Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
SİDOMA

Hilal Tv'ye Dikkat!

Recommended Posts

Biliyorum Hüseyin Hilmi Işık HocaEfendi Rahımehullahu Tealada o kitaptan çok nakiller yapıyor, burda Hüseyin Hilmi Işık Efendinin bir talebesi var oda anlatıyor Ahmed Davudoğlu hocayla görüşüyorlarmış.Rahımehullahu Teala. Ne yazıkki Zükarneyn Aleyhisselam tevbe tvbe uzaya gitti uzaylılarla konuştu diyen kitaplar tutulup satılıyorda bu kitabı bilen dahi yok.Dini(!) kitabevlerinde bile yok....

Bedir yayın evinden indirimli olarak isteyip dağıtmalı aslında.

Piyasa fiyatı 13 Lira.

Hoş piyasada yok ama fiyatı bu.

Dedim ya 10 yeri gezdim sonunda siparişle 15-20 gün sonra edinebildim.

İndirimli 10 Liraya aldım.

6-7 Liraya talep edip 10-20 tane almalı ve dağıtmalı.

Ama benim çevrem malesef okuma alışkanlığı olan bir çevre değil.

Zararın çoğu da buradan geliyor.

Okumuyoruz.

Okuyanlarımız da ne okuduğunu bilmiyor.

turkerdokur kardesim bahsettiğiniz kitabı en yakın zamanda okuyacağım iNşallah...

ŞeksizAbdal elbette hayran olunur. Yunus Emre'yi okudum,okuyorum. Tasavvufun bizzat icinde olan birisi olarak söylüyorum bunları. Biz Ehli sünnetiz ve en doğrusunun bu olduğuna inanıyoruz -zaten öyledir- bu inanc olmasa kisi güven eksikliği hisseder buda inancı etkiler,tekabül eder. Güzel bir hassasiyettir fakat bu tasavvuru gelistirirken dikkat edilmesi gereken mühim bir mesele var ki kendisini müslümanım diye tanıtan birine bakıs acımızdır. Ehli sünnet görüsünde olmadıkları icin tekfir etmeyi cok doğru bulmuyorum. Önceden söylediğim gibi Avamdan biri olarak elestirme hakkına sahip değilim belki fakat o kadar acıkca görülüyor ki bu gibi ithamlar bizden olmayanların isine yarıyor. Sitelerinde yayınlıyorlar vs.. Biz gücümüz kadar sorumluyuz, onlar kendilerine Müslümanım diyorlarsa her ne kadar yanlıs davranıslarını görsek,duysak belgeleseler bile Allahualem demekten baska birsey düsmez bize. Zaten ehli sünnetin görüsüde budur. Tekfir etmemeyi öğrendik biz Mezhebimizden.

selametle.

Tekfire bende karşıyım tabiiki ama böyle insanlara sert olmalı o kadar kafa bulandırıyorlarki.Ama tabiiki tekfir konusunda şunuda diyelimki mü'min birini tekfir eden kafir olur.Bu kişi tekfir edilir.

vehhabilik ve şia için bkz. mezhepler tarihi, hisar yayınevi, muhammed ebu zehra kıymetli bir kitap kütüphanede bulunması lazım. kitaptan yararlanabileceğiniz hususlar:akaidi mezhepler tarihi, fıkhi mezhepler tarihi,yeni kurulan mezhepler. vehhabilik bunlardan biri. vehhabilik için ayrıca bkz. ingiliz ajan hamper'ın itirafları. kitap da hamper in nasıl vehhabiliği kuduğunu daha doğrusu kurdurduğunu anlatıyor.

Selamun Aleyküm değerli gönül dostları ;

Mustafa İSLAMOĞLU'nun inkarlarına karşı hangi konuda ne inkar etmiş bunları öğrenmek isterseniz şu önereceğim kitabı biryerden temin edip

"MUSTAFA İSLAMOĞLU'NUN BATIL GÖRÜŞLERİNE KARŞI HAK SÖZ" alıp okumanızdır ..

Kitapdan bir kaç başlık aktarmak istiyorum musadenizle :

- İslamoğlu'nun, kaderi inkarına reddiye ..

- İslamoğlu'nun, İsa (aleyhisselam)ın inişinin inkarına reddiye ..

- İslamoğlu'nun, cehennemin sonsuzluğunu inkarına reddiye ..

- İslamoğlu'nun, evlatlığı mahrem kabul etmesi görüşüne reddiye ..

- İslamoğlu'nun, kişinin cima ettiği (cimâ’ etmek: cinsel ilişkide bulunmak.) kadından olma üvey kızıyla evlenmesine cevaz (izin verme, uygun görme) vermesine reddiye ..

- İslamoğlu'nun, iki kadın şahidin bir erkeğe denk olduğu ayetinin hükmünü inkarını reddiye ..

- İslamoğlu'nun, ters ilişkinin caiz olduğu görüşünü Ehl-i Beyt'e isnadına (dayama, yükleme. 2.iftira.) reddiye ..

böyle başlıklar var

Allah (c.c.) bizleri sapıtan ve saptırılmış Kul'lardan eylemesin. (amin)

Hilal tv ye genel anlamda dikkat etmeliyiz çünkü hilal tiv iran kaynaklı ve şia mezhebinin ülkemizde yaygınlaşması için görev yapan bir kanal diye biliyorum. (yanlışım varsa düzeltiniz) yalnız güzel programlarıda yok değil örnek "Sahabe İklimi" bence bu programı izleyiniz ..