.Büyük yaratıcının tek bir emrine bakıyoruz."KUN"diyor ve herşey bir anda oluveriyor.Kimiz zaman bu éKUN"emri hayra,kimi zaman da şerre delalet ediyor...

Genç erkeklerimize bakıyorum da;büyük bi çoğunluğu karı kız peşinde.Duyguları olmayan bi robottan farksızlar.Kurulmuş gibiler zamane erkekleri varsa yoksa kadının güzelliği için alıyorlar(tabi o da oynamaktan nikahlamaya fırsat bulabilirlerse)

"Kadınları yalnız güzellikleri için nikah etmeyin!. Muhtemeldir ki, güzellikleri onları ahlâken alçaltır. Onlarla mallarının hatırı için de evlenmeyin! Belki malları kendilerini azdırır. Kadınlarla dindarlıkları yüzünden evlenin! Muhakkak ki yırtık elbiseli, siyah, fakat dindar bir kadın daha kıymetlidir.."

hadis-i şerifinden habersiz mi bunlar?Hatta bazen güzel bi kız gördüklerinde kesintisiz 15 dk bakıyorlar buna da şahit oldum.Nedem kesintisiz baktığını sorduğunuzda "İkinci bakış haram olduğu için usta" diyorlar:)))

Kimi erkeklerimiz para pul peşinde.Zengin olmayı bir yerlere gelmeyi çok büyük bişey sanıyorlar,olmazsa olmaz diyorlar.Oysa ki bilmezler mi ki yüksekte yer tutanlar aşağıdakiler kadar emniyette değildir.Para mal mülk dinleri imanları olmuş adeta demezler mi ki kişinin makbul olması elindeki servetle diil de imanıyla doğru orantıdadır...Yaşamak için kazanmak yerine neden kazanmak için yaşarlar ki sanki?

Hee bide bu delikanlılık alemi insanlarının birde giyinme tarsı vardır o ayrı muamma zaten çözemedim ben.Kimisi yırtık pırtık buz mavisi kot belinde kemer var sanki böyle halat bağlanmış gibi.Salaş bi kazaktır ki göğsü bağrı açık.Boynunda bir kolye ne anlam ifade ettiği bilinmez.Başında bi bere,kulağında küpesi eksik olmaz asla.Kaşında ve dilinde de bi demir parçası var mutlaka.Ayakkabısı zaten bambaşka emsali yok yeryüzünde.Biri mor biri pembe.Dışardan bakınca arkadan hint fakiri,dilenci önden bakınca ne bu küpeli zibidi insan değil ayı sanki...

Kızlarımıza gelince;

Onlar bambaşka olay zaten.Kimi koca bekler kapının önünde çekirdek çitleyerek,kimi reklam peşinde.Hiç bi diziyi kaçırmazlar.Etekler diz üstü,dapdaracık badiler,pantolonlar.Altında incecik çorap üveys bağırsağı sanki.Ayağında convers ya da böyle uzun bi çizme.Üstünde defacto imzalı dar bir mont.Montun arkasında böyle bi kus resmi ya da türkan sorayın gözleri.Başına baksan zaten sözde örtü.Sanki baş örtüsü değil de masa örtüsü,mutfak örtüsü...Başındaki bezin önü horoz ibiği gibi.Arka tarafı yarım cm bırakılmış.Boun kısmı iyice sıkıştırılmış.Kızımız öyle takvalı ki iman tahtası komple meydanda.

He kızımızında bi ideal eş adayı var.Bir de ondan bahsetmek gerek;Şöyle bir evi olsun,bir arabası,birde yazlığı olsun..Olmuşken birde kirada dükkanı olsa muhteşem olur.Doktor olsun mühendis mimar olsun.Olmuşken bide Avrupa bilgisi olsun ki görgülü olsun.Çok paralı olsun.Kızımız hep ister zaten..Olsun...Olsun...Olsun...Lakin nedense en son hep imanı olsun...

Ne diyor mevlana?

Kimden kaçıyoruz?kendimizden mi?Bu hayali birşey...Kimden neyi kapıp kurtarıyorsunuz?ALLAH tan mı?Ne vahim bi delalet...

Şunu bilesin ki dünya;para pul,kadın,giyim kuşam,ticaret değildir.Dünya;ALLAH'tan gafil olmaktır...

Demem o ki önceliklerimiz sonra,sonralıklarmız önce olmuş vaziyette.Hep bir şeyleri gizler ve çalar haldeyiz.Bişeyleri kapıp kaçırma halinde...