Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
kılıçkıran

HAYKIRIYORUM!

Recommended Posts

“PKK ile aramızda mesafe koyamayız”diyor.İşkembe beyinli,Yahudi’nin emzirdiği örgütün siyasi zemindeki genel başkanı...Nerede söyleniyor bunlar? T.C’nin kalbinin attığı yerde yani Ankara’da…İstiklal Marşımızın söylenmediği,koruma görevlilerinin PKK’lı örgüt üyeleri gibi giyindiği APO denen hayvanın posterlerinin asıldığı ”Cudi dağı’nın sıcaklığıyla selamlıyoruz sizleri”şeklinde pankartların açıldığı DTP olağan kongresinde yaşandı bütün bunlar.Söyleyin be hey “ordu görev”e çığırtkanları! Eğer aynı cihette mukaddesat ve milliyet divanesi üç beş tane gencin bir meşveret icabı toplanmalarından hasıl olan ılık bir nefes ağırlığındaki manevi hava karşısında ne yapardınız! Tankları,panzerleri kapıya dayar ,borazanlığınızı yapacak olan P..Ç medyayla da en ağır terörist muamelesine tabi tutardınız değil mi?!!

Ve...Ve daha ilkokul çağında ki benim öğrencilerim hiçbir suni zorlamam ve hususi bir gayretim olmadan kıpır kıpır tertemiz yüreklerinden gelen bir coşkuyla “Teşekkür ederim Allah’ım”isimli çocuk şarkısını söyledi diye şahsımı ihtar yağmuruna,öğrencilerimi de manevi baskı altına tutarsınız ve bunu da T.C adına kazanılmış bir zafer sayarsınız öyle mi?

Ve zaferinizin ardından;

Öğrencilerim:(canlarım)

- Öğretmenim müzik dersinde “Teşekkür Ederim Allah’ım” şarkısını söyleyelim mi?

Ben:

- Şeyy… Hayır çocuklar…

Öğrencilerim:

- Ama neden öğretmenim?

Ben :

- (meselenin izahına takatim kalmadığı halde yutkunurak ve ağlamaklı bir vaziyette) Büyüyünce anlarsınız çocuklar…Dünyası renkten,sesten,ışıktan ve oyundan muhtelif paklık ve duruluk sembolü çocuklara ne ifade eder “yasak” kelimesi.

Ve hele nihayetinde bir bakın,içinde bulunduğu gençlik çağını ve inşallah bütün ömrünü aziz Türk milletine,Türk Töresine ve Türk’ün sırtını verdiği ruh köküne vakfetmiş bu gayenin en basit ferdi bana yapılan muameleye,bir de bakın T.C’nin başkentinde gövde gösterisi yapan Terör örgütüne karşı lakaytlığa…

Vicdan ve izan sahibi bu ülkede yaşayan herkese seslenmiyorum,haykırıyorum;Laik,Kemalist,Ülkücü,Turancı,Mukaddesatçı,İslamcı ,Sosyalist,ateist,hümanist veya hiçbir şeyci vs…İnsani payda noktasından hepimizde mevcut olan adalet mihengine vurun meseleyi…Ama bir kere yapın bunu,bunu hiç yapmayanlar!!!…O zaman Ak ve kara bütün bu ideolojilerinizin üzerinde bir yerde yüreklerinizden süzülüp “kara”lık kendi mecrasına “beyazlık”lık da kendi mecrasına akacaktır.

Not: Yukarıdaki zikrettiğimiz çocuk şarkısı bugün TRT stüdyolarında bile terennüm ediliyor.

Hariçten anlayanlara saygı,siz gönül dostlarıma da muhabbet yüklü selamlar..

İkinci bir not:Mevzu başlığını "HAYKIRIYORUM!" şeklinde Türkçe yazdığım halde "haykiriyorum!"şeklinde ingilizce karakterli çıkmış.O kadar önemli değil lakin başlığı da yeniden düzenleyemiyoruz.

Söylediklerinize yürekten katılıyorum,bizim adımıza da konuşmuş oldunuz elinize sağlık.

(konu başlığını düzelttim)

..yazdıklarınız gerçekten çok doğru.........size katılıyorum........ancak bazen 'haykırmak' istediğim anlarda aklıma hep şu hadis_i şerif geliyor....."NASILSANIZ ÖYLE YÖNETİLİRSİNİZ"........sahi biz nasılız???herkesi tenzih ediyorum...şimdiki söyleyeceklerim tamamen kendi şahsıma yöneliktir........ben nasılım???........başörtüsü zulmünden dert yanıyorum...ama kaç gecem uykusuz geçti bu uğurda.kaç gecem gözyaşımdan sırılsıklam oldu........ya da şu..insanlara bir şeyler verebilmeyi umuyorken.daha doğrusu insanların hidayetlerine vesile olmayı umuyorken......hep unutuyorum.....kendim yapmadıktan sonra bir şeyi karşı taraafa ne kadar tesir edecek.....'HAL DİLİM" ne kadar kuvvetli.....???kendimi en son ne zamn sıfırladım.......???...ve daha bissürü şey........ve belki de en önemlisi.......acizliğimin farkına varip ne kdr dua ettim...gönülden....içten......ben nasılım???nasıl yönetiliyorum???