Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
salihtürk

Davİd Cameron

Recommended Posts

SEVGİLİ DOSTLAR İSLAMIN İNSANLIĞA EN BÜYÜK HEDİYELERİDEN BİRİSİ DE YÜKSEK İSLAM AHLAKIDIR İSLAMİ DEGERLERE

SAHİP ÇIKANLARA YAŞAYANLARA YOBAZ BARBAR GERİCİ OLARAK BAKAN ÜLKEMİZDEKİ .......VE......... İNSANLARA CEVAP İNGİLTEREDEN GELDİ İNGİLTERE HER NE KADAR MÜSLÜMANLARA EN ÇOK ZARAR VEREN DEVLETLERİN BAŞINDA GELSE DE ORADA Kİ BİR BAŞBAKAN ADAYININ İSLAM AHLAKINI ÖVMESİ VE BUNUN İNGİLTEREYE YERLEŞTİRLMESİ GEREKTİĞİ YÖNÜNDEKİ AÇIKLAMASI İÇİMİZDEKİ İNGİLİZLERE İSLAMI YAŞAMASANIZDA İSLAMA İNANMASANIZDA KARŞI ÇIKSANIZDA BAKIN BU İNSANLIĞA FAYDALI İDEAL BİR YAŞAM ŞEKLİ MESAJI ANLAMI TAŞIMAKTADIR

İLGİNİZİ ÇEKER DİYE DÜŞÜNDÜM OKUMAYANLAR GÖRMEYENLER

VARSA AJANSLARDA GECEN HABERİ OLDUĞU GİBİ EKLEDİM

İngiltere'de Başbakan adayı David Cameron, "Tüm siyasi stratejilerimi değiştireceğim

Muhafazakar Partinin lideri David Cameronun 2009 seçimlerinde İşçi Partisini geride bırakıp yeni Başbakan olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Muhafazakarlarda reform vaadiyle Parti Başkanı seçilen Cameron, İslamiyeti ve İngilterede azınlıkların sorunlarını daha iyi anlamak için Müslüman bir aileyle iki gün geçirdi. Pakistanlı aileyle birlikte uyudu, yemek yedi ve onlarla ibadet etti. Deneyimini İngiliz The Observer gazetesine yazan Cameron, Tüm siyasi stratejilerimi değiştireceğim dedi. İşte Cameronun izlenimleri: *Geçtiğimiz hafta 2 günümü Pakistan kökenli Abdullah-Şahida Rahman ailesinin yanında geçirdim. Bu deneyim bana daha uyumlu ve birbiriyle bütünleşmiş insanların yaşayabileceği bir İngiltere konusunda çok önemli fikirler verdi. *İlk çözmemiz gereken sorun ırkçılık ve bağnazlık olmalı. Ben hiçbir Müslümanın Noel?i hoş karşılamadığına şahit olmadım. Ancak bu kişilerin İslamcı terörist İslami terörizm gibi ifadelerden çok rahatsız olduklarını gördüm. İslami terör demeyelim *Aslında terörizm ile İslamı yanyana kullanarak teröristlerin tam da istediğini yapıyoruz. Bu şekilde İyi bir Müslüman olmak istiyorsan bu şeytani kampanyalara destek vermelisin imajını cıkararak dinini daha iyi yaşamak isteyen Müslüman gençleri terör kampanyalarına destek vermeye teşvik ediyoruz. Bence ilk olarak devletimizin yayın organı BBC bu ifadeyi kullanmaktan vazgeçmeli. *İkincisi insanların ülkelerini sevmelerini sağlamalıyız. İngilterede yaşayan her insan biz diyebilmeli. Bunun için sevilebilir bir ülke yaratmamız gerek. İngiltere şu anda aile yapısının yok olduğu, uyuşturucu kullanımı ve suç oranlarının çok yüksek olduğu bir ülke. Burada yaşayan Müslümanlar bu kötü davranışları örnek almak için içlerinde bir istek duymuyorlar. Buna karşın Müslümanlar arasında aile yapıları güçlü, yardımseverlik ve biz kavramı bizi utandıracak şekilde yaygın... Bunları görünce aslında entegre olması gerekenin onlar değil biz olduğunu düşünüyorum. *İngiltere denince bir zamanlar akla konukseverlik, tolerans ve cömertlik gelirdi. Ancak bu değerlerin ne demek olduğunu şimdi bize Müslüman topluluklar hatırlatıyor. ANKETLERDE ÖNDE İngiltere Başbakanı Blair?in koltuğunu devralmaya hazırlanan Gordon Brown?ın destek oranı yüzde 29... David Cameron?un ise yüzde 43