Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
SİDOMA

Dua Her Derde Deva!

Recommended Posts

Allah’ım diye başlayan Dua’lar… Ve “Nasib eyle” diye yüzlere kapanan eller…

Dua her derde deva!

İş Dua’ya teslim olabilmekte…

Yaşam İnsan’ı sürekli farklı noktalara sürüklemek ister hele hele zamanımızda İnsan kendi istemediği şeyleri bile yapmak zorunda kalabilir… Evet “zamanımızda” diyorum çün ki sizlerinde takdir edebileceğiniz gibi çok zor bir devir de yaşıyoruz… Gençlik, Ekonomi, Şehvet ve bunlar gibi nefsi ballandıran duyguları İnsanlar baki zannederek bunların üzerinde zamanlarını harcar oldular halbuki El Baki Hüvel Baki dir.

Müslüman elbette Allah’a inanır… Amma…

Burada çok çok ince bir nokta varki işte çoğu İnsan, çoğu Müslüman bu noktayı maalesef ya göz ardı ediyor ya da kendini içinde bulunduğu durum nedeni ile zorda hissederek bu ince noktaya bağlanamıyor… Evet.. İşte bu nokta “Teslimiyet” tir…

Teslim olmak İnsanın yaradılışında var olan bir sıfattır. Herkes bir şekilde bir şeye teslim olur kumara teslim olanlar, sevgiliye teslim olanlar, parasına teslim olanlar ve bunların tümünü ehemmiyetsiz kılıp Allah’a teslim olanlar… İşte O’nlar İnşaallah hem bu dünya da hemde ahiretlerinde kurtulaşa erenler olacaktırlar. Teslimiyet hem erdem, hem ihlas, hem de derin bir ruh hali gerektirir. İnsanın teslim olabilmesi için kendisini bu ateşte kavurması gerekmektedir. Allah’a o derin Ruh hali ile bağlanması gerekmektedir, her işte her anda her zorluk ta her huzur da ve dünya üzerindeki en ufak ayrıntıda karıncanın nefes alışında dahii Allah’ın bir Esma’sının tecelli ettiğini düşünmesi gerekir.

Bir işte şayet Allah’ın rızası yok ise Müslüman “bende bu işte yokum” diyebilmelidir… Teslimiyet bunu gerektirir… Çoğu zaman bu bir delilik olabilir amma Müslümana hak yolda “deli” denmediği sürece kemale ermiş sayılamaz… Bu yoldaki deli ler aslında veli lerdir…

Vel hasıl kelam…

Başta da söylediğim gibi “Dua her derde deva!” Dua edelim…

Amma ettiğimiz Dua ları yaşayalımda…

Okuduklarımız harflerden ibaret kalmasın…

Allah dediğimiz müddetce sorun yok İnşaallah…

Amma!

Her işte Allah dediğimiz sürece…

Mes’ud…

Dua bir müslümanın silahıdır. SİDOMA kardeşim, bir bilsen içime nasıl ferahlık verdin. Allah senden razı olsun. Benim için dua et emi...

Dua bir müslümanın silahıdır. SİDOMA kardeşim, bir bilsen içime nasıl ferahlık verdin. Allah senden razı olsun. Benim için dua et emi...

EYVALLAH kardeşim...mevlam cümlemizden razı olsun...bende kardeşimin yazdığı bu yazıyı okuyunca senınle aynı durumdaydım...dua dua...rabbım gönlünüzden geçenı avuçlarınıza versın inşaallah..AMIN... :D

"Allah katında duadan daha kıymetli bir ibadet yoktur"

"Ayakkabınızın ipine kadar herşeyi Allahtan isteyin.'

Hadis i Şerif

Dua edince insan Rabbini kendine çok yakın hissediyor.Ne sıkıntım olursa ne için üzülürsem yalınız bir mekanda sadece Allaha anlatır ondan yardım dilemeye çalışırım ondan iyi DOST,ondan iyi SIRDAŞ VE ondan daha sevilmeye layık sevgili olamaz.Küçük bir çocuk gibi her zaman içimden SENİ ÇOK SEVİYORUM RABBİM diye haykırasım geliyor.

RABBİM SEN BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİN GÖNÜLLERİNDEN GEÇENLERİ HAKLARINDA HAYIRLI EYLE...HAKLARINDA HAYIRLI OLANLARI GÖNÜLLERİNDEN GEÇİR...KALPLARİMİZE FERAHLIK VER..YOLUNDAN AYIRMA BİZLERİ...ZALİMLERE FIRSAT VERME,PLANLARINI GERÇEKLEŞTİRMELERİNE İZİN VERME RABBİM...MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE YARDIM EDEBİLMEYİ NASİP EYLE...BİZLERİ HAYIRLI KULLAR EYLE...

AMİN...

RABBİM SEN BÜTÜN KARDEŞLERİMİZİN GÖNÜLLERİNDEN GEÇENLERİ HAKLARINDA HAYIRLI EYLE...HAKLARINDA HAYIRLI OLANLARI GÖNÜLLERİNDEN GEÇİR...KALPLARİMİZE FERAHLIK VER..YOLUNDAN AYIRMA BİZLERİ...ZALİMLERE FIRSAT VERME,PLANLARINI GERÇEKLEŞTİRMELERİNE İZİN VERME RABBİM...MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE YARDIM EDEBİLMEYİ NASİP EYLE...BİZLERİ HAYIRLI KULLAR EYLE...

AMİN...

AMİN,

AMİN,

AMİN..

selamun aleykum arkadaslar.

ilk defa bir forum sitesine uye oluyorum, nasil yazilir nerden yazilir pek bilmem simdilik hizli cvp kismini sectim insallah yanlis bisey yapmiyorumdur.

gelelim soylemek istedigim seye, bu siteyle yaklasik 2 yada 3 ay once tanistim , icerigi olsun,uyeleri olsun, vakif olabildigim kadariyla cok begendim , ve son olarak bugun dua kismini okudum, ilk bastaki arkadasimin tasviri, yorumu beni cok etkiledi, ve yine bugun oglen saatlerinde okumus oldugun bir kac yazi vesilesiyle ne zamandir kilmayi biraktigim, ve bundan dolayi kahroldugum namazima bu vesileyle tekrar baslamis oldum.

bu yazimda sizlere hem bi tesekkur etmek, hemde su kardesinizide dualariniza katmanizi istiyorum.ALLAH hepimizin,butun muslumanlarin yardimcisi olsun, benim gibi ruh hali berbat olan,dunya dertleriyle kederlenmis, namazini duasini unutmus lara da rabbim bir an evvel yardim eylesin, kendi razi oldugu yola koysun.

selametle kalin ve ALLAH rizasi icin dua edin,lutfen.

selamun aleykum arkadaslar.

ilk defa bir forum sitesine uye oluyorum, nasil yazilir nerden yazilir pek bilmem simdilik hizli cvp kismini sectim insallah yanlis bisey yapmiyorumdur.

gelelim soylemek istedigim seye, bu siteyle yaklasik 2 yada 3 ay once tanistim , icerigi olsun,uyeleri olsun, vakif olabildigim kadariyla cok begendim , ve son olarak bugun dua kismini okudum, ilk bastaki arkadasimin tasviri, yorumu beni cok etkiledi, ve yine bugun oglen saatlerinde okumus oldugun bir kac yazi vesilesiyle ne zamandir kilmayi biraktigim, ve bundan dolayi kahroldugum namazima bu vesileyle tekrar baslamis oldum.

bu yazimda sizlere hem bi tesekkur etmek, hemde su kardesinizide dualariniza katmanizi istiyorum.ALLAH hepimizin,butun muslumanlarin yardimcisi olsun, benim gibi ruh hali berbat olan,dunya dertleriyle kederlenmis, namazini duasini unutmus lara da rabbim bir an evvel yardim eylesin, kendi razi oldugu yola koysun.

selametle kalin ve ALLAH rizasi icin dua edin,lutfen.

rabbim hakkınızda hayırlısını versin..hepimize hayırlı kullar zümresinde olabilmeyi nasip etsin...doğru yoldan ayırmasın inşlh...bu arada hoşgeldiniz...selam ve muhabbetle...

rabbim hakkınızda hayırlısını versin..hepimize hayırlı kullar zümresinde olabilmeyi nasip etsin...doğru yoldan ayırmasın inşlh...bu arada hoşgeldiniz...selam ve muhabbetle...

ALLAH razi olsun,muslumana da bu misafirperverlik yakisir.

Hoşgeldiniz, Allahın selamı, rahmeti, berekti, ihsanı ve ikramı üzerinize olsun. Yüce Allahın kullarına olan merhameti o kadar büyük boyutta ki, en küçük bir noktayı bile kulunun hidayeti için vesile kılabiliyor. Beşeriz, şaşarız, imtihanımız büyük ve zorlu. Allah dostlarının eteğine yapışmadan bu çetin imtihanı vermek daha da zor. Allahu teala bizleri razı olduğu kullarından eylesin ve sevdiği mübarek kullarının yolundan gitmeyi nasip eylesin. İmam-ı Rabbani Hazretlerinin Mektubat kitabından ve İmam-ı Gazali Hazretlerinin Kıyamet ve Ahiret kitabından her gün bir miktar okursanız kalbiniz ve ruhunuz berraklığa ve huzura kavuşur inşallah.

Mektubat : http://kitap.hakikatkitabevi.com/cgi-bin/c...B@1%7D?firsthit

Kıyamet ve Ahiret : http://kitap.hakikatkitabevi.com/cgi-bin/c...B@1%7D?firsthit