Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Dervish

Youtube'a Erişim Yasaklandı

Recommended Posts

Youtube'a erişim 2. kez engelendi

Dünyanın en popüler video paylaşım sitesi olan YouTube'a erşim engellendi. Siteye girenler karşılarında Ankara 12. Sulh Ceza Mahkemesi'nin uyarısıyla karşılaştılar.

97217.jpg

Ankara Cumhuriyet Savcısı Kürşat Kayral, Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurarak Türkiye'de pek çok kişinin girdiği "youtube.com" sitesine erişimin engellenmesi talebinde bulunmuştu.

Sitede ‘turko maymun’ diyerek Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret edildiğini ve yapılan yayının durdurulması isteğinin yerine getirilmediğini belirten savcı Kayral, siteye Türkiye’den erişimin yasaklanmasını istemişti.

Youtube'a erişim daha önce de mahkeme kararıyla geçtiğimiz Mart ayında engellenmişti.

Birinci yasaklama kararını alan İstanbul Nöbetçi Sulh Ceza Mahkemesi erişim yasağı kararına gerekçe olarak,''Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafı, Türk Bayrağı üzerine İngilizce küfür içeren yazılar yazılarak aşağılandığı anlaşıldığından talebin kabul edildiği'' göstermişti.

Haber7

Zararlarının yanı sıra yararlarının daha fazla olduğunu düşündüğüm bir site. Napalım, DNS'leri değişerek erişeceğiz artık :)

İyi mi oldu kötü mü?

Adalete saygımız sonsuzdur :) Yeterki adil olsunlar -sadece bu konu için değil-

youtube a girmek için bu link yeterli olmadı yani benim için.acaba benim bağlantımda mı bir hata var???

Bu tip linklerlerle başka bir siteye erişmek hızda büyük bir düşüşe yol açmaktadır.

Şu linkte Resimli anlatım mevcut DNS ayarlarını değiştirmek için. Ve şu linkte de aktif DNS leri görebilirsiniz. Böylece Mahkeme Kararı ile engellenmiş bütün sitelere girebileceksiniz.

Üstelik yasakda değil. Yani Telekom'un DNS'lerini kullanmak zorunda değilsiniz. Ve DNS'leri değişerek internet hızınızında bir miktar arttığını fark edeceksiniz.

Selamlar,

YouTube'a erişim yasağı kaldırıldı

Geçtiğimiz hafta Atatürk'e hakaret içeren videoların kaldırılmaması üzerine 4 günden bu yana erişimi yasaklanan video paylaşım sitesi YouTube'un yasağı kaldırıldı.

*Kaynak

Selamlar,

Bildiğiniz gibi youtube gene kapandı arkadaşlar, muhtemelen açılır, sonra gene kapanır, sonra gene açılır..

Achartave kardeşimizin verdiği linkin dışında aşağıdaki linke tıklayarak da direkt siteye bağlanabilirsiniz.

http://www.ktunnel.com/index.php/1010110A/...58c8f0d8ee16280

Bende şu linki vermek istiyorum..http://www.coralcdn.org/ ==> Sitedeki www.cnn.com yazan yer silinip yasaklı olan site adresi yazılır ve go'ya tıklanır.. Ya da direkt normal linkin sonuna nyud.net yazılır :)

Youtubenin yasaklanması için dava açanların internet hakkında ne kadar bilgili olduklarını merak ediyorum doğrusu. Madem zararlı video var, video engellenmelidir, youtubenin hepten engellenmesi bence mantık dışıdır.

birileri herkesin gözü önünde bize sövüp sayıyor, bizim yaptığımız onları görmemek için o tarafa bakan pencereleri kapatmak oluyor, sanki kapatınca onlar da susuyor,

Proxy tabanlı siteler youtubeye girmek için bir tercihtir ama pek tavsiye etmiyorum o sitelere güven olmaz. Youtubesiz yapamam diyorsanız bilgisayarınızın DNS ayarlarını değiştirebilirsiniz. Böylece normal olarak sanki hiç yasaklanmamış gibi girersiniz youtubeye.

1.) Masaüstünde Başlat'a tıkllayın, Ağ Bağlantılarım'a sağ tık yapıp özelliklere girin.

2.) Açılacak olan pencerede İnternet İletişim Kuralları (TCP/IP) yazan yeri bulun ve çift tıklayın.

3.) Final kısmında ise resimdeki gibi gerekli değişiklikleri yapın.

Preferred DNS Server: 208.67.222.222

Alternate DNS Server: 208.67.220.220

dnsbg6.jpg

4.)Modeminizi ve Bilgisayarınızı kapatıp açın. Oldu Bitti Hayırlı Olsun :)

( explorer arama çubuğuna "www.youtube.com" yerine direk "youtube.com" olarak yazmanızda fayda var)

Artık youtube pek ilgimi çekmiyor. İkide bir yasaklanması yüzünden yeni bir arayış içerisindeydim ve aradığımı yaklaşık 4 hafta evvel buldum. dailymotion.com adında bi Fransız sitesi. Youtube'a on çeker. Görüntü kalitesi müthiş (HD) Hemde çok hızlı. Tek kötü yanı çok fazla bilinmediğinden dolayı her türlü videoyu bulamıyorsunuz. Zamanla o problemde aşılır. Türkçe dil desteğinide geçen günlerde hizmete soktular. Seviyoruz kendilerini :)

Mahkemeler size sesleniyorum. Kapatın şu dailymotion'uda biraz strese gireyim :D

ilk kapandığında üzülmüştüm ama şiimdi tınnnn,,

dailymotion güzelde

harbi çok fazla video yok

olsun hayat bölede güzel :)