Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
ebrinisan

Hünerli Miyiz

Recommended Posts

O DEMDE Kİ, PERDELER KALKAR, PERDELER İNER,

AZRAİL'E 'HOŞGELDİN' DİYEBİLMEKTE HÜNER.

BİRAZ DURUP DÜŞÜNMEK GEREKİYOR BUGÜNÜ, DÜNÜ, ÖLÜMÜ...

HÜNERLİ MİYİZ ACABA...

“Sana mü’min insanın belirtisini söyleyeyim:

Ölüm gelince tebessüm onun dudağındadır.”

Muhammed İkbal

ne güzel örtüşüyor..

Evet...

Hüner azraile hoşgeldin diyebilmekte. Azrailin ne zaman kapımı çalacağını bilmiyorum lakin ne azraile hoşgeldin diyecek mertebedeyim ne de o mertebeye ulaşmak için herhangibir gayret sarfetmekteyim.Yazık çok yazık...Utanıyorum kendimden.

Allah hepimize hünerli olmayı nasip etsin. (amin)

Selamlar,

Bu şiir bana hep iki kişinin iki sözünü hatırlatır. Birisi malum, "Demek böyle ölünürmuş!"... Diğeri de, "Artık yeterince yaşadığıma inanıyorum, çünkü bir ömrü hakkıyla dolduracak kadar iyi işler yaptığımı düşünüyorum; mutmainim, mutluyum, artık ölsem de gam yemem!"... Yani, Avrupa'daki tek kalemizin gerçek istiklal kahramanı, Bilge Kral Aliya'nın ölüm döşeğindeyken R. T. Erdoğan'a söylediği cümleler... Bu iki cümle beni derinden etkilemiş ve şu hayatta en son söylemeyi arzuladığım üç sözden ikisini oluşturmuştur. diğeri ise, malum, Tevhid kelimesi...

Allah, sizin de dediğiniz gibi, bu hünerden nasiplenmeyi nasip eylesin bizlere, O'nun gibi...

Saygı ve selamlarımla

belki bu şiir başlığı altında uygun olmadığını düşünebilirsiniz.ama nfkfan kardeşimin hatırlattığı bu büyük insanın,büyük komutanın,bilge kralın dünyanın en güzel selamını ileten insanını sizlerle paylaşmak istedim.Allah mekanını cennet eylesin.(amin)

izetbegoviç.. Bosna Hersekte o insanı saniye saniye andık..

anlık yaşıyorum maalesef..bugünü kurtarmaya bakanlardanım, Fazlarsız, sünnetlersiz.. neyi bekliyorum ben de bilmiyorum.. ne bu hayatım ne de o kutlu meleğin gelmesiyle başlayan ebedi alemim, Onun istediği gibi olmayacak.. Allah yardımcım(ız) olsun..

Allah, sizin de dediğiniz gibi, bu hünerden nasiplenmeyi nasip eylesin bizlere, O'nun gibi...
amin... amin....

İşte hünere ulaşmada yöntem çağlar ötesinden habibullah tarafından verilmiş:

"HESABA ÇEKİLMEDEN KENDİNİZİ HESABA ÇEKİN"

Her gece yastığa başını koyunca bunu yapmayı alışkanlık haline getirene ne mutlu.

'azraile hoşgeldin diyebilmek hüner' üstadımn en çok sevdiğim beyitlerinden biridir.

çok düşündüm bunun üzerine hatta bunu dua haline getirip öyle telaffuz etmeye başladım...