Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
süvari

Can Yücel

Recommended Posts

Tanımıyorum arkadaşlar, sevgili admin nfk, tiksiniyorum hatta ...

TAHAMMÜL EDEMİYORUM, RABBİME ASİ GELENİ, ONU TANIMAYANI.

Üstadımızın kapısında velevki paspas olması bile daraltıyor beni!

Tek kelime= RABBİMİZİ TANIMAYANIN KAPIMIZDA İŞİ YOK!!

can yücelin kişiliğini bende tasvip ediyor yada onu savunuyor değilim. ancak biri ateist diye onu yoksaymak bence biraz yanlış, can yücel in sizde bu denli nefret uyandıran yanlarını bizimlede paylaşırsanız belki bizde gerçekten o kişiliğin şiirlerine şiir gözüyle bakmaktan kaçınacağız, ismini duyduğumuzda nefret fışkıracak gözlerimizden. ancak, kötü yanlar olarak ateist, küfürbaz, yada rakı sofralarının adamı gibi kötü yanlarını sıralamayınız, bence bunlar bir insandan nefret etmenizi gerektirmez, en fazla onu sevmez veya ondan uzak durursunuz, bence nefret edilecekse, kutsal değerlerimize bilinçli bir şekilde küfür etmesi lazım gelir. biraz araştırdığım kadarıyla böyle bir kaynak bulamadım. nefretinizin kaynağınızı bizimlede paylaşırmısınız,

kaç tane can yücel e karşı nefret besleyen kardeşimiz varsa cevap bekliyorum.

saygılarımla...

can yücelin kişiliğini bende tasvip ediyor yada onu savunuyor değilim. ancak biri ateist diye onu yoksaymak bence biraz yanlış, can yücel in sizde bu denli nefret uyandıran yanlarını bizimlede paylaşırsanız belki bizde gerçekten o kişiliğin şiirlerine şiir gözüyle bakmaktan kaçınacağız, ismini duyduğumuzda nefret fışkıracak gözlerimizden. ancak, kötü yanlar olarak ateist, küfürbaz, yada rakı sofralarının adamı gibi kötü yanlarını sıralamayınız, bence bunlar bir insandan nefret etmenizi gerektirmez, en fazla onu sevmez veya ondan uzak durursunuz, bence nefret edilecekse, kutsal değerlerimize bilinçli bir şekilde küfür etmesi lazım gelir. biraz araştırdığım kadarıyla böyle bir kaynak bulamadım. nefretinizin kaynağınızı bizimlede paylaşırmısınız,

kaç tane can yücel e karşı nefret besleyen kardeşimiz varsa cevap bekliyorum.

saygılarımla...

suvarı arkadasım, buraya yazılan yazılar ve yorumlarda can yucel hakkındakı dusuncelerını belırttı arkadaslar,neyı ogrenmek ıstıyosun??..bı ateıstı yok saymak ıstemıyosan bunu baska mercıılerde denemelısın...ben sahsen can yucelı hıc sevmem.ne dusunce yapısını ne fıkırlerını ne sıırlerını ne yasantısını..senınde dedıgın gıbı onu sevmıyorum ve ondan uzak duruyorum,ama sen getırıp ınatla sıırlerını burda yazıyosun..alenen organıze halde kufurmu etmesı gerekıyo kı nefret edesın!..bı ınsandan nefret etmen ıcın baska ne doneler gerek sana..can yucelın kısılıgını tasvıp etmeyıp savunmuyosan neden tepkı gordugun halde yıne sıırlerını yazmaya devam edıp ondan nefret eden kac kısı varsa soylesın gıbı sacma sapan bı teklıf yapıp cevabını beklıyosun..evet,ben can yucele nefret beslıyorum cevabım budur !o adamın yasantısı ortada yaptıkları ve sozlerıde ortada sen hangı hak ve hangı fıkrı savunmayla o adamın burda konusunu acabılıyosun.,ustad senın degerın degılmıkı, dıl uzattıgı halde bıraz arastırdıgın o adamı burda, ustadın sıtesınde sıırlerını yazmaya gerek goruyosun...

Şu halde itiraz gelmediği sürece konu devam edecek fakat yazılarımızı karşı tarafın hassasiyetlerini de anlayarak, tahriğe sebep olmayacak şekilde yazarsak daha güzel olur. Hatta bu mevzuya bir daha dönmemek en iyisi...

Saygı ve selamlarımla

bu bölüm kapatılmışken neden açılma gereği duyuldu acaba??

suvari!

sizde gidin bu zatı başka yerde aşılamaya çalışın insanlara akrabalık bağınız varsa onuda belirtin, nebuya onun varisiymiş gibi!!!

üslubumuzu yoldan çıkarıp ağır konuşturmayın şimdi can yücelinize!!

Selamlar

Meselenin ne edebi, ne de fikri bir ilerleme kaydedememiş olması ve karşılıklı atışma şekline dönüşüp daha büyük bir tatsızlığın yaşanmasına meydan verecek hale gelmesinden ötürü, konu kapanmıştır.

Kapanmasının tek sebebi Can Yücel'in üstad hakkındaki bir takım nahoş ifadeleridir. Yoksa 'Diğer Şairler' bölümümüzün işleyiş politikası aynıdır, değişmemiştir.