Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Yusuf�un zindandaki bahtı

Dualar....

Recommended Posts

selamun aleykum arkadaşlar forumda denk gelmedim varsa bu başlığı oraya yönlendirirsiniz..

düşündümde sıkıntısı olanlar tedavi konusunda istediği duayı bulamayan kardeşlerimiz için bu başlıkta bildiğimiz duaları paylaşalım istedim...

önemli günlerde , aylarda çekilmesi gereken zikirler veya duaları bu başlığa yazıp hatırlatırız. inşallah faydalı olur ...

• Like 2

Aleyküm selam. İyi düşünmüşsünüz mesela bir isteğim var. Vesveseden tamamen kurtulmak ve imanın kuvvetlenmesi için hangi dua okunmalıdır ? Kesin çare olsun :) Allah kabul etmezse olmaz tabi biliyorum. İnşallah Allah kabul eder.

• Like 1

kardeşlik senin için bir dua buldum sabah akşam üç kere okunan bir dua var...

"Allahumme inni euzü bike min en üşrike bike şey'en ve ene e'lemu ve esteğfiruke lime lâ e'lemu inneke ette allamul ğuyûb."

kaynak :ali kara hoca efendi ..

bu duayı oku inşallah vesvese namına bişiyin kalmaz ....

• Like 2

Sanırım "inneke ente allam-ul ğuyub" demek istediniz kardeşim. Ufak bir hata olmuş.

• Like 2

Şimdi hangi arkadaşımızın dediğini yapacağım kafam karıştı ? Yusuf'un zindandaki bahtı kardeşim mumin kardeşimizin dediği doğru mudur ?

Ve ilgilendiğiniz için Allah sizlerden razı olsun...

Ve de kardeşim siz bana bir tane daha dua göndermiştiniz onu mu okuyayım bunu mu ? Ve o duanın tamamını(ilk gönderdiğiniz) okuyamadım eksik çıkan yerler var sanırım.

Şeytanın vesvesesine biz ön ayak hazırlıyoruz günahlarımız ile.Günah işlemezsek Allah müsaade etmez.İşte biz kendimize böylece zülmetmişken Allah rahmet ediyor dualarını gönderiyorda kendi işlediğimiz hataları telafi edebiliyoruz.Allah ne kadar da merhametlidir...

Dua = Manevi İlaç

• Like 1

Yusuf kardeşim Ali Kara Hocamızdan nakledilmiş elbet doğrudur ben sadece "ette" kısmında tashihe gittim. Zira "İnneke" de "ke" zamiri varsa buna müsavi gelen zamir, ente zamiri olmalıdır. İnneke ente allamul ğuyub şeklinde yani, ben duanın tamamı adına konuşmadım.

• Like 2

Yusuf kardeşim Ali Kara Hocamızdan nakledilmiş elbet doğrudur ben sadece "ette" kısmında tashihe gittim. Zira "İnneke" de "ke" zamiri varsa buna müsavi gelen zamir, ente zamiri olmalıdır. İnneke ente allamul ğuyub şeklinde yani, ben duanın tamamı adına konuşmadım.

Anladım Eyvallah.

• Like 1

Bol bol İhlas-ı şerif okuyun diyebilirim ne de güzeldir(hayırlı)...

• Like 1

kardeşlik senin için bir dua buldum sabah akşam üç kere okunan bir dua var...

"Allahumme inni euzü bike min en üşrike bike şey'en ve ene e'lemu ve esteğfiruke lime lâ e'lemu inneke ette allamul ğuyûb."

kaynak :ali kara hoca efendi ..

bu duayı oku inşallah vesvese namına bişiyin kalmaz ....

Tamamdır kardeş odama astım bile :)

• Like 1

Şimdi hangi arkadaşımızın dediğini yapacağım kafam karıştı ? Yusuf'un zindandaki bahtı kardeşim mumin kardeşimizin dediği doğru mudur ?

Ve ilgilendiğiniz için Allah sizlerden razı olsun...

Ve de kardeşim siz bana bir tane daha dua göndermiştiniz onu mu okuyayım bunu mu ? Ve o duanın tamamını(ilk gönderdiğiniz) okuyamadım eksik çıkan yerler var sanırım.

Şeytanın vesvesesine biz ön ayak hazırlıyoruz günahlarımız ile.Günah işlemezsek Allah müsaade etmez.İşte biz kendimize böylece zülmetmişken Allah rahmet ediyor dualarını gönderiyorda kendi işlediğimiz hataları telafi edebiliyoruz.Allah ne kadar da merhametlidir...

Dua = Manevi İlaç

bu gönderdiğimi oku kardeşim bu hocamızın buyurduğu dua günde üç defa oku iyi gelir inşallah ..

• Like 1

bu gönderdiğimi oku kardeşim bu hocamızın buyurduğu dua günde üç defa oku iyi gelir inşallah ..

Tamamdır Eyvallah...