Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
gardenya

Haftalık Cümleler

Recommended Posts

Her önüne gelen parti kuruyor.Parti kurmak turşu kurmaktan farksız hale geldi.Bir kaç hıyarı bir araya getirdin mi oldu sana turşu.

İSMET SEZGİN(Eski devlet bakanı)

Cumhuriyet`e ,rejime ve orduya saygısızlık yapılmıştı.28 Şubat`ta kriz yönetimi uygulandı.

SÜLEYMAN DEMİREL(Eski cumhurbaşkanı)

Biz Beşir Atalay`ın bir bestesini BaşbakanTayyip Erdoğan`ın prodüksiyonuyla seslendirmeyee çalışıyoruz.

AHMET TEZCAN(Başbakanın basın danışmanı)

Benim adım Kadir İnanır.Tatar Ramazan diye bir film çektim,bu ülkede İstiklal marşı kadar ezbere biliniyor.

KADİR İNANIR(Artist)

Türkiye`de ihanete prim veren bir sistem var.Bu yüzden kendi içinde en çok hain yetiştiren ülke olduk.

KAMRAN İNAN(Politikacı)

Almanya neredeyse yarım asırdır Türk insanını değiştirmeye çalışıyor,sonunda kendisi değişti ve mutasyona uğradı.Aynı akıbet Jponları da bekliyor çünkü Fatsalılar o ülkeye kitlesel halde yerleşmeye başladılar.

SERDAR TURGUT(Akşam gazetesi yayın yön.)

(GERÇEK HAYAT)

Bundan sonra burda her hafta söylenen komik,tuhaf,ilginç,saçma,yersiz,yerli... sözleri yazmaya çalışacağım.Selametle...

Bir alman fabrikaya girdiğinde yazın çıkacağı tatili düşünür.Türk ise fabrikayı nasıl ele geçireceğinin planını yapar.

Helmut Kohl(Eski Almanya Başbakanı)

AKP`nin amblemi tavuk olsun.

Deniz Baykal(CHP Genel Başkanı)

İtiraf ediyorum :Ben bir enayiyim Sevgili okuyucuularım,artık vakti geldi;60 senelik bir ömrü geride bıraktıktan sonra ,su katılmamış bir avanak,hakiki bir budala ve gayrikabil-i ıslah bir enayi olduğumu itiraf ediyorum.

Hasan Celal Güzel(Eski Siyasetçi)

27 Mayıs,12 Mart ve 12 Eylül darbeleri hep CIA`nın işi!28 Şubat milliydi!

İsmet Sezgin(Eski bakan)

Büyükanıt`ı tanırım,iyi generaldir.

Fatih Altaylı(Sabah Gaz. Yayın Yön.)

Elime dün geçen blgeler Unakıtan ailesinin yaklaşık 10 yıldan bu yana tekstil ve iplik sektörüne de el atmış olduğunu kanıtlıyor.

Emin Çölaşan(Hürriyet Gazetesi Yazarı)

(GERÇEK HAYAT)

Mekke`de Atatürk`e çok dualar ettim.

(İkbal Gürpınar-Sunucu)

Hatırlatırım Mao zamanında komünistler küçük çocukları kaynatıp gübre yapıyorlardı.

(Silcio Berlusconi-İtilyi Başbakanı)

Elbette ve kuşkusuz "Cumhuriyet saplantı"sına kapılmış durumdayım.

(Özdemir İnce-Hürriyet Yazarı)

İsteyen aile kendi çocuğuna yasal yoldan ayrılmadan Kuran da okutsun,dinini de anlatsın.

(Oktay Ekşi-Hürriyet Yazarı)

Solu kurtaracak bir beyaz atlı prehsimiz yok.

(Murat Karayalçın-SHP Genel Başkanı)

Bu ülkede benden daha solcu,daha inançlara saygılı,daha milliyetçi biri yok.

(Berhan Şimşek-CHP Milletvekili)

Emekli paşalar MHP`ye gelsin.

(Devlet Bahçeli-MHP Genel Başkanı)

(GERÇEK HYAT)

Avrupa Birliğine girersek bıyığımı keseceğim.

(Kürşat Tüzmen-Devlet Bakanı)

Çin'de milyonlarca insan katledildi.Üstelik onlara çocuk kaynattıran ben değilim.

(Silcio Berlusconi-İtilyi Başbakanı)

Kim siyaset yapmak istiyorsa önce bana uğruyor.

(Bedrettin Dalan-Eski Belediye Başkanı)

-9 YTL'lik biletlerden istiyorum.

-Hangi yöne ve tarihe olacak efendim?

-Hiç farketmez.Çoluk çocuk uçak görsün.

(Onur Air'in 9 YTL'den satışa sunduğu bileti almak için şirketin çağrı merkezini arayanlarla görevliler arasında yaşanan diyaloglardan biri)

Ya Rabbim ,beni nasıl bir ülkeye getirdin ki ,İttihatçısı da hıyar İtilafçısı da.

(Engin Ardıç-Akşam Yazarı)

Sayın Vural SAvaş samimi bir atatürkçü,halktan yana bir aydındır.

(Hüseyin Üzmez-Vakit Yazarı)

GERÇEK HAYAT

Sharon Stone hepimizin beklediği kadın Mesih'tir...

(Ertuğrul Özkök-Hürriyet Yayın Yönetmeni)

Eski para bereketsiz paraydı,haram paraydı.(YTL'yi övüyor)

(Ali Coşkun-Sanayi ve Tcaret Bakanı)

Tavuğa benziyoruz efendim!

(Mehmet Şevket Eygi-Yazar)

Cem Uzan'dan milyonlarca dolar götürdü dediler,ben çıkarttım faturaları.925 milyar YTL para almışım.Bir trilyon bile değil.

(Ali Taran-Cem Uzan'ın Eski Reklamcısı)

İktidarın fındık fıstıktan ve uluslararası ilişkilerden sorumlu güçlü adamı Cüneyd Zapsu.

(Engin Ardıç-Akşam Yazarı)

Kim kullanmaya kalkarsa kalksın AKP'nin kullanma süresi dolmuştur.

(Deniz Baykal-CHP Genel Başkanı)

GERÇEK HAYAT

Keşke Bülent ölmese,Rahşan ölse de siz de kurtulsanız.(DSP'lilere söylüyor.)

Bayram Meral-CHP Ankara Milletvekili

RTÜK bizi nasıl kapatmıyor, anlamıyorum.

Ercan Saatçi-Star Avı Programını Jüsi Üyesi

Çok medeni insanlar.Karısının,kızının başı açıktı.

Danıştay'a Saldıran Çetenin Lideri Muzaffer Tekin'in Komşusu

Küba'nın 13 Ağustos'ta 80. yaşına basacak olan efsanevi lideri Fidel Castro'nun son derece zinde olduğu ve 140 yaşına dek yaşayabileceği kaydedildi.

Radikal Gazetesinde Bir Haber Cümlesi

Bu yıl güzel kadın ile güzel bir şov ortaya koymak istedik.Demek ki bu yıl erkek ve çirkin yaratıkların yılıymış.

Sibel Tüzün-Şarkıcı

Bir ombudsman çıksın da ,"Danıştay baskını olayında genel yayın müdürümüz son derece sorumsuz,taraflı,acul ve yanıltıcı davranmıştır,özürdileriz" yazsın,kabak gibi oyarlar,ertesi gün ne om kalır ne bud ne man!

Engin Ardıç-Akşam Yazarı

GERÇEK HAYAT

Geçen din pazarlaması yazımda bir konuyu unutmuşum,dinsiz okurlarımdan eleştiri aldım.

Ali Atıf Bir-Hürriyet Yazarı

Günümüz siyasetinde sağ ile sol arasındaki fark,Pepsi Cola ile Coca-Cola arasındaki fark gibi kaldı.

Süleyman Demirel-Eski Cumhurbaşkanı

Kepçe kulağımı saklamak için kulaklarımı Japon yapıştırıcı ile yapıştırdım.’Ayın salağı’ seçilebilirim.

Doğa Bekleriz-Manken

Harvey Nicholas ne demek bilir misiniz?Müslümanlar için Kabe,Hristiyan ve Museviler için Kudüs neyse markaya tapan çağdaş Paganlar için de “Harvey Nicholas” o dur.

Selahattin Duman-Vatan Yazarı

“Emre Kongar nedir?” sorusuna cevap aramak lazım.

Ahmet Kekeç-Yeni Şafak Yazarı

Nuray (Mert) gel birlikte bir sol parti kuralım.

Kezban Hatemi-Avukat

GERÇEK HAYAT

Her önüne gelen parti kuruyor.Parti kurmak turşu kurmaktan farksız hale geldi.Bir kaç hıyarı bir araya getirdin mi oldu sana turşu.

Paylaşımınız için sağolun

İsmet sezgin bence bu konuda biraz haklı baksanıza bi yaşar nuri kalmıştı parti kurmayan o da kurdu zaten ;)

Dünyaya 50 defa gelsem Doğu Perinçek’le işim olmaz.

Alparslan Arslan-Danıştay Saldırısının Zanlısı

Sayın Baykal’ın Müslümanlığına bir şey diyemeyiz;ama laikliği kuşkulu.

Nihat Ergün-AK Parti Gen. Baş. Yard.

Mehmet Ali Şahin,öyle uzlaşmacı ,öyle şeker,öyle “türban meselesi”nden uzak bir görüntü çizdi ki,onun yanında şu “dönek” halimle ben bile bir parça “fanatik” kaldım.

Ahmet Hakan Coşkun-Hürriyet Yazarı

AKP Müslüman maganda yarattı.

Ali Bulaç-Zaman Yazarı

Erken seçimi yazılı basında savunan ilk kişiyim.Peki erken/baskın seçim ne zaman yapılmalı?Benim öngörüm,5 Kasım 2006 Pazar gününü işaret ediyor.

Cüneyt Ülsever-Hürriyet Yazarı

Bedri Baykam’ı şarlatan bulabilirsiniz ancak onun bir “dikkat çekme” ustası olduğunu reddedemezsiniz.

Mehmet Ali Birand-Posta Yazarı

GERÇEK HAYAT

"60 bin Rus Kadın Türk Erkekleri ile evlenmiş. Yani 60 BİN Türk kızı evde kaldı. Bunun acısını yüreğimde taşıyorum"(Beyaz Hoca)

“Evet, bugün perşembe, haftanın son günü, yani bugünü saymazsak...” (Pınar Altuğ, TRT’deki programında)

“Sıfır puan kazanırsaniz toplam puanınıza sıfır puan ekleriz...” (Ebru Şallı, Pazar Yıldızı adlı yarışmada)

“Siz ben olmuşum, ben siz olmuşsunuz...” (Esra Ceyhan, Huysuz Virjin’e rüyasını anlatıyor)

“Tuğba Özay’ı alkışlayan gruba bakıyorum. Büyük bir çoğunluğunu kadın ve erkekler oluşturuyor...” (Ece Erken, Passaparola’da)

“Bütün o elektronik şeyler aslında biraz mekanik kaçıyor...” (Gülben Ergen, SMS, e-card gibi yöntemlerden hoşlanmadığını belirtmek istiyor)

“Yani şimdi sizin annenizin bütün evliliklerinden elde ettiği toplam çocuk sayısı kaç?” (Sinan Çetin, Film Gibi programında konuğa)

“Makul ağla!..” (Savaş Ay, A Takımı’nda sinir krizi geçirttiği Niran Ünsal’a)

“Ben, aşki iki kişinin yaşamasından yanayım...” (Vatan Şaşmaz)

“Bu çocuk üçünüzden!..” (Erman Toroğlu, Karar Anı adlı programda, karı-koca ve sevgiliye söylüyor)

“İlham kaynağım şu gördüğünüz Boğaz. Bu deniz, öküze bile ilham verir...” (Serdar Ortaç)

“Her sene bir sene daha geçiyor...” (Tarkan)

“Estetik haramsa bütün hastaneleri kapatsınlar...” (Petek Dinçöz)

“Ses, bedende en geç yaşlanan organdır...” (Nükhet Duru)

“Yıllardır olmamıştı, uzun zamandan beri ilk defa tek partili koalisyon oluyor...” (Nil Karaibrahimgil, Bogaziçi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunu)

“Bu tür şeyler gerçek hayatta da, normal hayatta da yanına yaklaşmam artı sevmem...” (Tuğba Özay)

“Atatürk yaşasaydı, magazin gazetecileri onun da bir frikiğini yakalardı...” (Nurseli İdiz)

“İnsan, hayvan... her canlının yavrusu ne güzel, öyle değil mi sevgili seyirciler?” (Defne Samyeli, Show Haber)

“Bu akşam oynanacak olan Beşiktaş-Galatasaray derbisinin sonucu henüz belli değil...” (Zeynep Kasımlıoğlu)