Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Vakıf Ahmet

Acaba Herkes Kendini Tanıtabilir Mi?

Recommended Posts

Geçmiş forumlara baktım soran olmamış.Bir çoğunuzda merak ediyorsunuzdur. Bu sitedekiler neci, ne yer ne içer, adı ne, nereli, ne iş yapar smile.gif. Ama bildiğim çok değerli, iman aşkıyla pırıl pırıl parlayan, billurlaşmış, zaman ve mekan bana ait değil, bana emanet diyen, yaradılış gayesini suistmal etmeyen, Üstadın 40 yıl uğraşıp görmek istediği gençler var. Geçenlerde okula gitmemiştim, hoca Necip Fazıl hayranı Vakıf nerede demiş? Beni üstadla yan yana anarak konuşması, tarifsiz bir mutluluk verdi.

Ben Vakıf Ahmet. Doğma büyüme Yozgatlıyım, ufak, şirin memleketin havasıyla, insanıyla büyümek, kibirsiz bir gurur yaşatıyor bana. Gazi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinde okuyorum. 18 yaşındayım. Türk ve MÜSLÜMAN gibi yaşamaya çalışmak en büyük gayem. Kendimi çok mu anlattım, ne:)Sizin adınız ne? Ne iş yaparsınız, merak ettim. Umarım cevapsız bırakmazsınız.

Özellikle Dervişh'i merak ettim. Her yazdığıyla yüzümde muhakkak bir tebessüm bıraktırıyor.

Merhaba arkadaşlar!

Ben Bahar.Sitemizin demirbaşlarından (her ne kadar bugünlerde-elimizde olmayan sebeplerden ötürü- sahalarda boy gösteremesek te)ve fosillerindenim.

İstanbul'dayım.Marmara üniv. 2006 mezunuyum.Şu anda bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapmaktayım.

yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim :)

Gazi Sosyal Bilgiler Öğretmenliğinde okuyorum. 18 yaşındayım

Ben de Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyorum.. 1. sınıf..ve Gaziye geçiş yapmayı düşünüyordum seneye .. ama karar veremedim bir türlü.. Ankara soğuk diyorlar. maddi manevi..

Samsundayız şuan.. hamdolsun iyiyiz :)

dua ie.

Ben de Sosyal Bilgiler Öğretmenliği okuyorum.. 1. sınıf..ve Gaziye geçiş yapmayı düşünüyordum seneye .. ama karar veremedim bir türlü.. Ankara soğuk diyorlar. maddi manevi..

Samsundayız şuan.. hamdolsun iyiyiz :)

dua ie.

Otur oturduğun yerde ne işin var burada. Dersler kolay geçersin o bakımdan iyidir. Dediğin gibi maddi-manevi buz, buz. Dediğim gibi sakın geleyim deme pişman olursun.Keyfine bak sen Samsun da. Başörtü takıyormuşsun önceden okumuştum. Öyle başörtülerle uğraşacak adi hocalar yok o da var.

ben yunus 23 yaşındayım tekirdağda özel bir kolejde kantincilik yapıyorum üstadın öğrencisiyim...

ben zeynep.. 1986 istanbul doğumluym.. sakarya üni. felsefe bölümnde okuyrm... siteye yeni üye oldum... sizlerle tanşmak güzel olcaktr eminim..

zynp sakarya Besyo'da okuyan bir arkadaşım var :) Aslında 1 tane değil 3-5 tane varda diğerleriyle samimiyetim yok.

Sanal (birebir olmayan etkileşim) alemde verilmesi en zor cevaptır bu soru aslında. Yani sözlü olarak yazan, anlatan, aktaran ve paylaşan insanların bu soruya tereddüt ve çekinceyle cevap verdiklerine veya hiç cevap vermek istemediklerine şahit oluyoruz. Bizler (sanal alem kullanıcıları) herşeyi yazarız, sadece nikinden bildiğimiz insanlara latifeler yaparız, hatta takılırız, ufak tefek kişisel muhabbetlerde bile bulunuruz. Ama yinede bir sakınca, çekinik vaziyet, şüphe ve birazda korku yaşarız.

Bilmiyorum, bunlar benim şahsi gözlem ve düşüncelerim. Katılanda olabilir, katılmayanda. Benim için insan insandır ve düşünceleri var olduğu sürece kendiside odur, gerçektir. Yani düşünen, anlatan, söyleyen, paylaşan ister Antartika'da olsun, isterse gece gündüz karşımda bulunsun hiç farketmez.

Edited by buyukdogu

Sanal (birebir olmayan etkileşim) alemde verilmesi en zor cevaptır bu soru aslında. Yani sözlü olarak yazan, anlatan, aktaran ve paylaşan insanların bu soruya tereddüt ve çekinceyle cevap verdiklerine veya hiç cevap vermek istemediklerine şahit oluyoruz. Bizler (sanal alem kullanıcıları) herşeyi yazarız, sadece nikinden bildiğimiz insanlara latifeler yaparız, hatta takılırız, ufak tefek kişisel muhabbetler bile yaparız. Ama yinede bir sakınca, çekinik vaziyet, şüphe ve birazda korku yaşarız.

Bilmiyorum, bunlar benim şahsi gözlem ve düşüncelerim. Katılanda olabilir, katılmayanda. Benim için insan insandır ve düşünceleri var olduğu sürece gerçektir. Yani düşünen, anlatan, söyleyen, paylaşan ister Antartika'da olsun, isterse gece gündüz karşımda bulunsun hiç farketmez.

...

Haklısın Ali Abi. Bende sonradan pişman oldum zaten.Bu sayfa komple silinse neşelenirim, o kadar pişman oldum. Bu sayfa gözden kaybolmuştu, '' İyi arka sayfalarda kaybolur gider, diyordum. '' Biri yazdı, güncellendi, başa hasıl oldu. Ama öyle önemli mesele de değil, ufak şey.

Selamün aleykum,

Ben bu forumun belki de en sessiz üyesiyim.Forumu sıklıkla takip ederim.Fakat herhangi bir konu üzerine hiç yorum yaptığım olmamıştır.Forum genelinde yaşı benden küçük kardeşlerimin , büyük fikir ve düşüncelerini okudukça ,gördükçe sessiz kalıp,onların fikirlerinden istifade etmekten başka birşey yapmıyorum...Hala mukaddesatına sahip çıkabilen gençlerin var olması beni inanılmaz mutlu ediyor.

Bir mısrası bir millete şeref veren şairin,büyük hayranı ve takipçisi olmaktan şeref duyuyorum.Gençliğe üstadı tanıtan,anlatan,bu sitenin,kurucularına,üyelerine,sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum.

(Bu arada adım Dilek. 24 yaşındayım.Fatih'in şehri İstanbul' da ,Bir şirkette insan kaynakları ve kalite sistem sorumlusu olarak çalışmaktayım.Aynı zamanda kamu yönetimi okumaktayım.)

Saygılarımla...

Adım Ekrem, Balıkesir'de inşaat mühendisliği okuyorum, büyükdoğu kardeşimiz gönül koymaya hitaben birşeyler yazmış bende yazayım(:

Üstadı tanımadan önce İran düşünürlerine merakım vardı, Üstadı tanıdıktan sonra ilginçtirki(geçen sene oluyor bu zaman) tarikatlara ilgim arttı, şimdi ise cemaat, tarikat ve şialara(gözümde tarikattır onlar, en azından ben öyle bakıyorum) ilgim devam ediyor ve her kesimin vermek istediklerini almaya çalışıyorum, haliyle farklı farklı tepkiler verebiliyorum, üstadın fikirlerini beğeniyorum edebiyatını da, konuyla alakası yok yazdıklarımın herhalde :) :)

Hayat boş, hidayete koş :) !!

adım sami,

itü de gemi mak. müh. öğrencisiyim