Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
müznib

Bu Bir Saygısızlık Değil midir?

Recommended Posts

Selamun Aleyküm öncelikle ;

Değerli gönüldaşlarım belki buraya yazmam bir şeyi ifa etmeyebilir lakin gerçekten beni son derece üzdü.

Üstadın Kabrindeki Mezar taşı olan Üstadın isminin sağalltına "biz" kelimesi eklenmiş. şimdi hangi kendini bilmez bir mezar taşından bile site reklamı yapmaya kalkmış açıkcası ben çok düşündüm bunu?

üstadı anlama metodunuz bumudur yani yazık gerçekten çok yazık :) onu silmek istedim lakin elimde bir peçete dahi yokktu. ama birdahaki gidişimde onu ordan sileceğim bu belkide küçük birşeydir ama ben bunu hazmedemedim üstadı birkaç site zati anlatıyor, hemde hiç bir bedel almadan reklam yayınlamadan senin sitene girse ne onun yada bir başkasının sitesine girse ne? derdimiz üstadımızı anlamak ve anlatmakdeğilmidir ?

zati bu tek üstad için geçerli değil her mezara kabire saygı duyulmasıgerekir bu dinimizin bir emridir..

akşama eve gidince çektiğim resmi yayınlayacam ...

bunu buraya açtım dilek yada şikayet değil aslında, içimdeki üzüntünün dışa feryadı diyebilirim.

Selam,Dua ve Muhabbetle ..

Haklısınız, bu yapılan saygısızlık. Ruhları imar edilmeyen insanlar için mezar taşıyla mahalle duvarı arasında bir fark kalmıyor. Diriye saygısı olmayanın ölüye de saygısı olmuyor. O ulvî atmosferin dış cephesini kirletmeye kalkışmak şuursuzluğun bir şubesi. Durumu Eyüp belediyesine de bildirebilirsiniz. Duruma göre bir temizleme çalışması yapabilirler.

Haklısınız, bu yapılan saygısızlık. Ruhları imar edilmeyen insanlar için mezar taşıyla mahalle duvarı arasında bir fark kalmıyor. Diriye saygısı olmayanın ölüye de saygısı olmuyor. O ulvî atmosferin dış cephesini kirletmeye kalkışmak şuursuzluğun bir şubesi. Durumu Eyüp belediyesine de bildirebilirsiniz. Duruma göre bir temizleme çalışması yapabilirler.

Öncelikle çok teşekkür ederim ilginiz ve duyarlılığınız için reyhan hanım kardeşim. bakınız foto aşağıda inşallah gerekeni yetkililere ileteceğim ..

1000120.jpg

A.Rahman gönüldaşım kanımca silinir selülözik tinerle ..

Site reklamı mı yapmışlar? hiç belli olmuyor eğer site ise...

Yazık,yazık... Silen oldu mu acaba? tinerle çıkarsa bende silebilirim.

yani büyük saygısızlık o oraya olmuş mu hiç bir mezar taşı reklam için mi hayret bişey ya ne insanlar var

Burası türkiye kardeşim her an her şey olabilir inan çok üzüldüm...ne olur kabirler saygılı olalım...hele bu bir ÜSTADSA DAHA SAYGILI DAVRANALIM İNŞ...

orda BİZ yazmıyor BİL yazıyor .biz alan adıyla bir site yok bi anlam veremedim neden oraya öyle yazıldı.

MERAK ETTİM HALA SİLİNMEDİ O YAZI?HA ORAYA YAZILMIŞ HA BİZİM EVİMİZİN DUVARINA HİÇ FARK ETMEZ.

Orda ne yazdığının bir ehemmiyeti yok. Biz, siz, onlar.... Bana göre betül isminin sessiz harfleri yazılmış. Mühim değil. Ortadaki en büyük gerçek, bu işi yapanların insani vasıflara oldukça uzak olduklarıdır.

Bugün Üstad'ımızın cennet bahçesi kabrini ziyarete gittim. Gitmeden önce bir Nalbura uğradım,vaziyetten bahsettim. Tinerin yaş boyalar üzerinde etki ettiğini,çıkaramayacağını söyledi. Zımpara verdi bana ancak zımpara aşındırarak çıkarır,sürmeye kıyamadım. Normal boya gibi değil,keçeli kaleme yahut cam üzerine yazan siyah renkte bir kalem var,ona benziyor. Boya sökücü,aseton ve yinede şansımı denemek için tiner ile beraber gideceğim bir dahaki sefere... Hepsini denemek lazım...

selülözik tinerle yada izorpil alkol ile kesinlike çıkar hatta ispirtoyla bile çıkar. keçeli kalem bu baskı devre kalemleri oluyor elektronikçilerin devre yolu çizdiği onunla yazılmış bu dediğim maddelerle çıkar.

yolum düşmüyor iler sıra vermiyor inaşşah silersende haber ver gönüldaş ..

eyv

Teşekkür ederim efendim katkılarınızdan dolayı. Bende bir araştırma yaptım. Mermer üzerindeki mürekkep türü lekeler, Birkaç damla amonyak ve %20 oranında oksijenli su karışımıyla lekeleri ovmak sureti ile çıkarmış. En yakın zamanda bütün bu ihtimalleri uygulamak için ziyaret edeceğim Üstadımı. Kendini bilmez biri yüzünden uğraşıyoruz işte,uğraşmak sorun değilde o yazıyı orada görünce içim acıdı.