Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Cihandar

Tiksiniyoruz Sizden!

Recommended Posts

Binlerce kelimenin yerini tutar bazen bir resim, bir bakış, bir gülüş, bir olay. O yüzden çok fazla yorup yapmadan, geldiğimiz noktayı, kimliksiz ve şahsiyetsiz kalışımızı, bir resimle anlatıyorum, buyurun...

1m2zj.jpg

• Like 1

Kim bu Ayşe Gündoğdu? Anlamadığım şey 25 bin küsür tweet atınca meşhur olmuş birisi mi? Ünlü olduğundan mı 1800 küsür takipçisi var yoksa tweetleri çok mu farklı? Hayır, gerçekten tanımıyorum.

Buraya bir ekran görüntüsü vermişsiniz, Erdoğan'a Mehdi demiş tweetlerinden birinde. Bu sözü söyleyerek halk üzerinde büyük bir etki bırakabilecek birisi mi? Provokatörlük yaparak mı ekmeğini kazanıyor?

O ekran görüntüsünü buraya koymanızdaki amaç ne? Reklamın iyisi kötüsü olmaz mantığı ile mi hareket edilmiş anlayamadım. Kafamda bir sürü soru oluştu şimdi.

Edit// Cihandar abi :) "Reklamın iyisi kötüsü olmaz" ile seni asla kastedmedim. Ayşe Gündoğdu'nu kastettim, bu şekilde yazılar yazarak kendi reklamını yaptığını söylemek istedim.. Evet, eksik ve yanlış anlaşılabilecek birşey yazmışım. Üstte yazdığım hiçbir şey seninle ilgili değildir, tweet sahibi ahmak ile ilgilidir. Kusura bakmayın.

• Like 1

Dervish paşam, sen eskilerdensin yapma böyle şeyler, gözünü seveyim daha ne yapmam lazım ki, bu 'mehdi bulucu' kadının yaptığı embesilliği lanetlemiş olayım. Kadını ilk kez resmi yüklediğim tarihte gördüm, internette birisi paylaşmıştı, bende buraya koydum. Olayın benimle uzaktan yakından ilgisi yok. Twitter hesabım varsa da yılda bir kez giriyorum desem yeridir. Anlaşıldı hemi.

birinci resim hakkında yorum yapmak istemiyorum ama karikatür gerçekten çok manidar. yakınlarımızdan başlayarak eğer çevremizde sözümüzün geçeceği birileri varsa uyaralım..

Geçen yıllarda başbakanı peygamber ilan eden de vardı hatırladığım kadarıyla, Cihandar'ın eklediği karikatür ilk resmi de açıklıyor aslında. Vehamet ortada, mevzu Ayşe Gündoğdu'nun kim olduğu değil, böyle bir kitlenin -hadi abartmayalım insanların diyelim- oluşmuş olması. Belki eskiden de vardı böyle bir kitle ama malum sebeplerden -yaygaracı medya vs- dolay pek göze batmıyorlardı, medyanın dönüşmesi ve internetin yaygın kullanılması bunların daha iyi görülmesini sağlıyor, Allah ıslah etsin demekten başka elden bie şey gelmez.

Lütfen bu sözlerimi yanlış tahayyül etmeyin. Kimseye ahlak dersi vermek gibi bir niyetim de yok.

Ama bu tür paylaşımlarda en azından ismin ve resmin karalanması gerekmez miydi efendim ?

Tvitten falan anlamam; ama bu kadar emin konuşulması doğru değil!..... Ama Allahu alem, erdoğan siyaset mehdisidir.... Asr-ı Saadetten kısa zaman sonra bile Mehdi, Deccalı bekleyip teşhislerde bulunanlar olmuştur; yani kişi tahmin edebilir; ama daha da önemlisi Mehdi'yi bilmekten ziyade şahsen ne yapıldığıdır... Sen İslâm'ı yaşamıyorsan Mehdi (a.s) gelse nolur, gelmese nolur! (bu sözü başta kendime söylüyorum!)

ikinci rsim ise tam bir rezaleti yansıtıyor!!!!! Bu devirde genelev kadınlarından çok başı örtülü kalan yerleri açık sözde dindar bayanlar mide bulandırıyor!!! Baş kapalı, daracık elbise, kilolarca boya, kahkahalar, ağızda sakız, gözler fırıl fırıl!........ Giyinik çıplaklar dedikleri bu olsa gerek! Açık kadından çok bu zümre tahrik ediyor insanı!!! Hadislerde bu zümre Deve hörgüçlü olarak ifade edilmiştir! Bugünlerde maalesef sayıları hayli çoğaldı.... Burada bir parantez açalım... Başörtülüler ve dindarlar üzerine son dönemde korkunç oyunlar oynanıyor... Hatta solcu bazı kızlar türban (Gerçekte başörtüsü) takıp ahlaksız resim ve videolar yayınlıyor, kavat, şerefsizler de bunları Türbanlı diye sunuyor!!!

Ama bu hakikat bile başörtülülerin tamamının iyi olduğu anlamına gelmez... Pekçok kişi bu kara propagandaya malzeme oluyor!......

Bu nedenle uyarı yapmak vicdani bir görevdir... Adam gibi başını örtmeyen başörtülülerin adını daha fazla kirletmesin ve zaten her tarafı açıkken başını da açsın... Başörtülüler bilinçli, dindarlar sorumluca davranmalı ki kansızlara malzeme verilmesin.... Ama nerdeeeeeeeeee! Tiksinme az gelir belki!............

Bediüzzaman Hazretleri Siyaset alanında Din alanında Mehdilerden bahseder... Yani Allahu Alem Erdoğan Mehdi'(as)ye zemin hazırlamaktadır.......

Şike ve vekillere bol zamlı maaş olayları da gösteriyor ki YERYÜZÜNDE KUZUNUN KURDA EMANET EDİLECEĞİ DÖNEME YANİ MEHDİ DÖNEMİNE DAHA ÇOK VAR!!!!!!! ALLAH HER ŞEYİN EN İYİSİNİ BİLENDİR.....

Tvitten falan anlamam; ama bu kadar emin konuşulması doğru değil!..... Ama Allahu alem, erdoğan siyaset mehdisidir.... Asr-ı Saadetten kısa zaman sonra bile Mehdi, Deccalı bekleyip teşhislerde bulunanlar olmuştur; yani kişi tahmin edebilir; ama daha da önemlisi Mehdi'yi bilmekten ziyade şahsen ne yapıldığıdır... Sen İslâm'ı yaşamıyorsan Mehdi (a.s) gelse nolur, gelmese nolur! (bu sözü başta kendime söylüyorum!)

ikinci rsim ise tam bir rezaleti yansıtıyor!!!!! Bu devirde genelev kadınlarından çok başı örtülü kalan yerleri açık sözde dindar bayanlar mide bulandırıyor!!! Baş kapalı, daracık elbise, kilolarca boya, kahkahalar, ağızda sakız, gözler fırıl fırıl!........ Giyinik çıplaklar dedikleri bu olsa gerek! Açık kadından çok bu zümre tahrik ediyor insanı!!! Hadislerde bu zümre Deve hörgüçlü olarak ifade edilmiştir! Bugünlerde maalesef sayıları hayli çoğaldı.... Burada bir parantez açalım... Başörtülüler ve dindarlar üzerine son dönemde korkunç oyunlar oynanıyor... Hatta solcu bazı kızlar türban (Gerçekte başörtüsü) takıp ahlaksız resim ve videolar yayınlıyor, kavat, şerefsizler de bunları Türbanlı diye sunuyor!!!

Ama bu hakikat bile başörtülülerin tamamının iyi olduğu anlamına gelmez... Pekçok kişi bu kara propagandaya malzeme oluyor!......

Bu nedenle uyarı yapmak vicdani bir görevdir... Adam gibi başını örtmeyen başörtülülerin adını daha fazla kirletmesin ve zaten her tarafı açıkken başını da açsın... Başörtülüler bilinçli, dindarlar sorumluca davranmalı ki kansızlara malzeme verilmesin.... Ama nerdeeeeeeeeee! Tiksinme az gelir belki!............

en son osmanlı kardeşim dediklerinin çoğuna katılıyorum lakin "siyasetin mehdisi" tabiri hariç. benzetme yapmışsın muhakkak ama mehdilik özel bir ifade ve bir kişiyi muhattap alacak bir ifade. sadece bir mehdi olacak ve o da mehdi ali rasuldür. özellikleri belirtilmiştir. tahmin etmek de doğru değil, benim bildiğim bir haccı ekber günü İslam alimleri hazreti mehdiyi kabeyi muazzamanın üzerine çıkarıp kendisinin mehdi olduğunu beyan edecekler. kabul etmeyecek lakin hadisi şeriflerde geçen özellikleri sayılınca Mehdi olduğunu kabul edecek. siyaset ki burada kastettiğin politikadır, ucuz politika ile hazreti mehdi ali rasulun bir arada kullanılması beni rahatsız etti, hoş olmuyor diyorum.

Hazreti Mehdi ali rasul medineden ordusuyla çıkacak ve dediğin gibi sen o müslüman olamazsan, arka sokağından geçer de haberin olmaz...(Allah muhafaza)

bir de öyle veya böyle başını örtmüş birine, ya sen zaten tesettürlü değilsin aç şu başını demek doğru mu onu bilmiyorum, fıkhi olarak olaya hakim bir kardeşim varsa cevap verecek memnun olurum...

en son osmanlı kardeşim hakkını helal edesin, fikrimi beyan ettim kusura bakma...