Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
gardenya

Bayraktaki “hilâl” De Tehdit Mi... O Da Yasaklanac

Recommended Posts

Hasan Karakaya

Bayraktaki “Hilâl” de tehdit mi... O da yasaklanacak mı?

Tarih : 16.04.2006

“İrticai tehdit”ten dem vurulan, “dinî inanç yaşamı ve ibadete sınırlamalar getirilebileceği” söylenen bir ülkede, “misyoner”ler harıl harıl çalışıyor!..

“Sırf denemek için” kendilerinden “e-mail”le istenen “İncil” ve diğer kitapçıkları; hem de “bizzat kendileri” ve “ücretsiz” olarak “2 gün içinde adrese teslim” etmişler, iyi mi?..

Böyle bir ülkede; Sezer de kalkmış, “irticaî tehdit”ten, “ibadetlerin yasaklanmasından” dem vuruyor!..

Gel de, kafayı yeme!..

Bu ne biçim ülkedir ki; “taş”lar toprağa gömülmüş “müebbed hapis”tir, ama “Haçlı finoları” alabildiğine “özgür”dür!..

Şu “misyonerler”in yaptıklarına bir bakın!.. Sadece “dinlerini tebliğ” etmekle kalsalar, hiç dert değil!..

Nerede “fakir-fukara” varsa, onlara gidip, “imanlarını para karşılığı almaya çalışmaları” yok mu, işte buna isyan ediyorum!..

Onlarda, “..k gibi para” var!.. Amerika’dan akıyor, Avrupa’dan akıyor, “Dünya Kiliseler Birliği”nden akıyor!..

“Moon”cusundan akıyor!..

“Neo-Con”cusundan akıyor!..

Buna karşılık;

Garibim Müslümanlar; o da “tamamen kendi imkânlarıyla” etkinlikler düzenleyip, “gül”ler dağıtıyorlar, “kitapçık”lar hediye ediyorlar diye “Cumhuriyet’e tehdit” olmakla itham ediliyorlar!..

Neymiş;

“İrticaî tehdit, kaygı verici boyutlara ulaşmış”mış!..

Neymiş;

“Siyasete, eğitime ve devlete sızan” irtica, şimdi de “Cumhuriyet’in temel niteliklerine yönelik etkinlikleri sistemli biçimde uygulamakta”ymışmış!..

Dolayısıyla; “Bireyin ibadet ve inanç yaşamına, sınırlamalar konulabilir”miş!..

İşte ben, burada donup kalıyorum!.. Nutkum tutuluyor!..

Şu hâle bakın; “Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı” olan zat; hemen her gün “Türkiye’ye saldıran” ve fırsatını bulduğu anda “salyalı dişleri”yle paçalarımıza dalacak olan “köpek”lere tek lâf etmiyor ama, “irticacılık”la suçladığı bu ülkenin “yerli” insanlarını “tehdit” olarak görüyor!..

“PASKALYA TATİLİ”NE ÇIT YOK!..

İnanın, ne diyeceğimi bilemiyorum!..

Yahu, bu nasıl ülkedir?.. Sezer “kimden yana”dır?.. Bir Allah’ın kulu çıksın da, söylesin bana!..

Söyleyin Allah aşkına;

“Rahip” ve “rahibe”lerin ders verdiği “yabancı okullar”, bu ülkede değil mi?.. “MEB’e bağlı” okullar “öğrenime devam” ederken, bu okulların, “Paskalya Tatili”ne çıktığından haberi yok mudur Bay Sezer’in?!?

Düşünebiliyor musunuz;

“İrticaî tehditin kaygı verici boyutlara ulaştığı”nın iddia edildiği bir ülkede; “yerli”ler öğrenimlerini sürdürürken, “yabancı”lar bir haftalık “Paskalya Tatili”ne çıkıyorlar!.. Ama, hiç kimseden “çıt” çıkmıyor!..

Hele bekleyin, eli kulağındadır;

Pek yakında, “Yahudi” öğrenciler için de “Hamursuz Bayramı Tatili” başlayacak!..

Sorarım size; bu ahvâl ve şerait içinde, hâlâ “Ne mutlu Türküm diyene” diyebilme heyecan ve coşkusunu duyabilecek misiniz içinizde?..

O hâle geldik/getirildik ki; o sözü, şimdi “azınlık”lar ve “yabancı”lar söylüyor!..

Tabiî, biraz değiştirerek;

“Ne mutlu Türkiye’de azınlık’ım diyene!”

Çünkü onlar “tehdit” değil!!! Çünkü onlar “Cumhuriyet’e yönelik etkinlik” düzenlemiyor!!! Çünkü onlar, “siyasete, eğitime ve devlete sızmaya çalışmıyor”lar!!!

Hem, niye sızsınlar ki?..

“Devletin zaten içindeler!”

Cumhuriyet’i niye “tehdit” etsinler ki?..

“Her tarafta onların borusu ötüyor!”

Şu hâle bakın; “Cumhur’un başı” bile, “yabancı”dan değil, “yerli”den şikâyetçi!..

“Ne güzel Türkiye” be!

“LAİK DEVLETİN OKULU”NDA PAPAZ!

Sadece Sezer de değil;

“Kartel medyası” da, bu ülke insanına ve onun “değer”leriyle kavgalı!..

Aydın Doğan”ın “kartal” amblemli gazetesi Radikal’in pençesi de “yerli”ye!..

Manşet başlıkları şöyle:

“Laik devletin okulunda Umre ödüllü yarışma!”

Eee, n’oolmuş?..

Hiiç, n’oolacak, Anadolu Gençlik Dergisi Kartal Temsilciliği, “Kutlu Doğum Haftası” münasebetiyle bir “yarışma” tertiplemiş!.. Kazanan öğrenci, “Umre ziyareti” ile ödüllendirilecekmiş!..

Hepsi bu!..

“Yerli”ye karşı “kartal pençesi”ni batıran, “yabancı”ya gelince “dut yemiş bülbül”e dönen Radikal’cilerin asıl hazımsızlığı “yarışma” değil elbet!.. Ödülün “Umre” olması!..

Kalıbımı basarım ki; kazanan öğrenci “Umre”ye değil de; Paris’e, Londra’ya, Roma’ya ve hele hele “Vatikan”a gönderilseydi var ya, başlıkları aynen şöyle olurdu:

“Eski MGV’cilerden çağdaş adım!”

Çünkü onlara göre “çağdaşlık” kavramı “din”e göre değişir!.. Onlara göre; “Hıristiyanlık” çağdaşlıktır, “Müslümanlık” ise gericilik!..

Hele hatırlayın; Milliyet de; “cami”ye gidenleri “irticacılık”la yaftalayıp, “Ayın Biri Kilisesi”ne gidenleri, “her dilekleri kabul oluyor” diyerek, öve öve bitirmemiş miydi?!?

Radikal’ciler de “o kafa”da!..

Hangi kafada olurlarsa olsunlar, umurumda değil... Ama o kafanın içinde hiç mi “beyin” yok, üzerinde hiç mi “göz” yok ki;

Şu “Paskalya Tatili”nin ne demek olduğunu hiç düşünmüyorlar, o okullarda ders veren “rahip” ve “rahibe”leri hiç görmüyorlar!?!

Ulan, sizin “laiklik” dediğiniz şey, “Paskalya”ları, “Hamursuz”ları, “rahip” ve “rahibe”leri hiç kapsamaz mı?..

Hadi, başlık atsanıza;

“Laik devletin okulunda Paskalya Tatili!”

Hadi, höykürsenize;

“Laik devletin okulunda Hamursuz Tatili!..”

“Laik devletin okulunda haham!..”

“Laik devletin okulunda rahip!”

Ya, şu “misyoner”ler?..

Hadi, manşet yapsanıza;

“Laik devletin başkentinde misyonerler cirit atıyor!”

Yapamazsınız!..

Atamazsınız bu başlıkları!..

Sıkar biraz!..

Evet, sıkar!..

“Laik devletin okulları”nda, “rahip” ve “rahibeler” tarafından eğitilip; bu ülkede “işadamı, sanayici, holding patronu” olan adamlar, “ilân ve reklâm”ları şıppadanak kesiverirler değil mi?!?

Hadi söyleyin, yalan mı?..

“HİLÂL” DE, DİN SİMGESİ!

“Ne güzel Türkiye” be!..

“Yerli”ler mahpus, “yabancı”lar hür!..

Herkes “Truva Atı” olmuş da, haberimiz yok!.. “Bizden yana”ların sesi çıkmıyor!.. “Domuzdan yana” olanlar ise manşet manşet höykürüyor!..

Merak ediyorum;

“Yerli” ve “bizden” diyebileceğimiz ne kaldı şu ülkede?..

Bakıyorum da;

Şu göklerde dalgalanan şanlı bayrağımızdaki “Hilâl” ve “Yıldız”dan başka, “yerli” olan bir şey kalmadı galiba!..

İşin tuhaf tarafı;

Onun da “bez”inden kuşkuluyum!..

Sakın, o bayrak da;

“Papaz okullarından mezun” olan adamların fabrikalarında dokunuyor olmasın?!?

Eğer öyleyse;

Ört ki, ölem!..

İşte o zaman, “Hilâl ve Yıldız’ımız da kuşatılmış” demektir ki; hâlimiz hepten harap!..

Hem, “kuşatılmış” olmasa da, şu an o da “büyük bir tehdit” altında!..

“Nasıl?” diye soracak olursanız, derim ki:

Malûm; Hıristiyanların “Haç”ının karşısında, “Hilâl” de bir “İslâm sembolü”dür!.. Tarihteki “Hıristiyan-Müslüman” savaşlarının, “Hilâl-Haç savaşı” olarak tarihe geçtiğini söylemeye, zaten lüzum yok!..

Eee, ne olacak şimdi?..

“Hilâl”, bir “İslâm sembolü” olduğuna; eh, “din” de, “irtica” ve “tehdit” olarak görüldüğüne göre; ister misiniz, şimdi de, birileri çıkıp;

“İrticaî tehdit, kaygı verici boyutlara ulaşmıştır!.. Siyasete, eğitime ve devlete sızan irtica, en sonunda bayrağımıza da sızmıştır!.. Bayraktaki inanç sembolü olan Hilâl’e de sınırlamalar konulabilir ve hatta yasaklanabilir!!!”

Desin!.. Deyiversin!..

Sakın, “diyemezler” demeyin!..

“İbadet ve inanç yaşamına sınırlamalar getirilebileceği”nin, “devlet başkanı” seviyesinde dillendirildiği bir ülkede, “dinin simgesi” diyerek pekâlâ “Hilâl’e de sınır ve yasak” getirilmesini isteyen birileri çıkabilir!..

Hele de;

“Yerli’ye düşmanlık, Yabancı’ya hayranlık”, bu boyutlara ulaşmışsa!..

Bu ahvâl ve şeraitte, siz bari “aklınıza mukayyet” olun!..

Zira ben, “çıldırmak” üzereyim!..

-----------------

İki Cumhuriyet’ten hangisi?

Cumhurbaşkanı Sezer’in “Gerekirse kamu yararı için ibadet kısıtlanabilir” şeklindeki açıklamalarına tepki gösteren Milli Demokrat Halkın Partisi Genel Başkanı Avukat Yusuf Erikel demiş ki:

"Sezer, uzun zamandır CHP ile paralel politikalar sergiliyor!.. Elindeki af

yetkisini özellikle sol görüşlü teröristlere yönelik olarak kullanıyor. Bir daha Cumhurbaşkanı seçilemeyeceğini bildiği için, sözde laiklik adına sivri çıkışlar yapıp, CHP’lilere şirin gözükmeye çalışıyor... Bunun hedefi ise Köşk'ten ayrıldıktan sonra, CHP'nin başına geçme duygusudur!.."

Bir ihtimal daha var!..

Baykal, kolay kolay CHP'yi kaptırmaz Sezer'e!.. Dolayısıyla, "Cumhuriyet Halk Partisi"nin başına geçemez!.. Ama, "Cumhuriyet gazetesi"nin başına geçebilir!..

Bu, çok daha kuvvetli bir ihtimal!

(Vakit)

Hasan Karakaya'nın yazılarını hep zevkle okumuşumdur,akı(l)cılığı yoğun içeriğiyle.Bütün bunlardan sonra bir şey de ben eklemek istiyorum arkadaşlar .

Bugün tvde bir reklam gördüm,sağdan sola yeşil renkle tahlikenin ne kadar büyüdüğünün farkında mısınız (ya da buna benzer bir şeydi) yazıyordu,ama harfler arap harfleri gibi kesik uçla yazılmıştı ve başta okumakta zorlandım,reklamı da veren cumhuriyet gazetesi,zaten böyle bir alçaklık ancak onlardan beklenirdi .Yaklaşan tehlike(!) değil hep varolan ama bir ara nice zulümlerle bu millettin hafızasından,kalbinden sökülmeye çalışılmış ve bunda da bir miktar başarılı olunmuş bir davanın yeniden alevlenmesidir.İnsanlar yavaş yavaş dönüyorlar özlerine artık,nice oyunlar oynandı ama Allah tuzaklarına karşı daha iyilerini kurdu ve başaramadılar,yaklaşan tehlike(!) bir gün onları boğacak,korkuları ancak budur!

Din gökteki yıldızlar kadar şereflenmedikçe kıyamet kopmaz!.Allah Rasulü (s.a.v.)'in müjdesi var.

(tv pek izlemediğim için uzun zamandır yayında olan bir reklam da olabilir,eğer öyleyse kusura bakmayın zira bazen arkadaşlara epey alay konusu oluyorum bu yüzden)