Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Muvazene

Üstadı Benimsemiş Görünenler

Recommended Posts

Üstad bir konferans için Ankara'ya gelecekti. Çoğu öğrenci olan, fukaradan hâlis bağlıları Havaalanına gitmiş uçağı beklemekteydiler. Bu arada onu karşılamaya gelen daha başka guruplar da görüldü; özel lüks arabalarla gelen guruplar. Bir de bir din görevlisi var aralarında, oldukça ünlü bilinen, fakat bilhassa gençlerce hiç sevilmediği anlaşılan biri. Etrafta tavus kuşu şişinip dolanıyor Hocaefendi. Hararetle sahip çıkıyor Üstad'a. Gençlerin kimi gülüp geçiyor onun yüksek sesli medih sözlerine, ama çoğu fiilen sinir oluyorlar adama. Üstad uçaktan inip de karşılayanlarına doğru yaklaşmıştı ki, o Hoca, mübalağalı iltifatlarla Üstad'ın yanıbaşında biterek, bir çırpıda buyur ediverdi arabasına. O anda birden, gençlerden biri hızla araya girerek, çok sert ve serbest bir tavırla Hocayı azarlayarak tasfiye etti ve mütevazi bir piyasa taksisine bindiriverdi Üstad'ı. O gencin yaptığı dış görünüşü itibariyle çok kaba bir tavırdı, bilhassa Üstad'ın yanında ama, Üstad hiç yadırgamadı bu durumu. Arabada açıklandı ki o Hoca, Üstad'ın Baş düşman olarak ilan ettiği bir adama muhabbet izhar edermiş. Üstad, bunu duyunca :

Ah çocuklar, dedi, beni olanca hüviyetimle tanıyan bir sizler varsınız bu memlekette, iğreniyorum başkalarının, benim bir başka vasfıma dayanarak beni benimsemiş görünmelerinden.

(Akif İnan - Mavera Dergisi Üstad Özel Sayısı - 1983)

Bu gencler simdi nerdeler yahu!

Nicin Ustadimin mukaddes davasi, ana yemek, ana kimlik olmak yerine ana yemegin sosu oluyor!

Nerde bu gencler?

Nicin Ustadimin mukaddes davasi, ana yemek, ana kimlik olmak yerine ana yemegin sosu oluyor!

Nerde bu gencler?

Ne zamandan beri ha diyeceğim, ha dedim... Yok, yok içimde kalmasın, diyeceğim!..

Ah güzel kardeşim, ben seni kime benzetiyorum, biliyor musun?

Osman Dursun'a... Üstadın 'fevkalade dikkate değer bir tip' dediği ve hemen ardından, 'Onun fevkaladeliği, benimkine benzer, fakat benimkinden çok başka...' diye tarif ettiği, Osman Dursun...

Ha niye seni Osman Dursun'a benzetiyorum? Ben de bilmiyorum... Garip...

Nerde bu gencler?

a öyledeme alicim o gençler büyüdüler abi oldular amca oldular hatta dede oldular, bir kısmı toprak..... kalanlar ise heralde evlatlarına yahut torunlarına dizlerinin üzerine oturtup büyük şair necip fazıl amcalarından bahsederek dahası muhtemelen sakarya türküsünü öğreterek onlarıda kendileri gibi büyük doğucu yapmaya çalışıyordur!!!! sevgilerimle. ha buarada senin dediğin o enfes ana yemeğede toklardır onların birçoğu!

Bugunlerde uzulerek anliyorum ki ustadin yogurdugunu sandigi hamur olmamis; malesef...

Ne girdi araya bilemiyorum. Bircok sebep bulunabilir. 80 darbesi su bu falan filan inter milan...

Gercek iman gencligi ve onlarin velileri ise asla bahane aramaz.

Basa donduk...

KENDINDEN ONCEKI HICBIR NESLI BEGENMEYEN VE ONLARA SIZ GUNESI CEKETINIZIN...

Devam etmeye luzum yok. Bazilari beni garipseyebilir ziyani da yok...

Ha bu arada Hafakan agabeyim eski genclikten haber aldim floryada trafik kalabalik...

Selametle...

sayın Yavuzlenk ,

benzetmenizi anlıyorum.

lakin çobansız kalmadı sürü...

En azından ben/biz/im için.

pazarlıksız Allah ve Resulu diyen beri gelsin.

Ve fikrinin bedelini ödeyen, ademe mahkum edilmek istenen...

Zehirle pişmiş aşı yiyen...

Selametle.

İNŞ GENÇLERİMİZ YENİDEN UYKULARINDAN UYANIRLAR..

Butun hincimi ve nefretimi magmaya gomup yine butun saf niyetimle tekrar soruyorum:

80-2009 arasini bilmiyorum!

Kim oldu kim kaldi bilmiyorum!

Ustadim Hakkin rahmetine kavustuktan sonra bu genclere ne oldu?

Bu sorunun ciddi bir muhasebesini dokebilecek olan var mi?

Ustadimin ardinda kuyruk kibi dolanan arada resimlerde pala biyikla gorunun bu tipler nerde?

En adi ideolocyalar bile yasarken BUYUK DUGU IDEOLOCYASI neden oldu?

Yukarida ki gencler bugun yasamiyor mu yoksa?

Tek istikamet, Kabe; / Ve tek örnek, Sahabe... / Böyle yükseldi sütun, / Böyle kuruldu Kubbe. / Derken nuru kararttı, / Yobazda kara cübbe

Ne hatıra maziden / Ne isim ne kitabe / Düşmek yükselmek oldu; / Uçurum da mertebe... / Ağla ey koca tarih / Bu acıklı nasibe! / Nerdesin ulvi fikir, / Çilekeş murakabe?/ Sahte devrimler boyu / Tarihi muhasebe?

Yeni bir mamul eşya; / Fetvaları şaibe, / Bu muydu Büyük Doğu / Kırk yıllık muhasebe? /

Dudaklarla kalbler arasındaki mesafeden, her akşam başına yorganı çeker çekmez uyuyuveren nefs muhasebesi yoksunu eyyamgüder politikacıdan, tecrit kampı ve iman zindanı haline getirdikleri camilere hissizce girip çıkan marka müslümanlarından iğreniyorum! Ağlayamayan, anlayamayan, içini kanatamayan, yumruğunu sıkamayan insandan, Allahın Kur'anda 'belhüm adal-Hayvandan aşağı' diye andığı iki ayaklılardan iğreniyorum!............

Tek istikamet, Kabe; / Ve tek örnek, Sahabe... / Böyle yükseldi sütun, / Böyle kuruldu Kubbe. / Derken nuru kararttı, / Yobazda kara cübbe

Ne hatıra maziden / Ne isim ne kitabe / Düşmek yükselmek oldu; / Uçurum da mertebe... / Ağla ey koca tarih / Bu acıklı nasibe! / Nerdesin ulvi fikir, / Çilekeş murakabe?/ Sahte devrimler boyu / Tarihi muhasebe?

Yeni bir mamul eşya; / Fetvaları şaibe, / Bu muydu Büyük Doğu / Kırk yıllık muhasebe? /

Dudaklarla kalbler arasındaki mesafeden, her akşam başına yorganı çeker çekmez uyuyuveren nefs muhasebesi yoksunu eyyamgüder politikacıdan, tecrit kampı ve iman zindanı haline getirdikleri camilere hissizce girip çıkan marka müslümanlarından iğreniyorum! Ağlayamayan, anlayamayan, içini kanatamayan, yumruğunu sıkamayan insandan, Allahın Kur'anda 'belhüm adal-Hayvandan aşağı' diye andığı iki ayaklılardan iğreniyorum!............

Saygideger hafakan abimin bu sozlerine hucum ve polemik kitabinin sonundaki igreniyorum basligi altindaki bu yaziya tek kelimeyle sadece imza atarim icime oturmustu igreniyorum yazisi hala daha sizisi icimde kor gibidir...Allah razi olsun senden sayin abim...

:) ricaederimya sevgili yunus. sendende Allah razı olsun. üstada yetişemedik lakin izindeyiz koftisiz . bi makamımız söhretimizde yok Allaha şükür kaybetmekten korktugumuz. seviyoruz yolundayız.

İNADINA ÜSTAD, İNADINA NECİP FAZIL (rh. a) Rahmet onun üzerine olsun,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

""""""Köprübaşı""""""

Tam üç nesli kalburdan

Eledi beni seçti

Dünya gözüyle gördü

Perde ardına geçti

1986