Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yunuscoskun

Arkadaşlar üstadın Mezarının Yerinin Tarifini Alabilir Miyim ?

Recommended Posts

bana yardımcı olursanız çok memnun olurum malum mezarlık çok karmaşık büyük bi yer bana hiç nasip olmamıştı bu aralar istanbuldayım yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim

bana yardımcı olursanız çok memnun olurum malum mezarlık çok karmaşık büyük bi yer bana hiç nasip olmamıştı bu aralar istanbuldayım yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim

Esselamunaleyküm

Eyüp Sultan Camii yanından pier loti ye doğru patika bir yol var. O yolda ilerle sol tarafta tabelası var hemen yol üstünden birkaç basamak yukarıda. hemen yanında küçük bir düzlük var.

Pierre loti de olduğunu sanırım biliyorsunuzdur. Yokustan yukarı doğru cıkın bayağı sonlara doğru. Esad Cosan r.a'nın kabrini gectikten sonra biraz daha yukarı cıkacaksınız. Fakat dikkat edin cunku merdivenle cıkılıyor Dikkat etmezseniz gecebilirsiniz

Selamun Aleyküm öncelikle ;

Değerli gönüldaşlarım bu bahsettiğiniz yokuş başlangıcında çeşme olan yokuşmudur .. ?

selam ve dua ile ..

Selamun Aleyküm öncelikle ;

Değerli gönüldaşlarım bu bahsettiğiniz yokuş başlangıcında çeşme olan yokuşmudur .. ?

selam ve dua ile ..

Başlangıcında büyük bir çeşme var. İki taraflı büyük mermer üzerinde Eyüp mezarlığında bulunan önemli şahsiyetlerin ismi yazmaktadır. Hemen yanındaki yoldan çıkarsanız yolun sonuna doğru sol tarafta tabelasını görebilirsiniz. Birkaç basamak yukarıda Üstadın Mezarı... Mekanı Cennet olsun.

Başlangıcında büyük bir çeşme var. İki taraflı büyük mermer üzerinde Eyüp mezarlığında bulunan önemli şahsiyetlerin ismi yazmaktadır. Hemen yanındaki yoldan çıkarsanız yolun sonuna doğru sol tarafta tabelasını görebilirsiniz. Birkaç basamak yukarıda Üstadın Mezarı... Mekanı Cennet olsun.

Allah (c.c.) senden razı olsun değerli gönüldaşım. tahmin ettiğim yermiş .

Allah (c.c.) senden razı olsun değerli gönüldaşım. tahmin ettiğim yermiş .

Allah (c.c.) hepimizden razı olsun kardeşim

arkadaşlar hepinizden ALLAH razı olsunn inş. üstadımın mübarek kabrini bu gün ziyaret edebilirim...