Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Hâcegân

Balık Krakeri Ile Aslan Akrabaymış...

Recommended Posts

İlk Türk güneşi görmüş ve ne demiş, biliyor musunuz? ''aaaa'' demiş... Şaşırmış herhalde, güneşi görünce... Sonra ne oluyorsa oluyor, bu 'aaaa' olmuş 'ağ'... Güneş Dil Teorisindeki uydurmaların kökeni bu 'ağ'dır. Zaten adam yani ilk Türk böyle şaşkın şaşkın dolaşırken, garip garip sesler çıkarırken, güneşi birden fark ediyor, sonra da 'aaaa' diyor... Bu a'lar nasıl 'ağ' oluyor, orasını anlamadım... Neyse, zaten bir evrim var burada canım... Maymun mu insana dönüyor, yoksa ayı mı, hani böyle bir dönüşüm vardı ya, işte öyle bir şey bu da...

Geçen de bir arkadaşla deniz kıyısına gittik. Arkadaş elindeki balık krakerlerini denize atıyordu, balıkları beslemek için. Bir adam 10 metre uzağımızda balık tutuyordu, biz de balık krakerleri ile balık besliyorduk. Orada aklıma geldi de, arkadaşa da tanıştım...

Yahu dedim, bu balık krakerlerinin kökü şu denizdeki balıklar olmasın! Balıklar zamanla sudan karaya atlamaya çalışmışlar, atlamayı başaranlar karada kuruyunca 'balık kraker' olmuşlar... Yani böyle bir evrimleşme olmuş aralarında... Arkadaş da bu teorimi desteklemişti.

Hem zaten bir zamanlar okullarda raflarda bir kitap duruyordu. 'okul Ansiklopedisi'ydi ismi... O kitaba göre bir yaratık varmış, bu yaratığın bir kısmı denize girmiş, fok balığına dönüşmüş... Diğer bir kısmı da karayı tercih etmiş, zamanla aslan olmuşlar... Bir diğer kısmı da mağaralara girmiş, yarasa olmayı tercih etmişler... Aslında ataları birmiş... Yani bunlar darwincilerin söyledikleri...

İşte benim balık krakerlerinin de izini sürersek, ilk önce karaya çıkmaya çalışan ama şimdi denizde yüzen balıklar, oradan da fok balığına varırız, oradan da hani evlatları üç kola ayrılmış yaratık var ya, ha işte o yaratığa ulaşırız.

Vay be! Demek ki aslan ile balık krakeri akrabaymış yaaaa... Nerden nereye...

Not: Yukarıdakilerin hepsi gerçektir. Balık kraker hadisesi de benim gerçeğim...

• Like 1