Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Ü.Y.

Kabak Tatlısı

Recommended Posts

Ü.Y. ve Dervish dervish kardeşlerim. Hiç değişmezsiniz inşALLAH.

Not: "ohne dich" çok güzel bir şarkı. Ama biliyorum çoğu insan sırf yabancı ve "rock" tarzında diye anlamını bile merak etmeden ön yargılı davranıcak, lakin yinede çok güzel şarkı. :)

Evet Ü.Y bacımızın farklı, güzel bir tarzı var...Bu şiiri de çok güzel (Künefeyi bekliyoruz , seçenek olarak sunmuşsun anlamam :) ). Bu arada evet rock müziğine karşı önyargısı olanlardan biri de ben(d)im , ama sağolsun arkadaşların yardımıyla kırılıyor :D...Ve ve sayın Derviş...Çelebi'nin dediği gibi farklısın artı tuhafsın :D, ama 'Ohne Dich (sanırım sensiz demek oluyor manası )' parçası konusunda haklısın :D...

Dervish nettin sen gurban! Dervishlikten ermishliğe çapraz geçiş mi yaptın ne oldu! Pek bir duygu yüklü göründün gözüme bu pembe şiirle birlikte. Sahi ya, bu şiir neden pembe? Yakıştı mı, oldu mu yani...! Turşu sulu baklava ne kadar abes ise dervishin yazdığı pembe panter de o kadar abestir. Var bu işte bir gariplik ya neyse... :)

Şiir...Böyle, ne bileyim ilginç biraz, sıradışı (kötü demenin zımni usullerinden de kesitler sunuyorum bu arada) ... Yine de ehh işte... =)) 10 üzerinden (bir bölü) 10..

Şş Dervişş sana diyorr .. Bak benim bile hesap edemediğim bir puan almışsın, tebrik ediliyorsun. Öp bakiim abinin elini ! :)

Hey Yarabbim.. :)

(Dervish'in pempeyle yazdığı, Ohne Dich'in çevirisi, burası anlaşılmıştır herhalde?) =)

Dualarla..

Dervish nettin sen gurban! Dervishlikten ermishliğe çapraz geçiş mi yaptın ne oldu! Pek bir duygu yüklü göründün gözüme bu pembe şiirle birlikte. Sahi ya, bu şiir neden pembe? Yakıştı mı, oldu mu yani...! Turşu sulu baklava ne kadar abes ise dervishin yazdığı pembe panter de o kadar abestir. Var bu işte bir gariplik ya neyse... :)

Şiir...Böyle, ne bileyim ilginç biraz, sıradışı (kötü demenin zımni usullerinden de kesitler sunuyorum bu arada) ... Yine de ehh işte... =)) 10 üzerinden (bir bölü) 10..

Mürşid'inden fazlaca bir feyz alamamışsın :) Neden mi? Hemen açıklayayım.

Her derviş birer ermiştir. Bunu nereden mi biliyorum? Müridlerimde gördüğüm hikmetlerden biliyorum. Zaten her biri birer derviş adayı (Buradaki müridlerin içerisinde sen yoksun mürid, hiç boşa heyecanlanma :D)

Ü.Y.'ninde dediği gibi, o bir şiir değil, benim yazdığımda değil. İlgili parçanın Türkçe çevirisinin bir kısmı yazılı orada. O andaki duygularımı anlatan bir parçaydı, bende kopyalıyayım bari ne olacak sanki taş atıpta kolum mu yorulacak dediydim ve bunu yaptım.

Şiirin neden pembe olduğuna gelince. İçimden geldi yav baktım güzel görünüyor öyle yaptım :D

Artık bir gariplik kalmadı abicim :) Dervish, eski Dervish. Duygusallık bize göre değil. Sertlik var ne yapalım. (Bakmayın böyle dediğime, gözlerim doluyor yav bu parçayı her dinlediğimde. Artık yeni bir parçam daha var yaşasın ;) Birtane daha olmayacak ama)