Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
eda

Sevgililer Sevgilisi Efendim

Recommended Posts

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, güneş görmüş kar tanesi olur, erirdim. Sen göğüm olurdun, ben de yıldızın... gündüzlere döner, yürür giderdim.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, kuru ağaçta sallanan yaprak olur, titrer dururdum. Sen toprağım olurdun, ben de yaprağın... dalda durmaz düşer, sana dokunurdum.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, ılık bir meltem olur, köşe bucak demez eser dururdum. Sen gülüm olurdun, ben de bülbülün... sana söyleyecek yüzlerce nağme bulurdum.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, çok çiçekli bahar olur, sana koşardım. Sen dalım olurdun, ben tomurcuğun... rüyasına girerdim bin bir çocuğun.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, bulutuna kavuşmuş yağmur olur, seni arardım. Sen yuvam olurdun, ben yavru kuşun... uçar gelir, kenarına konardım.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, sahilini bulmuş dalga olur, dururdum. Sen denizim olurdun, ben de tek damlan... büyüklüğünde küçüklüğümü bulurdum.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, yıldız yüzlü bir çocuk olur, yine beklerdim. Sen çiçeğim olurdun, ben kelebeğin... kırılsa kanadım, gölgende emeklerdim.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, parmaklarından akan suyu kana kana içerdim. Sen pınarım olurdun, ben yanık kuzun... içtikçe kendimden geçerdim.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin, aşkınla hilal olur, parçalanırdım. Sen güneşim olurdun, ben de yıldızın... ışığını aldıkça aydınlanırdım.

Efendim...

Sen bir gece gelseydin. Bir kerecik gelseydin... yok yok! Keşke her gece gelseydin...

alıntı

yazandan da yazıyı bize iletenden de yorum katandan da Allah razı olsun...

çok çok güzel...

keşke daha da güzelini yapabilsek ve O'nun yokluğunda varlığını hep yaşayabilsek,yaşatabilsek

varlığından ötürü övündüğü ümmetinden olmayı dilemek bile şu günahkar halimizle bize düşer mi bilmem amma keşke keşkeleri gömüp O'na varabilsek...

Sen gelmesen bile kulluğumla seni yanımda hissedebilsem ve bir gün bunun histen öteye geçmesi halini hakettiğim inancını taşıyabilsem...

Paylaşım için Allah razı olsun efendim...

Allah cümlemizden razı olsun bizleri Rabbim hayırlı kullardan eylesin Sevgili Efendimize(s.a.v.)layık ümmet olmayı Rabbim nasip etsin amin...