Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
ehlisiyaset

N-f-k.com'da Da Sansür Uygulaması Var...

Recommended Posts

Selamlar,

Yahu siz bugün sürpriz yumurtadan mı çıktınız? Töbe estağfurullah... Birisi birisini tehdit eder atılır, birisi "Ben gidiyorum" dedikten sonra ikinci bir nickle 3 kişinin profilinde söver atılır; ikisi milleti buluşmaya zorlayıp ikili muhabbetin dibine vurduktan sonra konularının nereye gittiğine bakmadan gelir burada vaveyla koparır.

Efendiler! Bu bölüm n-f-k.com ile ilgili duyuruların açıldığı bir bölümdür ve Ankara buluşmasının n-f-k.com ile ilgisi olmadığı için konu serbest kürsüye alınmıştır. Duyurular bölümünün açıklaması, bölümün ancak n-f-k.com ile ilgili başlıkları ihtiva edeceğini belirtmektedir. "Değerli(!)" yazarak karşınızdaki insanların değerlerini etkileyemezsiniz, ancak neyin ne olduğunu anlamadan yaptığınız bu terbiyesizlikle kendi seviyenizden numuneler sunarsınız. Bu sitede sansür yok diye bir iddiamız hiç olmadı, olmayacak. Beğenmeyen için çıkış butonunun yerini tarif etmeye gerek duymuyorum! Kaldı ki konunuz silinmemişken, sadece gereken yere taşınmışken - anlamayanlar için şöyle de söyleyebilirim, sansür yokken - koparılan yaygaraya bakın!

Konuyu kilitliyorum. Günümüzü Download bölümüyle ilgilenmeye verelim dedik, sabahtan beri saçma sapan şeylerle uğraşmaktan dolayı iki iş yapamadık. Sinirlenmek işten değil.

Ya sabır... Şu siteden dolayı cebime bir kuruş girdiyse Allah benim belamı, yok girmediyse bunu iddia ve ima edenlerin bin türlü belasını versin! Bir de terbiyeli rolleri oynuyorsunuz. Burası ne tiyatro sahnesidir, ne de sirk... Konu açtığınız bölümün açıklamasını dahi okumadan gelip "karartma" diyorsunuz. Buluşma bizimle ilgili değildir dedik ve konuyu taşıdık diye şu terbiyesizliğe bakın! İyi ki iki dengesizin işine bulaşmamışız diyorum şimdi gönül rahatlığıyla. Allah korumuş ki olmamış. Ne yalakalık kaldı ne pohpohçuluk. Parmak gırtlağa girdi, istifra yolunu buldu. Sebep? Bir Konu olması gereken yere taşındı! Düpedüz şaklabanlık...

Sitenin bir marka değeri olmasıyla mı açıklanabilir bu hadise? O nasıl bir beyin öyle ki böyle açıklayabiliyor bu mevzuyu? İki üç gün önce iki kişi siteye gelmiş ve duyurulara konu açmış. Kendi aralarında sürekli yazışarak hem gereksiz mesaj kalabalığı yapıyor, hem de sağa sola sataşarak gereksiz yere gerginlik oluşturuyor, kullanıcıları zorluyor, seviyeyi düşürüyorlar. Bugün de aynı iş devam edince, yönetim bu işin siteyle bir ilgisi olmadığını beyan ediyor. Neden? Yöneticilerin işte bir parmağı yok ve olay tanımadığımız, bilmediğimiz kişiler tarafından hazırlanıyor, ayrıca seviyesizce davranışlar fazlasıyla itici... Gerekli açıklama yapıldıktan sonra cevap geliyor, cevaba cevap geliyor ve konu daha uzun bir süre siteye ait duyuruların yapıldığı bölümde görünmemesi için serbest kürsüye alınıyor. Yapılması gereken konunun silinmesiyken, yine de hüsn-i zan ile davranılıyor ve konu açık tutuluyor. Kullanıcılar buluşmanın n-f-k.com tarafındann gerçekleştirilmediği konusunda uyarıldıktan sonra, buluşmanın yine de istendiği takdirde gerçekleşebileceği belirtiliyor. Sonra olanlara bakın. Yalakalıktan çıkarcılığa kadar bir sürü saçmalık, bir sürü boş yaygara.

Bir gün bir yerde yönetici olursanız, bir gün önce gelip milleti buluşma konusunda sıkıştıran ve bu tip dengesizce hareketlerde bulunan birilerine güvenmemenin ne kadar manidar olduğunu anlar, işgüzarlığı yapanın çığırtkanlık edenden başkası olmadığını kavrarsınız.

Ezcümle, duyurular bölümünde İstanbul iftarıyla ilgili başlık kalacaktır, çünkü n-f-k.com bu iftarı düzenlemiştir. Ankara başlığı ise serbest kürsüde kalacaktır, zira bizimle bir ilgisi yoktur. Körler bile ekran okuyucu programlar sayesinde önündeki yazıyı okuyabiliyor. Su-i zannın karşılığı ahirette zan sahiplerinin burnundan fitil fitil getirilecektir. Bu kaybettiğimiz vaktin bedeli de elbet.

Bu mesele burada kapanmıştır. Uzatan siteden atılacaktır. Gereksiz yere ortamı germenin manası yok.

Saygı ve selamlar hak edene elbet...

Site yönetiminde ve bir bakıma Ankara'ya dair olan işlerin yürütülmesinde işlerin yöneticisi ve yönlendirici olarak benim bulunmam dolayısı ile bildirimini gerekli gördüğüm ufak bir izah yapmak istedim.

Son mesaja kadar çoğu yazmış, çizmiş ve oynamış. Birisi de çıkıp aklı selim olarak sorma gereği duymamış... İşi basit bir anlayış içerisinde kabul edenler hayret verici gerçekten. En anlaşılır şekilde size somutlaştıralım. Yönetim niye vardır?.. Site ve ona dair ne kadar iş varsa hepsini tertibi ve düzeni için. Ve türlü sorumluluk bizzat yönetim tayfasında yer alanların omuzlarındadır. Dolayısı ile onlar dikkatli ve olabildiğince taleplerin hepsine cevap vermeye yönelik hareket etmelidir. Ve herhangi bir tertip düzenlencekse tabii ki sitenin yönetimi ve beraberindeki üyeler bunu organize eder. İmkan dahilinde de tüm üyelerimiz katılır. Ve yönetici-üye gibi bir sathi ve kemiyet hesabına girmeden herkes yapılan organizelerin kendilerine fayda yönüne bakar ve oradan kendilerine birşeyler katar. Fakat maalesef yine bazı üyelerimiz yüzünden, tamamen iyi niyet ürünü olarak düşünmeye başladığımız Ankara iftarını gündemden kaldırmak zorunda kaldık. Artık hayırlı olan bizim için bu olsun...

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...