Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Beylerbeyi

Sabah Namazı

Recommended Posts

selamun aleykum arkadaslar, biraz once sabah namazi ile ilgili bir arama yaptim sitede fakat istedigim basliga ulasamadim bende isin kolayina kacip kucucuk bir baslik acmak istedim.

aslinda sabah namaziyla ilgili arama yaparken , sabah namazina nasil kalkilir, ne yapmalida kalkmali gibi yazilar bulmayi umut ediyordum ama simdi aklima bise geldi onu sormak istiyorum.

acaba ozellikle sabah namazlarini aksatan ,uyanip alarmi kapatip geri yatan, bunun icin binlerce kez pisman olan, dini meseleleri genel hatlariyla bilen, bir kac yil cemaatlerde kalmis olan, sabah namazlarini ve ara ara da digerlerini (sebepsiz yere)kilmayan birinin iman noktasinda cok mu eksigi vardir? acaba ne yapmali da bu eksigi tamamlamali,yada bu is aileden gelirdide biz son trenide kacirdik mi?

neyse arkadaslar ben hepimizin yapabilecegi birseyi sizlerden istiyorum,DUA!

selametle

selamün aleyküm!,

sabah namazına kalkamamak konusunda sıkıntısı olan ve ancak toplu bir ortamda barınan _yurt ortamı gibi_ insanlara bir fikir verebilirim!ben yurtta kalıyorum malumunuz ranza sistemi,üst katta yatmanın verdiği tek avantaj sabah namazlarını kaçırmamamdır,telefonum saatini kurduktan sonra telefonu yanıbaşıma,hemen kapatıp uyumaya devam edebileceğim bir yere değilde,aşağılarda biryerlere bırakıyorum ve o telefon çaldığında diğer arkadaşlarım uyanmasın diye bir inişim var pattadan görmelisiniz:)dedğim kriterlere uyan arkadaşlar bence bunu denemeliler,

selamlar,,,

ALLAH razi olsun tavsiyeleriniz icin, fakat soyle bir durum varki,bence durum uyanamamaktan cok uyanmamakla alakali biraz.neyse bugun uyandim cok sukur.

selametle

açıkcası bu durum hepimizde yaşanmıştır ve de yaşanıyordurda...bence beynimize tam olarak oturtamamışız bu konuyu.eğer imanımız kuvvetli olsa bunun önemini yeteri kadar anlayabilsek uyanamama gibi bir durum ortaya çıkmaz.....kalkmadığımızda bunun sancısını çekior olabiliriz ama o da şeytanın işi olabilir sonuç olarak kalkmadık çünkü...

rabbim ibadetlerini eksiksiz ve dosdoğru yapanlardan eylesn bizi ve salih kulları arasına dahil etsin inşlh...

SELAMETLE...

İşte benim söylediğim şey:zaten uyanamama durumunu değil,keyfi uyanmama durumunu ortadan kaldırmak için verilen bir öneriydi:)

SELAMETLE,,