Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kılıçkıran

Inkisar...

Recommended Posts

Layıkıyla anamayacağımızı bile bile sizi bir kuru lisanın bilmem kaçıncı baskısıyla rahmet ve minnetle anıyoruz Aziz Üstadım!..Bazen içimden, sizin ruhunuza sığınarak yazdığımı iddia ettiğim ne varsa karalamak,ne söylediysem unutmak geliyor…Hep üst perdeden yazma, cafcaflı konuşma ve kelimelere parende attırma hevesi…Riya!..Kocaman bir riya!..Riya içinde riya hem de…Şu cümleleri yazışım da ayrı bir riya…”şu cümleleri yazışım da ayrı bir riya”deyişim de ayrı bir riya!.. Greyder gibi önündeki karı ayıklayıp gitmek değil de ayakları çapında şahsına yol açıp sivrilmek ve sahte kemalat davası…Bazen yine diyorum ki;hani bir insan olur güya dostunun zahmetli bir işini gidermek için ona yardım etmek ister…Fakat yardım edeceğim derken işi büsbütün zorlaştırır ya…Aynı ahval…”Yürüyen Büyük Doğu”nun yanında yüreyeyim derken Büyük Doğu’ya ayak bağı olmak…Veya Büyük Doğu’nun yolunda gidiyorum derken asıl ve asil kahraman namzetlerinin geçişine engel olmak…Bazen “Madem Büyük Doğu’ya önce ben engelim,yıktım gövdemi geçen geçsin!”diyesim geliyor.Belki diyeceğim Aziz Üstadım!..Diyeceğim ve torbadan gövdemi evime hapsedip dilime kilit vurup hakiki Büyük Doğu neslinin geçiş fenerini sadece penceremden izleyeceğim…Belki de bana düşen en büyük liyakat ve bu kutlu mefkureye hizmet bu olsa gerek…Nefsime bir kaçış yolu mu bu?..Belki evet…Ama hayır!..Nefsimi böyle doyurmaktansa öyle kaçmayı yeğliyorum Aziz Üstadım!..

Her nefsin yüzü başka bir nefse dönüktür…Hissemize hissadar olana eyvallah…