Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Ü.Y

Merve'nin Kalbi Deneme Sınavında Durdu

Recommended Posts

Kırıkkale'de özel bir dershanede ÖSS'ye hazırlanan Merve Bilgin (17), dershanenin düzenlediği deneme sınavı öncesi kalp krizi geçirdi.

Olaya müdahale eden arkadaşları ve öğretmenleri, Merve'yi hemen Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesi'ne kaldırdı. Hastanede kalp krizi geçirdiği anlaşılan genç kız, yapılan bütün tıbbi müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ankara Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapılan Bilgin'in cenazesi, Kırıkkale Çarşı Camii'nde kılınan ikindi namazının ardından Yeni Mahalle Mezarlığı'na defnedildi.

Zaman gazetesi

arkadaşlar lütfen fazla stres yapmayalım, hiç gereği yok..

Allah rahmet eylesin

:angry: :)

çok yazık..Allah rahmet eylesin..bende geçenlerde bir arkadaşımdan dinledim arkadaşımla aynı dershanedeki biriside çok çalışmaktan beyin kanaması geçirmiş..Allah ölümün bile manalısını,işe yarayanını versin

yazık. ALLAH rahmet eylesin. ölüm değil öss!! Hayatın sonuda değil!!! KARDEŞLERİM LÜTFEN BİRAZ MANTIKLI OLUN.

BİTAKIM ŞEYLERİ ABARTMAYIN !

SEVGİLERLE......

evet... ben deneme esnasında değil de genelde kontrol aşamasında fena oluyorum.. bazen arkadaşlarıma baktırıyorum.. o anki sıkıntımı bir tek ölmüş olan Rahmetli merve anlayabilir ..hafakanın dediği gibi gerçekten de hayatın sonu değil..

ve;

artık aniden ölmek için yaşlanmaya gerek yok..Allah bunun idrakine varmak nasip etsin

amin

Maksad neydi; irfan için imkan mı; dekor için efor mu? ölümü idrak ettiğim günden beri bana gayet normal bir hadise olarak geliyor. ölüme vasıta olan fiil belki dikkat çekebilir fakat bu da istikameti nazırında. başlarken de dedim ya maksad neydi? amerika adamın biri kafasına meteor düşmesi sonucu öldü. fıkra gibi geliyor insana ama gerçek. yani demek ki ölüm nerde nasıl gelecek belli değil.

kaldı ki dünyada zamanın bir anlamı olduğunu idrak etme makamına nail olan bir insan doğumla ölüm arasında bir ayrım yapmaz. göstereceği aksülamel aynı şiddette ve şekilde olur. üzülme noktası sadece iman için zuhur eder. bu sebeple inşallah dekora ulaşabilme sevdasından kaynaklanan bir heyecan değildir. Allah irfan kapısında ölmeyi nasip etsin.

o öss nin açılımları çok efendim :D Başı hep öğrenci sonraları hepdeğişir.

Yazık bu insanalara. Öğrencisinden ailesine.

yazık olmuş ya ne gerek vardı ki o kadar strese..

olan olmuş artık Allah tan rahmet kalanlara sabır duamız..

okumak mecburiyet değil bence.illa üniverste mezunu olmak gerekmiyo bazı şeyler için.