Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
fikir-sancisi

Filmlerini Izlediniz Mi?

Recommended Posts

Selamlar,

Öncelikle konuyu Serbest Kürsü bölümünden "Üstad hakkında diğer konular" bölümüne naklettiğimi söylemekle işe başlayayım.

Üstadın filmlerinden birkaç tanesi bende var. Siz de, www.ankebut.net sitesindeki filmler arasında, Reis Bey'i bulabilir ve izleyebilirsiniz.

Bunun dışında elimde Siyah Pelerinli Adam filmi ve yine üstadın senaryosunu hazırladığı, Türkiye'nin ilk bilim-kurgu dizisi olan "Kavanozdaki Adam" isimli 4 VCD'lik bir dizi film var.

Bunları yayınlamayı düşündük fakat hem hosting kapasitemizin el vermemesi, hem hemenpaylas gibi sistemleri kullanmaktan uzak duruşumuz, hem de benim içinde bulunduğum zaman yetersizligi problemi nedeniyle bu 3 filmi yayınlayamadık.

Bu filmleri yayinlama noktasina gelirsek eminim birkac filmi daha bulabilir ve yayinlayabiliriz. Tabii Ustad Belgeseli'ni de listeye alabiliriz.

Lakin daha once de soyledigim nedenlerle yayinlayamiyoruz, en azindan su anlik... Bildigim kadariyla da, Reis Bey disindaki hicbir film internette yok.

Filmler konusunda bize yardim etmek isteyen arkadaslarla calismaktan gurur duyariz.

Saygi ve selamlarimla

Muhterem kardeşim fikir-sancısı,film izlemek gibi bir alışkanlığım olmasa da,mesele sevgili üstadımızın eseri olunca ben de merak etmiştim bir ara...Filmleri bulmak için küçük yollu bir araştırma yapmıştım ama muvaffak olamadım.Fakat kanal 7'de Üstadımızın mümin-kafir(diyalog) isimli eserinden uyarlanmış olan "inanan-inanmayan" adlı filmi bir kaç defa seyretmiştim.Yine kanal 7'de de "Siyah Pelerinli Adam"ı da iki defa izleyebildim.Bu filmler hep ramazan ayına isbet etmişti."Kavanozdaki Adam"filmini de çok küçük yaşlarda TRT1'de izlemiştim.Ama biraz korkmuştum.Kavonoz içindeki beyin benim dimağıma bayağı bir işlemişti.Gerçekten bu filmlere ulaşabilsek çok güzel olacak.

Bu arada avatarda ki resminizden belli ki Uğur Işılak'ı seven birsiniz.Evet ben de iyi bir Uğur Işılak dinleyicisiyim.Uğur Işılak Üstadımızı örnek alan müstesna bir sanatçıdır.

selam,dua ve muhabbetle...

Selamlar,

Buradaki filmler arasında Reis Bey'i bulup download edebilir, ardından izleyebilirsiniz.

Direk link vermiyorum, çünkü dosyaların konumu sürekli değişiyor. 1 hafta içerisinde verdiğim link dead-link haline gelsin istemiyorum.

Saygı ve selamlarımla

Konuyla ilgilindiğiniz için öncelikle çok teşekkkür ederim. Reis Bey' i yüklüyorum inşallah izleyeceğiz. Diğer filmleri de izlemek çok yararlı olur. Nasip olursa onları da izleriz.

bu arada "kılıçkıran" ın da söylediği gibi Üstadı örnek alan Uğur Işılak'ı dinleemnizi tavsiye ederim.

Unutmadan KAVANOZDAKİ ADAM internette satılıyor. Almak isteyenler buradan