Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
mirasyedi2

Bir Mülahaza

Recommended Posts

Üstadla ve BÜYÜK DOĞUYLA tanışmam lisenin ilk yıllarına dayanır.Tabi daha ortaokulda ufak

tefek bilgilerim vardı Üstadla ilgili.Ama Büyük Doğuyu tanımak lisede nasip oldu çileli bir dost sayesinde.

ilk öğrendiklerim benim kafamı hep meşgul eden konulara cevap niteliği taşıyordu.Üstad diyordu ki Osmalı imparatorluğunun çöküş sebebi Osmanlının islamdan uzaklaşmasıydı ve batı medeniyetinin kendinde bulamadığını işte bu batı adamında bulduğunu sandığını belirtiyordu.Hep sorular vardı aklımda.filistinin,çeçenistanın ve orta asyadaki ırkdaşlarımızın hali geliyordu aklıma hep...Nedendi bütün bunlar ya rabbim?Kimdi bunların sorumlusu?bir zamanlar bir mektupla avrupayı titreten ecdadımız kahrından ölmezmiydi ülkemizin ve müslümanların şu halini görse...yeis batağındaydım.(şimdi de umudum az ama yeis asla)fakat bütün bunların yanında kendimin ataleti,kalbimin kaskatı olması ve de elimden birşey gelmemesi yiyip bitiriyordu benliğimi...tezatlar ülkesinde bir insan diye tanımlıyorum kendimi.Birşey yapmak gerekiyordu.ama Üstadın dediği gibi fikir çilesi çekmek gerekiyordu.

Üstadın şahsiyetini,hayatını,çilesini tanıya tanıya içimde ümid tohumları oluştu.belki neşvü nema bulacak tohum belki kurak ve verimsiz toprak olmam sebebiyle asla yeşermeyecek bir tohum.

GENÇLİĞE HİTABEYİ üstadın sesinden ilk dinlediğimde şimdi anladığım kadar anlayamamştım.ama anladığım tek şey vardı o zaman:BÜYÜK DOĞU davası İslam davasının ta kendisi.Bu dava sahipsiz kalmadğı sürece bu millet batmaz.

O gün bugündür yeis yok bende.Davaya sıkı sıkı sarılmasam bile, beni mıknatıs gibi çeken bir ulvilik var BÜYÜK DOĞUda.hala hamım hala fikir çilesi yok bende.hala Üstadın attığı tohumun yeşermesi ümidindeyim.dava bu kadar büyük ben ise o kadar küçük.ne güzel demişsin Üstad,çelikten bir yük binmiş köpükten gövdesine...

Bekliyorum bendeki bu köpükten de zayıf gövdemin kuvvetli olmasını

Bekliyorum bir inkilabı

Bekliyorum BÜYÜK DOĞUYU haykıracağımız zamanı...

YARIN ELBET BİZİM, ELBET BİZİMDİR

GÜN DOĞMUŞ,GÜN BATMIŞ EBED BİZİMDİR...

Allahın selamı üzerinize olsun...Duanızı eksik etmeyin