Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
kosem

Neden Rumuzunun Adı Bu?

Recommended Posts

Şimdi ben gene "Fuzuli, ama erdemli olanından" mı diyeceğim. ? :pc: Ardından "fuzuli ne alaka" diye soranlara Fan açıklama mı yapacak ? :) Her neyse. Eski mevzular.

Ü.Y. Baş harflerim...

Hacegan...

Hususi manada Hacegan: Peygamber efendimizin(S.A.V) yolu emanet ettiği Hz. Ebubekr'in beşini takip eden nurdan insanların tuttuğu yola Hacegan Yolu deniyor. Üstad'ın da bir anlamda tabii olduğu yol, efendim.

Evet Nakşibendiyye yolunun ismidir, Hacegân yani Hocalar olması sebebi bu tarik-i âlinin diğer tarikatlara farkla medrese ehli, ilm ehli arasında yayılması herhalde.

Bir dakka sır perdesi aralanıyor :pc: şimdi ehli kalender le şeksizabdal aynı kişi mi aynı kişiyse bizi rap dinlediğimiz için eleştiren ve boş işle uğraşıyorsunuz diye tenkitte bulunan kişiyle beyaz showu izleyip bu sözü söyleyen"Haykonun yaptıgı black metal vokali benim onunki değil ama asıl black metalcilerin yaptıgı black metal vokali hoşuma gidiyordu.Neyse ama bu mal fln olayı olmadı be bacı...." diyen kişi aynı mı. şaşırdım.neyse eğer aynı kişiyse yaptıklarınle dediklerin arasında çelişki gördüm kardeşim.

Bacı eskiden metal müzik dinlediğim oldu sonra hepsini bıraktım, o programıda arkadaşımın ısrarıyla az biraz izledim.Ben bıraktım hepsini arada bir saz dinlerim birazda calarım okadar.Oradada geçmiş zaman eki kullandım dikkat edersen.

Bacı eskiden metal müzik dinlediğim oldu sonra hepsini bıraktım, o programıda arkadaşımın ısrarıyla az biraz izledim.Ben bıraktım hepsini arada bir saz dinlerim birazda calarım okadar.Oradada geçmiş zaman eki kullandım dikkat edersen.

anlıyorum zaten herkes ya arkadaşlarının yüzünden ya da zap yaparken dek gelir anlıyorum sizde devamlı belgesel,haber bülteni ve jazz takılan vatandaşlardansınız. :pc: her neyse ...

anlıyorum zaten herkes ya arkadaşlarının yüzünden ya da zap yaparken dek gelir anlıyorum sizde devamlı belgesel,haber bülteni ve jazz takılan vatandaşlardansınız. :pc: her neyse ...

Bir Mü'mine'ye bir erkekle böyle konuşmak yakışmıyor, taşıdıgınız sıfatın hakkını veriniz, ben TVda Digitürkteki Nickeledoen isimli çizgi film-anime kanalı hariç birşey izlemiyorum.

Bir Mü'mine'ye bir erkekle böyle konuşmak yakışmıyor, taşıdıgınız sıfatın hakkını veriniz, ben TVda Digitürkteki Nickeledoen isimli çizgi film-anime kanalı hariç birşey izlemiyorum.

neyse en azından dinimizden olmadık bugün :pc:.

neyse en azından dinimizden olmadık bugün :pc: .

birgün de sevmediğin insanı takdığını görüyüm. bişey değil çatanlar bana geliyor ya.(reel hayat tecrübesi )

birgün de sevmediğin insanı takdığını görüyüm. bişey değil çatanlar bana geliyor ya.(reel hayat tecrübesi )

tamam takalım bakim:D şeksizabdalı

insanlar ortam münasebetiyle neden hobilerini ve sevdikleri eylendikleri hobileri saklarlar bilmem.

ben okan bayülgenin sade vatandaş programını seviyorum kendiside bana hep zeki gelir;ben cezanın dediği üzere"hergün bayram olmaz ancak ara sırada coşmak farz" cezayı dinlemeyide ve eylenmeyide seviyorum;hip hop,break.beat boxsu da seviyorum;gözüm kapatıp kendimi muhasebeye çekerken burnuma misk kokusu gelirken "Allahm sana geliyoruz derken içimden ve heralde büyük evliya teşrif etti derken önümde duran esin teyzeni "oda parfümünü kapatırmısın kızım "demesinide seviyorum(tabi insan ilk baş üzülüyo :pc:);arkadaşlarla bayan kuaföre girip burda timsah yavrusu varmı diyip olumsuz cevap alınca ne demk koskoca kuaförde yok diyip karşımdaki kadını şaşırtıp arkdaşlarımla eylenmeyi de seviyorum; kardeşlerimle maç seyrederken ve tamda ikinci yarıya geçme ve coşma aşamasındayken ve kardeşleirim bilmem hakem taraf tutuyo bilmem şike var diye tarttışırken benim hala şu aşamada olmam ve şimdi benim anlamadığım şu diye cümleye başlayıp cümleme şöyle devam etmem"turkuaz formalar mı biziz yoksa kızmızı formalar mı biziz" dedikten sonra kardeşlerimin beni odadan atmasınıda severim;yine arkadaşlarla maç izlerken ben sanki anlar gibi "hadi hadi" diye bağırırken zehra nın bana dönüp"büşra daha orta sahadalar demesinide severim;goondoladan tırsan arkadaşım fatma korkudan ölmek üzereyken ve büşra nolursun şu gondolu durdur diye yalmvarırken "olmaz fatma gondolun durdrulması için en az iki kişişinin korkması lazımmış diyim dalga geçmeyide severim;muhafazakar ve dindar geçinen ve ben ney ve def enstürümanı dışında hiç bişey dinlemem diyen ama mp 3 de pop şarkı bulmayı ve cevap olarak kardeşim atmış ya demeyide severim (bu sahne banan biyerden tanıdık geliyo) bazı arkadaşlarınınben dostlarımıda severim;bunlarınıhepsine yaparken hamd olsun ki farz ve tmeel ibadetleri aksatmamayıda severim;dostlarımın hatalarım ve yanlışlarım dan beni uyarmasınınıda severim ama sevmediğim insanların uyarmasını hiç ama hiç sevmem...

konuyu getirmek istediğim nokta şudur ki;

"Dini anlama,hükümlerin anlamadan daha önemlidir" ,imamı azam

"iman amellerin şartıdır,ameller imanın değil" nefesi

her zamn söylüyorum ehli kalende ya da şeksiz abdal dinimizi özünden çok hükümlerinde bahsetme özüne bak sevgi muhabbet ve hoşgörüyü görürsün.

seni görünce aklıma iki kişi geliyo 1.hasan sabbah2.orjınallik bakımından ismil yk :)

insanlar ortam münasebetiyle neden hobilerini ve sevdikleri eylendikleri hobileri saklarlar bilmem.

ben okan bayülgenin sade vatandaş programını seviyorum kendiside bana hep zeki gelir;ben cezanın dediği üzere"hergün bayram olmaz ancak ara sırada coşmak farz" cezayı dinlemeyide ve eylenmeyide seviyorum;hip hop,break.beat boxsu da seviyorum;gözüm kapatıp kendimi muhasebeye çekerken burnuma misk kokusu gelirken "Allahm sana geliyoruz derken içimden ve heralde büyük evliya teşrif etti derken önümde duran esin teyzeni "oda parfümünü kapatırmısın kızım "demesinide seviyorum(tabi insan ilk baş üzülüyo :));arkadaşlarla bayan kuaföre girip burda timsah yavrusu varmı diyip olumsuz cevap alınca ne demk koskoca kuaförde yok diyip karşımdaki kadını şaşırtıp arkdaşlarımla eylenmeyi de seviyorum; kardeşlerimle maç seyrederken ve tamda ikinci yarıya geçme ve coşma aşamasındayken ve kardeşleirim bilmem hakem taraf tutuyo bilmem şike var diye tarttışırken benim hala şu aşamada olmam ve şimdi benim anlamadığım şu diye cümleye başlayıp cümleme şöyle devam etmem"turkuaz formalar mı biziz yoksa kızmızı formalar mı biziz" dedikten sonra kardeşlerimin beni odadan atmasınıda severim;yine arkadaşlarla maç izlerken ben sanki anlar gibi "hadi hadi" diye bağırırken zehra nın bana dönüp"büşra daha orta sahadalar demesinide severim;goondoladan tırsan arkadaşım fatma korkudan ölmek üzereyken ve büşra nolursun şu gondolu durdur diye yalmvarırken "olmaz fatma gondolun durdrulması için en az iki kişişinin korkması lazımmış diyim dalga geçmeyide severim;muhafazakar ve dindar geçinen ve ben ney ve def enstürümanı dışında hiç bişey dinlemem diyen ama mp 3 de pop şarkı bulmayı ve cevap olarak kardeşim atmış ya demeyide severim (bu sahne banan biyerden tanıdık geliyo) bazı arkadaşlarınınben dostlarımıda severim;bunlarınıhepsine yaparken hamd olsun ki farz ve tmeel ibadetleri aksatmamayıda severim;dostlarımın hatalarım ve yanlışlarım dan beni uyarmasınınıda severim ama sevmediğim insanların uyarmasını hiç ama hiç sevmem...

her zamn söylüyorum ehli kalende ya da şeksiz abdal dinimizi özünden çok hükümlerinde bahsetme özüne bak sevgi muhabbet ve hoşgörüyü görürsün.

seni görünce aklıma iki kişi geliyo 1.hasan sabbah2.orjınallik bakımından ismil yk :D

Helal :pc:

Siz rumuzumu değil, rumuzumun adını sormuşsunuz azizim. Ben de bugüne kadar rumuzuma bir ad takmadığımı hatırladım ve beynimde bir kıvılcım çaktı: Şehmuz!

Yok merakınız bizzat rumuzumsa, merak etmeye devam ediniz. İfşaya gerek yok :pc:

Peh, peh, peh!... trradomir'miş!.. O nasıl bir rumuzdur arkadaşım öyle! Kulağa hoş gelen bir tarafı da olmasa... Neyse, ben niye celalleniyorum ki? Mis gibi, klas mı klas rumuzum var. trradomir diye rumuzu olanlar düşünsün, ben değil!

ben okan bayülgenin sade vatandaş programını seviyorum kendiside bana hep zeki gelir;ben cezanın dediği üzere"hergün bayram olmaz ancak ara sırada coşmak farz" cezayı dinlemeyide ve eylenmeyide seviyorum;hip hop,break.beat boxsu da seviyorum;gözüm kapatıp kendimi muhasebeye çekerken burnuma misk kokusu gelirken "Allahm sana geliyoruz derken içimden ve heralde büyük evliya teşrif etti derken önümde duran esin teyzeni "oda parfümünü kapatırmısın kızım "demesinide seviyorum(tabi insan ilk baş üzülüyo :pc: );arkadaşlarla bayan kuaföre girip burda timsah yavrusu varmı diyip olumsuz cevap alınca ne demk koskoca kuaförde yok diyip karşımdaki kadını şaşırtıp arkdaşlarımla eylenmeyi de seviyorum; kardeşlerimle maç seyrederken ve tamda ikinci yarıya geçme ve coşma aşamasındayken ve kardeşleirim bilmem hakem taraf tutuyo bilmem şike var diye tarttışırken benim hala şu aşamada olmam ve şimdi benim anlamadığım şu diye cümleye başlayıp cümleme şöyle devam etmem"turkuaz formalar mı biziz yoksa kızmızı formalar mı biziz" dedikten sonra kardeşlerimin beni odadan atmasınıda severim;yine arkadaşlarla maç izlerken ben sanki anlar gibi "hadi hadi" diye bağırırken zehra nın bana dönüp"büşra daha orta sahadalar demesinide severim;goondoladan tırsan arkadaşım fatma korkudan ölmek üzereyken ve büşra nolursun şu gondolu durdur diye yalmvarırken "olmaz fatma gondolun durdrulması için en az iki kişişinin korkması lazımmış diyim dalga geçmeyide severim;muhafazakar ve dindar geçinen ve ben ney ve def enstürümanı dışında hiç bişey dinlemem diyen ama mp 3 de pop şarkı bulmayı ve cevap olarak kardeşim atmış ya demeyide severim (bu sahne banan biyerden tanıdık geliyo) bazı arkadaşlarınınben dostlarımıda severim;bunlarınıhepsine yaparken hamd olsun ki farz ve tmeel ibadetleri aksatmamayıda severim;dostlarımın hatalarım ve yanlışlarım dan beni uyarmasınınıda severim ama sevmediğim insanların uyarmasını hiç ama hiç sevmem...

seni görünce aklıma iki kişi geliyo 1.hasan sabbah2.orjınallik bakımından ismil yk :)

Ya iyi güzelde bazıları pek anlaşılmıyo harfler karışmış:D herşeyde olduğu gibi bunuda aceleye getirip ayaküstü yaptın sanırsam

büşraaa adlı üyenin yorumları kınıyorum. Çok ayıp...

Terbiye verecek halimiz yok tabi ancak ulu orta yakışıksız benzetmelerle Kerem kardeşimi hedef aldığı için şu yorumu yazıyorum. Alaycı üslubunuzda zerre değer görsem alkışlardım.

Arkadaşlarınızla MSN ortamında buluşun ve kimin dedikodusunu yapacaksanız yapın. Burası o iş için değil...

Terbiye verecek halimiz yok tabi ancak ulu orta yakışıksız benzetmelerle Kerem kardeşimi hedef aldığı için şu yorumu yazıyorum. Alaycı üslubunuzda zerre değer görsem alkışlardım.

Arkadaşlarınızla MSN ortamında buluşun ve kimin dedikodusunu yapacaksanız yapın. Burası o iş için değil...

dedikosunu yapacak olsam görmeyeceğini umucağım bir şekilde yazardım sadece ehli kalenderin her zaman sert tavrını eleştiriyorm o kadar

Harun kardeşim işin garibi ben yazılanlarda bi alay belirtisi göremedim.He ismail yk benzetmesini alaycı bir tavır olarak görüyosan hiç yoktan kimseye dinsiz dememiş derim :pc:

Amacım büşraaa adlı üyeyi korumak değil. Lakin napim tutamadım kendimi :)

büşraaa kardeşim sende boşver. Yaptığın iş bilmiyorum farkındamısın ama deveye hendek atlatmaya benziyo. Laf anlatmaya çalıştığın kişiye daha öncede ben aynı şeyleri diyodum ama pes ettim.Çünkü deveye hendek atlatmak daha kolaymış onu farkettim :D Hem açtığın konunun kitlenmesini istemeyiz.Üstüme vazife değil biliyorum ama konu gidişatından sapmasın. Salla gitsin.. Sanada tavsiye ederim,ben çok ilerleme kaydettim yakında devem atlicak hendekten :D

Selametle......

Harun kardeşim işin garibi ben yazılanlarda bi alay belirtisi göremedim.He ismail yk benzetmesini alaycı bir tavır olarak görüyosan hiç yoktan kimseye dinsiz dememiş derim :pc:

Amacım büşraaa adlı üyeyi korumak değil. Lakin napim tutamadım kendimi :)

büşraaa kardeşim sende boşver. Yaptığın iş bilmiyorum farkındamısın ama deveye hendek atlatmaya benziyo. Laf anlatmaya çalıştığın kişiye daha öncede ben aynı şeyleri diyodum ama pes ettim.Çünkü deveye hendek atlatmak daha kolaymış onu farkettim :D Hem açtığın konunun kitlenmesini istemeyiz.Üstüme vazife değil biliyorum ama konu gidişatından sapmasın. Salla gitsin.. Sanada tavsiye ederim,ben çok ilerleme kaydettim yakında devem atlicak hendekten :D

Selametle......

eyvallah sağolasın :D

Tonyukuk.... Okuduğum kitaplarda faziletlerini hep sevdiğim adil,bilgili,işlere nizam veren Bilge Kağanı Bilge Kağan yapan devlet adamı.........

Biz mü'min kardeşlerimize karşı uslübumuzu ne kadar bozmuşuz :pc: ...Rabbim peygamber efendimizin metod ve hareketleriyle davranmamızı nasip eylesin cümlemize...

'Daüssıla'bildiğiniz gibi üstadın çile adlı eserinin bir bölümünün ismi ve sıla özlemi demek tabiri caizse...Bende o bölümü çok sevdiğimden ve hakiki yurdumuza "önden giden atlılara"olan özlemimden dolayı böyle bir rumuz uygun gördüm... dua ile...

Biz mü'min kardeşlerimize karşı uslübumuzu ne kadar bozmuşuz :pc: ...Rabbim peygamber efendimizin metod ve hareketleriyle davranmamızı nasip eylesin cümlemize...

'Daüssıla'bildiğiniz gibi üstadın çile adlı eserinin bir bölümünün ismi ve sıla özlemi demek tabiri caizse...Bende o bölümü çok sevdiğimden ve hakiki yurdumuza "önden giden atlılara"olan özlemimden dolayı böyle bir rumuz uygun gördüm... dua ile...

amin...

daüssıla.. çok güzelmiş anlamı ilerde bi dernek falan kurulursa güzel isim olur :)

şimdi fikircilesi yeni actığım forumun adı

rumuzlarıma gelince:

serdengecti:osmanlı ordusundaki dalkılıçlar desem anlaşılır galiba.serdengectim gibi şeyler ise serdengecti yazdığımda kullanılıyor derse kullandığım rumuz.

metafi kudsiyan:nabi'nin gazelinden meleklerin tavaf ettiği yer anlamına gelir.

muraad-ı edep şartıyla gir nabi bu dergaha

metaf-i kudsiyandır busegah-ı enbiyadır bu

zübde-i alem:kainatın özü,özeti anlamına gelir aşık paşanın şiirinden.

hoşça bak zatına kim zübde-i alemsin sen

merdümi dide-i ekvan olan ademsin sen

bide

mürteciyimlanben var onuda islama hakaret edenlerin olduğu bir forumda onlara gereken cevabı vermek için almıştım.