Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Vakıf Ahmet

Efendimizi (s.a.v) Hatırlayan Tek Gazete

Recommended Posts

Peygamberi (s.a.v) Hatırlayan Tek Gazete

Bugün peygamberimizin (s.a.v) doğum günü. Gazete sayfalarında bırakın ilk sayfayı içinde bile tek kelime yazılmadı. Biri hariç. O da akıllara gelen gazetelerden de biri değil.

Hz. Muhammed'in (s.a.v) doğum günü olan bugün, gazetelerde yer bulamadı. Sadece Radikal gazetesi, 13. sayfasında Avni Gürel'in 'Sevgilinin doğum günü' başlıklı yazıyı tam sayfa olarak verdi.

Kutlu Doğum Haftası ile ilgili geniş şekilde yazılar yayınlayan ve ekler veren gazetelerde 'Doğum günü' ile ilgili haber bulunamadı.

Kutlu doğum, Milli Gazete'de ise birkaç yazarın köşesinde yer bulabildi.

HABER 7

Kaynak:http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=314369

Efendimiz'i (s.a.v)i bir tek gazete hatırlıyor o da Radikal. Radikal gazetesinin, fikirleri, görüşleri ne kadar İslamiyete aykırı olsa da bu yaptıklarını takdir etmezsek olmaz. Avni Gürel kim tanımıyorum ama adama hakikaten helal olsun, Allah razı olsun.Yiğidi öldür, hakkını yeme.

Sözüm onlara dindar geçinen, şunu bunu yaptık, yapıyoruz diyerek üfleyince mangalda kül bırakmayanları buyurun. Allah'ım bu günleri de mi görecektik!Radikal yazıyor diğer gazeteler yazmıyor, biz şöyleyiz böyleyiz diye geçinenler Efendimiz'e bir sayfa mı ayıramaz mısınız? İhmalsizlik olabilir ama bu katiyyen olamaz. Üstad'ın Büyük Doğusunu anımsayın ve şimdiki medyayla mukayese ederek şimdi ki kanalizasyon medyayı düşünün. O zamnlarda ne şartlar altında neler yazılmış, ne çileler çekilmiş. Şimdiki gazeteler partilerin sırtını sıvazlasın. Daha yazayım desem hayır mübarek günü ağzımdan ne sözler çıkacak en iyisi bu kadarından sonra sukut etmek, yeri ve zamanı gelince inşallah bizler (Büyük Doğu Gençliği) Allah'ın izni ve inayetiyle vazifemizi ifa edeceğiz.

İyiki sadece fanatik gibi spor gazetelerini okuyorum :)

"Biz İslam'ın Sesiyiz" diyen şu gazetelere yazıklar olsun.

Bu haberi dün okudum. Sonra Radikal gazetesinin internet sitesine girdim ama ne Avni Gürel'i, nede yazısını görebildim. Belki dün değilde, Cumartesi günü yayınlanmış olabilir. Evet bu konuda/konularda hassas ve ilgili bildiğimiz gazeteler şaşırttı bizleri.

şaşırdım doğrusu .cambazlıklarıda yok değil hani. helal felan diyemeyeceğim ama alayının kafire hizmet ettiği kanaatindeyim. azbir kısmı hariç!