Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
SİDOMA

Hilal Tv'ye Dikkat!

Recommended Posts

Hilal tv de yayınlanan şia kollu, vehhabi inançlarına karşı dıkkatli olalım.

Caferilerın basları çıkmış bır keresınde muavıye (ra) ya hakaret derecesınde konusmalar yapıyor; kım muavıye efendımızın katıbı.. ki efendımızın muavıye (ra) duası var hadısı şerıflerde...adam kalkmıs ' muavıye efendımızı hıç sevmezdı ' dıyor.

böyle bırşey mumkun mudur; öyle olsa hz.hasan efendımız 6 ay boyunca onu müslumanların başına bırakırmıydı?

O tv kanalıda kalkmış bu adamı konuk edıp konusturuyor orda. ya sen sahabeyı ınkar eden adamı nasıl ıslami kesımın yoğunlaştığı yerde konuşturursun.. bılmeyen adamda 'vay be boylemıymış' der. ALLAH CC muhafaza bı kayarsa ayak daha toparlayamayız...

kardeşlerım ıtıkadımız hususunda çok yönlü oyunlar oynanmakta.. aman dıkkatlı olalım.. ehlisünnet vel cemaatten ayrılmayalım... ahırette amelde musama olur; amma ıtıkad bozukluğuna musamaha olmaz... ALLAH CC AYIRMASIN.

BUNDAN SONRA DAHA DIKKATLE TAKIP ETMENIZ TEMENNISIYLE..

AYNI ZAMANDA AYNI İNANÇTA OLAN MUSTAFA İSLAMOĞLU NA DA DİKKAT EDELİM...BU FORUMDA YAZILARININ YAYINLANMASI BİLE DEHŞET VERİCİ SANKİ NE OLDUĞU BİLİNMİYOR GİBİ...

AYNI ZAMANDA AYNI İNANÇTA OLAN MUSTAFA İSLAMOĞLU NA DA DİKKAT EDELİM...BU FORUMDA YAZILARININ YAYINLANMASI BİLE DEHŞET VERİCİ SANKİ NE OLDUĞU BİLİNMİYOR GİBİ...

mustafa islamoğlu ne ki?????

ben bilmiyorum...

Arkadaşlar Vahhabiler şia kollu değil ama. arabistanda araştırma yaptık onlar bir grup gibi bir cemaat gibi bazı konularda sadece bizden uç noktalarda düşünüyolar sadece. bu konulara dikkat edelim onlarda sünnete bağlı insanlar şialarla karıştırmayalım şialar sapıtmış onlarla alakaları yok Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın

Selamlar,

Vehhabilik, 'bazı konularda sadece bizden uç noktalarda düşünüyolar' denilebilecek kadar masum değildir. Sünnete bağlı oldukları da söylenemez. Vehhabilere göre 'Vahabîlere gelinceye kadar hiçbir fert müslüman değildir, olamamıştır' Sadece bu görüşleriyle bile ne derecede sapık bir itikat içinde olduklarını görmek mümkündür. Üstadın Vehhabilik hakkındaki bir yazısı için tıklayınız: Aslında Vehabîlik

---

İbni Âbidin hazretleri buyuruyor ki:

Vehhabiler, kendilerini Müslüman sayıp, vehhabilere muhalif olanların müşrik olduğuna inanırlar. Bundan dolayı Ehl-i sünneti ve Ehl-i sünnet âlimlerinin öldürülmesini mubah görürler. (Redd-ül-muhtar)

---

Vehhabilerin üç temel inancı

Abdülvehhab oğlunun Kitab-üt tevhid ve torununun buna yaptığı Feth-ül mecid adındaki şerhde, 250’den fazla bozuk inanışları vardır. Bunların temeli, üç meseledir.

Diyorlar ki:

1- Amel [ibadet], imanın parçasıdır, azalır çoğalır. Bir farzı yapmayan, mesela farz olduğuna inandığı halde, tembellikle namaz kılmayan kâfir olur. Bu öldürülür, malları vehhabilere taksim edilir.

2- Peygamberlerin ve Evliyanın ruhlarından şefaat isteyen, bunların mezarını ziyaret edip, bunları vesile ederek dua eden kâfir olur. Kabirde olandan işitmeyenden dua istemek şirktir. Ölü ve uzakta olan diri, işitmez ve cevap vermez. Bunların fayda ve zararları olmaz. Ölmüş peygamberden de bir şey istemek şirktir.

3- Mezarlar üzerine türbe yapmak ve türbelerde namaz kılmak ve ölülerin ruhlarına sadaka adamak, caiz değildir. Haremeyn halkı şimdiye kadar kubbelere, duvarlara tapındı. Sünniler ve Şiiler bunun için müşriktir. Bunları öldürmek, mallarını yağma etmek helaldir, kestikleri leş olur.

Diğer yanlış inançlarından bazıları:

1- Bir Mezhebe uymayı kabul etmezler.

2- (Türbelerdeki Evliyaya tevessül etmek, şirktir. Peygamberlerin ve Evliyanın mezarlarına türbe yaptırmak, Allah’tan başka şeylere tapınmaktır. Her türbe puthanedir. Bunların çoğu Lat ve Uzza putları gibidir. Müslümanların çoğu müşrik oldu) derler.

3- Şefaate inanmazlar.

4- Keramete inanmazlar.

5- Tasavvufa inanmazlar. Bu konuda şöyle diyorlar:

(Tasavvufun başlangıcı, Hind yahudilerinin bir oyunudur. Eski yunanlılardan alınmıştır. Tasavvufcular, şirk ve küfür üzeredir. Bunların kitapları, Ebu Cehlin hatırlarına gelmeyen şirk ile doludur. Mürid şeyhine tapınıyor. Evliyanın mezarlarını putlaştırıyorlar. Onlara tapınıyorlar. Mısırlıların en büyük mabudları Ahmed Bedevidir. Muhyiddin-i Arabi, yeryüzünün en büyük kâfiridir.)

6- Allahü teâlâ için adak yapmak ve hayvan kesmek ve bunların etlerini fakirlere dağıtıp, sevaplarını Peygamberlere ve Evliyaya hediye etmek şirk diyorlar.

7- Resulullahı övmeye, Ondan şefaat istemeye şirk, böyle yapan müslümanlara müşrik, yani puta tapan kâfir damgasını basarlar. (Ölüler kendilerine söylenileni duymazlar. Ölüden dua, şefaat istemek, ona tapınmak olur. Mescid-i nebeviye namaz kılmak için girenin, selam vermek için, kabre gitmesi, Hücre-i saadeti ziyaret için, uzak yerlerden gelmek yasaktır) derler.

Resulullahı metheden imam-ı Busayri’nin (Kaside-i bürde)sinden örnek vererek: (Bu sözler Allah’tan başkasına güvenmek, mahluku büyültmektir. Şirktir) derler.

8- (Arş kadimdir), (Allah Arş'ın üzerinde oturur, kendisi ile beraber oturması için Resulullaha da yer bırakır) derler.

9- Sebeplere yapışmaya, vesileye, tevessüle şirk derler.

*Kaynak

Teşekkürler sevgili Reyhan Hanım. Çok iyi açıklamalar aktarmışsınız.

Balkanlarda ve Amerikada faaliyetleri yoğun olarak sürer.

Balkanlarda ki tüm Osmanlı camilerini yıkıp yerine kendi camii ve teşkilatlarını koydular. osmanlı eriyor. Mekke nin ve Kabenin rezil durumu da ortada. Sahabelerin hertürlü mukaddes emanetlerini nasıl talan edip yıktıkları da ortada.

Bu çıban Allahın koruduğuna iman ettiğimiz ve 200 senedir de bunu gördüğümüz şu millete sızamamışlardır. Sermaye ve kara paraları buna yetememiştir.

Allah bizi bu müslü... lardan korusun. Amin...

(Müslüman demek bile ayıp!)

Ben de bilmiyorum. Bilen varsa yazabilir mi ?

İşte Babasının[MUSTAFA ISLAMOĞLUNUN] A. Eren'e Mektubu;

Allah, hidayet ve salah veresice oğlum Mustafa İslamoğlu'na köşenizde verdiğiniz, 'Kur'an'ı Kerim'e el sürme? mevzuunda, âlimane, arifane, vakıfane cevabınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik eder ve halisane şükranlarımı arz ederim. Hürmet ve dualarımla'

Aciz Ahmed İslamoğlu. Mütekait (emekli) imam'hatip ve fahri vaiz. Develi / Kayseri.

'Not: 'Muhterem Hocam (Ali Eren) Mustafa'nın Sapıklığı ve saptırıcılığı, baba olarak bizi çok huzursuz etmektedir. Salahına dua etmekteyiz. Sizlerden de ıslahına dua istirham etmekteyiz. İcap ederse, bu kısa tebrik ve teşekkür namemi köşenizde dipnot alarak neşredersiniz. Milyonları ifsat ve idlal etmesin. Cevabınız, fakiri pek memnun ve mesrur etti. Hak razı olsun'

Ahmed İslamoğlu'ndan Ali Eren'e mektup, Ali Eren, 'Vaiz Babanın Teşekkür ve Üzüntüsü'

/Edit: Yeni Mesaj, 23 Receb 1421 (21 Ekim 2000).

İşte Babasının[MUSTAFA ISLAMOĞLUNUN] A. Eren'e Mektubu;

Allah, hidayet ve salah veresice oğlum Mustafa İslamoğlu'na köşenizde verdiğiniz, 'Kur'an'ı Kerim'e el sürme? mevzuunda, âlimane, arifane, vakıfane cevabınızdan dolayı sizi canı gönülden tebrik eder ve halisane şükranlarımı arz ederim. Hürmet ve dualarımla'

Aciz Ahmed İslamoğlu. Mütekait (emekli) imam'hatip ve fahri vaiz. Develi / Kayseri.

'Not: 'Muhterem Hocam (Ali Eren) Mustafa'nın Sapıklığı ve saptırıcılığı, baba olarak bizi çok huzursuz etmektedir. Salahına dua etmekteyiz. Sizlerden de ıslahına dua istirham etmekteyiz. İcap ederse, bu kısa tebrik ve teşekkür namemi köşenizde dipnot alarak neşredersiniz. Milyonları ifsat ve idlal etmesin. Cevabınız, fakiri pek memnun ve mesrur etti. Hak razı olsun'

Ahmed İslamoğlu'ndan Ali Eren'e mektup, Ali Eren, 'Vaiz Babanın Teşekkür ve Üzüntüsü'

vallahi ben bu işten hiç bir şey anlmadım...şu ana kadar mustafa islamoğlunun kendi ağzından ve hareketlerinden hiç bir sapmışlık görmedim...eğer varsa gösterecekleriniz onları gösterirseniz daha mutlu olurum....ben mustafa islamoğlunu bırakın sapmışlığı aksine çok değerli biri olarak görüyorum...dediğim gibi eğer bilmediğim şuana kadar farketmediğim bir sözü bir davranışı varsa onu aktarır mısınız??

bu çok ciddi bir itham çünkü...

Kardeşim kimsenin kimseyi itham falan ettiği yok. M. İslamoğlunun kimse imanını sorgulamıyor burda. zıra müslümanlığına bısey dedıgımız yok. ancak yukarıda kardeşimin verdiği nfk forumda link te görülmek üzere kimleri üstad edındıği, kımlerın görüşlerıne tefsırlerınde yer verdıği belli. üstad ve onun gibilerinin fıkırlerını beğenmeyen bı herıf işte... teymıyye lerı abduhları örnek alan bir şahsiyet.. ehlisunnet ulamasından uzak...

eğer varsa şüphelerınız ınternet elınızın altında, kendısının fıkır babaları; teymiyye, abduh, afgani... hayatlarını araştırın görün... bizim derdimiz şahısla değil; olamazda zaten.. derdimiz ummeti muhammedi uyarmak.. yukarıdaki muhterem babasının imzasıyla olan mektubu da biz yazmadık ya ... el insaf.. ALLAH cc kendi yolundan ve ehlisunnet den ayırmasın.. itıkadımızı bozmaya çalısanlara fırsat vermesın.... amin...

Arkadaşlar Vahhabiler şia kollu değil ama. arabistanda araştırma yaptık onlar bir grup gibi bir cemaat gibi bazı konularda sadece bizden uç noktalarda düşünüyolar sadece. bu konulara dikkat edelim onlarda sünnete bağlı insanlar şialarla karıştırmayalım şialar sapıtmış onlarla alakaları yok Rabbim bizi doğru yoldan ayırmasın

vahhabiler bize gelinceye kadar hiç kimse gerçek müslüman değildir diye bir iddia ile ortaya çıkıyorlar.türbe yapmaya şirk diyorlar,sahabe mezarlarının üstünden dozerlerle geçip dümdüz ediyorlar.kendileri dışındaki hekesin kafir olduğunu iddia ediyorlar ingilizlerin yardımıyla osmanlıya karşı savaşıyorlar.zaten vahhabiliği kuran adamda pisliğin tek kendi babasının adını vermiş.bu islamı bir teneke kalıp için sığdırmaya çalışan kişiler.üstad hacdan isimli kitabında bunların ne mal olduklarını açıklıyor.o hacca gittiği zamanlar yeni yeni bazı şeylere göz yummaya başlamışlar.mesela bazı çok mühim sahbelerin düzledikleri mezarlarını belli olması için 1 karış yükseltmişler.

Siz hiç vahabi sitelerine takılmadınız herhalde adamlarda haram diye birşey yok direk şirk var bu nedir yahu! Tasavvuf şirk, türbe şirk, hatta minare bile şirk, T.C. devlet dairelerinde çalışmak şirk yav en azından haram deyin nedir bu? Birde itikadlarını araştırın hele şu gökte oturup dünyadaki kullarını eli ayağıyla düzenliyen akşamlar söyle bir dünyaya inip kullarım napıo diye gezinen Tanrı inançlarını....

Ha buarada Cübbeli Hocanın Hafazallahu Teala cemaatinden bazılarının gördüğü rüyada bu yandan çarklının Efendimiz Aleyhisselamın nefretini kazandığı bildirilmektedir.

Bir insan yüzde yüz dogru olsa bir tane ufak bir mevzuda sapık görüşü olsa bu bid'at ehli olur.Bir veli buyuruyor ki:

Aynı evde farklı odalarda biri bid'at ehli biri hakiki mümin kimse yaşasa biri birini görmese yinede bid'at ehlinin zulmeti(nurun tam tersi insanı küfre kadarda götürür, genelde din düşmanı insanların yanına gidince bir huzursuzluk gelir kalbe işte o zulmettir oda manevi bir şeydir nurun tersidir) kesinlikle bulaşır.Ama Bulaşıcı bir hastalıklıyla yanyana otursanız kesinlikle hastalıgı bulaşır demek caiz değildir.

Ben Arkadaşlar bu konuda çok dikkatli olmalıyız.

Basılı, görsel ve işitsel anlamda naçizane kaynak tavsiyelerim;

*Merhum Ahmed DAVUDOĞLU'nun "Dini Tamir Davasında Din Tahripçileri" kitabını tavsiye ederim.

Hatta bu kitabın önsözü de Üstad NFK tarafından yazılmıştır.

Kimler reforcudur, kimler ne için çalışıyor bunları etrafkıca anlatan bir kitap.

Bedir Yayınevi'nde çıkıyor.

Ankaralı arkadaşlar Kızılay Akçağ kitabevinden başka yere bakmasınlar sadece orada var.

Ben 8-10 yere ordum bulamadım. Akçağ^da da yoktu sipariş verdim 15-20 gün sonra da olsa getirdiler.

İki tane idi birini ben aldım. Diğeri duruyordur muhtemelen.

http://www.kitapyurdu.com/kitap/default.as...amp;sa=39753946

*Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca)'nın Dila yayınlarından yeni çıkan kitabı.

" "Yahudi ve Hıristiyanlar Cennete Girecek" Diyenler Cennete Giremez"

Evet kitabın ismi bu. Ben birkaç yere baktım ancak henüz dağıtımı tamamlanmamış olabilir.

Bu adreste yer alan ve aşşağıda linki bulunan 19.02.2009 tarihli sohbeti izlemenizi de tavsiye ederim.

http://www.cubbeliahmethoca.tv/mi185_19Sub...tiyanlar_1.html

Bu kitaptan, bu programda bahediliyor.

Çok sağolun kardeşim bu fakirde Efendi Hzlerinin Kuddise Sirruh talebesi Hüseyin Hilmi Işık Efendi Rahımehumullahu Tealanın kitaplarından istifadelenmeğe çalışıyorum:Cübbeli Ahmet Hoca Efendiyle Hafazallahu Teala ilk kez youtubedaki videolarında tanıştım.Şuan hergün sitesini takib ediyorum tam bir ehli sünnet insan.Denize girdi diye yapılan laflarsa tamamen din cahilliğinden denize girmek haram değildir açık kadınların olduğu yerde haramdır, yanındaki açık kadınların kız cocugu olduğunu kör dahi anlar. "Hafazallahu Teala ve Takaddes"

Öncelikle sözlerimin herhangi bir sahsa yönelik olmadığını belirtmek isterim. Birbirimizi kırmadan meramımızı anlatabilmek Mü''minler olarak şiarımız olmalı. Cübbeli Ahmet Mahmut Ünlü''yü eleştirmek gibi bir gayeyle yazmiyorum. Zira eleştiri makamı da değilim. Biz birbirimize Allah tarafından kardeş kılındık. Öyleyse böylesine öfkeli bir üslupla düşmana yönelmesi gereken sözlerimizi niçin kardeşlerimize yöneltiyoruz? Dilleri tevhidi söyleyen, alnı secdeye gidenlere bu öfke neden? Cübbeli Ahmet Hoca bilhassa Mustafa İslamoğlunu mezhepsizlikle suclar ve tasavvufu elestirmesini şiddetle yıkar oysa Tarikatlara bağlanmadan ve bir Şeyh''i olmadan ölen Müslümanların akıbeti ne olacak bu durumda?

Hucurat suresi

12. Ey iman edenler! Zannın çoğundan kaçının. Çünkü zannın bir kısmı günahtır. Birbirinizin kusurunu araştırmayın. Biriniz diğerinizi arkasından çekiştirmesin.

Hanfendi şöyle gönlünüzü açarak bir mutasavvıfın divânını okuyun mesela Yunus Emre divanını.Sonra Tarikatlara bakışınız nasıl bir şekilde değişecek görüceksiniz.

Örnek verelim Nesimi divanından:

Derya-i Muhit Çuşe geldi

kevn-u Mekan huruşe geldi

nedemek? Yer denizi kaynadı, bütün alem çalkalandı(burdaki bir suyun çalkalanması) neden yeri denize benzetmiş ve niye bu deniz kaynıyor? Neden bütün alemi kavanozdaki suyun çalkalanması için kullanılan huruşe gelmekle birlikte demiş?Alem bir kavanoz içindeki su muki huruşe geliyor?Şu derinliğe bakın....

Yunus Divanından:

Beni bende demen ben bende değilem

Bir ben vardır bende benden içeru

Bana bende-köle demeyin çünkü ben kendimde değilim, bir ben vardır bende "BEN"den içeru! Allah Allah ne diyor burda şu derinliğe hayran olunmaz mı?

Bir daha Yunus Emreden:

Cümle işin âsân olur

Cânın içinde CAN olur

Tekrârı zikrullah ile

Canın içinde Can olması ne demek? 2 Canlı mı olacağız?Zikri tekrar eden nasıl 2 canlı olur?Ne demek bu?Şu derinliğe hayran olunmaz mı?Bunu diyebilen biri değil midir gerçek alim?

Niyazi Mısri Divanından:

Sağı solu gözler idim

Dost yüzünü görsem deyu

Ben taşrada arar iken

Ol can içinde can imiş

Nerden gelir yolun senin?

Nerde biter menzilin?

Nerden gelip gittiğini

Anlamayan hayvan imiş

İşit Niyazinin sözün

Bir nesne örtmez Hak yüzün

Hak'dan ayan bir nesne yok

Gözsüzlere Pinhan imiş

Şu son 2 kıyaya bakın, nerden geliyorsun ey insan diyor, nerde biter yolun bunu bilmezsen hayvansın diyor, bu nedemek?Anamdan dogdum kabre giderim demek mi?Yoksa Kalu Beladan geldim sözümle geldim sözümü unuttum hatırladım yeniden gidicem mi demek?Hele şu son kıtaya bakalım Niyazinin sözünü işti diyor Allahu Tealanın yüzünü hiçbir şey örtmez diyor işte en derinlikte burda başlıyor Ondan daha görünen birşey yok diyor!Hani Ateistler diyorya nerde göremiyoruz diye O ise diyor, ondan daha görünen birşey yok! Gözü olmayana gizli diyor şu derinliğe bakın Hanfendi bunları bu kadar samimi irticâlî birşekilde diyen gerçek alim değil midir?Efendimizin Aleyhisselam Adem su ile toprak arasıyken ben Peygamberdim, Allahu Teala İlk benim nurumu yarattı hadis-i şerifleri gibi sırlı sözler değil midir bunlar?Ben bu kişileri anlamıyorum bunlara hayran hatta kara sevdalı olunmazda ne olunur?

Niyazi Mısri

Mürşid gerektir bildire Hakkı sana hakkel-yakin.

Mürşidi olmayanların bildikleri güman imiş

Mısri'nin divanından en beğendiğm mısralardır.

şeksizabdal kardeşim, ünlü hocanın sitesini ben de sık takip ederim.

nurulhalk kardeşim, bidat ve reform ehlini tanımak için lütfen bu sitede ve daha birçok sitede yazılanları takip ediniz.

Hepimiz aynı hedefe koşuyoruz ve Resulullah'a (s.a.v.) tabiyiz. Ehl-i sünnet ve'l cemaat itikadı başımızın tacıdır.

Ancak ayan beyan ortada ki son yıllarda ne olduğu bilinmeye başlayan bir kişi vari bu şahıs Cemaleddin Efgani hayranıdır.

Cemaleddin Efgani ise, bilmeyenler öğrensin, masondur.

Ayrıntılar için yani bidat ve reform ehlini delilleri ve gerekçeleri ile tanımak için Ahmet Davudoğlu'nun kitabını okuyun.

1974'de yazılan bir kitaptır ve o zamana kadar bu oyuna kimler alet olmuşsa onları anlatmaktadır.

Geçtiğimiz 30 yılı ise başka alimlerden dinleyiniz...