Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
onur1

Ve Ayrılık Anneden, Vatandan, Arkadaştan

Recommended Posts

Bilmiyorum belki de düşündüğüm konu başlığı forumda vardı. Eğer yoksa da bulunması gereken bir konu başlığı olduğunu düşünüyorum. Evet konu gurbet. Büyük mesele... Konuya da en çok yakışacak başlığın Üstadın bu güzel dizesi olduğunu düşündüm.

Siteye üye olduğum bu kısa süre içerisinde çok değerli arkadaşlar tanıdım. Hatta tanımadığım bir çok arkadaştan da çok değerli bilgiler öğrendim. Allah (c.c.) tanıdığım tanımadığım, bu davaya hizmet eden herkesten razı olsun. Bazı konularda kendi çapımca yorumlara katıldım, fikirlerimi sundum. Bazı arkadaşlarla aramızda gereksiz sürtüşmeler oldu. Kalp kırdımsa affetsinler inşallah. Benden bir hak geçtiyse ki belki bir tebessüm bile haktır sonuna kadar helal olsun.

Bu cumartesi günü nasipse uzun bir süre dönmemek üzere yurtdışına çıkacağım. Anadan, vatandan, arkadaştan ayrılmak çok zor olacak ama inşallah sizlerin dualarıyla ayakta duracağım. Bu kadar sık giremesemde vakit buldukça siteden faydalanmaya çalışacağım. Dualarınızı eksik etmeyin inşallah. Allah bu davanın hamalı olan başta Üstad'dan ve bu siteyi açan, fikirleriyle bu siteyi donatan üye arkadaşlardan hatta bu siteden haberi olmayan diğer gönüldaşlardan razı olsun. Dualarınızı eksik etmeyiniz.

Saygılar...

Dualar müşterek :) Cümleten razı ola, cümleten haklar helal ola! Selametle...

Selametle Onur gönüldaş.

Ben gitmedim uzak diyarlara,sevdiğim insanlar gitti ben bekledim sadece...

Gitmek mi zor,kalmak mı?belki cevabı olmayan bir soru. Ancak ikiside acıtıcı.

Allah yardımcınız olsun,kolaylıklar ve esenlikler versin.

Hayırlarla gidip,hayırlarla dönersiniz inşallah

Gurbet ikiye ayrılırmış. Yurtdışı gurbetini yaşamadım ama 4 yıllık bir gurbet hikayem vardır. Niyetim züğürt edebiyatı yapmak değil tabii ki :) ama Allah yar ve yardımcınız olsun kardeşim. Büyüklerin duası üstünüze olsun. Selametle gidin ve selametle gelin.

Hayat da ayrılıkla başlamıyor mu zaten...Rabbim sabır versin gurbette olan tüm kardeşlerimize...

Allah razı olsun hepinizden. Haydi eyvallah...

Esselamunaleyküm ve rahmetullahi ve berekatu

Allah her daim yanında olsun kardeşim...selametle gidip selametle dönün inş...

her daim gönül ülkesinde hristiyanı, müslümanı, dinsizi barındıran insanoğlunun kendi içindeki yanlızlığı , ayrılığı çok acıdır.Nefsi bir yana çeker, müslüman bir yana çeker, içindeki dinsizce duyguları bir yana çeker ve her daim yanlızlığı yaşar insan...Ne mutlu o insana ki bir Allah dostunun dizinin dibinde içindeki boşlukların farkına varır ve Allah ve rasülünün aşkı ile yanıp uzakları yakın eder, yanlızlıklarını gerçek dostlar ile doldurur ve kalabalıklar içindeki yanlızlıkların yerini en hakiki dostlarla birliktelikler alır....

Tebdili mekanda ferahlık varmış kardeşim.yeni bi ülke yeni bi pencere açar gönül dünyana...keşke demicem ama ben seyyah olmalıymışım:))artık emekli olunca inş. hayalim japonlar gibi ülke ülke gezmek ,Allah ömür verirse tabii:)) inş. bu mekan değişikliği hakkında hayırlı olur,selametle...