Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Vakıf Ahmet

Msnbc'nin Yaptığı Sözde Ermeni Soykırımı Anketi

Recommended Posts

sağolasın vakıf ahmet kardeşim :pc:

Attım ben oyumu

Bunların bu anketi yapmalarının tek sebebi sitelerine hit almaktır. Ben bildim bileli bu anket var, cnn ve bbc ninde benzer anketleri vardı sanırım.

Vakıf kardaşım eklemiş, sağolsun.

Fakat bu anketlerin bir neticesi/ciddiyeti oluyor mu? Yani bakıyoruz: Dünyanın en güzel başkenti anketi var, İstanbul Paris'le yarışıyor. Milli Takım Rusya'yla başa baş gidiyor, Avrupa Şampiyonası anketine hücum edelim, Tayyip Erdoğan Ortadoğu'nun en sevilen lideri durumunda mı gibi sorular.

Niyeyse hep Türkiye ve Türkiye'ye özgü anketler yapılıyor !? Cidden bunlar gerçek midir, ya da bu anketlerin amacı ve sonucu nedir ? Bunu Vakıf kardeşimin açtığı konudan sebeb değil, her zaman vuku bulmasından dolayı dile getirmek istedim.

Bu anketler, bir tür nabız ölçme/hassasiyet değerlendirme gibi geliyor bana; yani bakalım Türkiye'den nasıl bir tepki gelecek, oy kullanımında ani bir yükseliş mi olacak gibi niyetlerle, el ovuşturuyor bence malum basın-yayın kuruluşları. (msnbc, cnn, bbc v.b.)

Bilmem, katılır mısınız?

Not: Tabi, bu arada oyumuzu da kullandık smile.gif

Acharteve bu anketlerin uzun süredir var olduğunu bize hatırlatmış. Ali abi de bunu bence gayet güzel yorumlamış. Adamlar bizim nabzımızı ölçüyor, hit alıyor vesaire ve bizde bu oyuna düşüyoruz. Yine de maksatları bu olsada, msnbc'nin yaptığı bu ankete itibar eden insanlar varsa onlara bırakacağı müspet tesir bakımından iyidir. Sanırım, sadece mevzuya iyi yönden bakabileciğimiz tek şey bu.