Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yunuscoskun

5 Eylül 2009 Cumartesi.... Asrın İftarında Yaşananlar....

Recommended Posts

Abi geceyle alakalı bişeyler anlatmadan geçemicem

çıktım saat beşte yol eminönü

sallana sallana gidiyom

sonra gittim beoğluna

abi millete katip mustafa çelebi mahallesi nerde diyom

adam:burda öyle biyer yok kardeş yanlış gelmişsin demesin mi

abi dedim bana b adresi kim verdi sen biliyonmu dedim

yok ne bilim dedi

bende dedimki o bişey söylese istanbulun mimarı bişey söylese kayıtsız peşinden gideceğim biri dedim

abi ben kaç seneden beri burdayım falan....o sırada yaşlı bi kişiye sorduk...adam beni morartcak aklı sıra....adam bize işte şurdan

dördüncü sokaktan dön filan dedi öteki sarardı...

neyse bende giderken abi dedim kaç seneden beri burdan ayrılmazsan böyle alır biraz ortalığı gez dedim....güldük beraberce neyse dewam ettim

lokantalı biyer geldi abi dedim falanca konak nerede burası buyrun dedi başladık kikirdemeye

tamda sorcak adamını bulduk onada abi dedim sizin gibi birisiyle hoşpeş etmek için sordum....

sonra çıktım üçüncü kata admin abimizi aradım geldim nerdesiniz dedim üçüncü kattayız dedi biraz yürüdüm elinde telefonlu biri

gelin odasına gel diyo

bide manyak bi muhabbet havası

iyi muhabbet oldu

ben gene imzamı attım orda(sessiz gemi)

falan filan keşke hepiniz gelseydiniz abi

Neyse dedikya iftar gırgır şamata kısacası muhabbet...

sonra tabi buluşmak nasıl güzelse ayrılmak o dende üzücü ve zor....uzatmim

dedim böyle bi zamanda tamda gönüldaşlarla buluşmuşuz,

birde üstadımın mezarını ziyaret edim dedim tabi saat 9 falan

sonra başka arkadaşlar falan gece 4 te gidik ziyarete

güneş doğuşuna kadar oradaydık

üstadla annemizi yanyana görünce(arada AbdülHakim arv.hz lerinin bir akrabası var)çok hüzünlendim

içimden dedimki ahhh üstadım keşke sende olsaydın gecenin bu saatinde gelir kapına sonra sabah uyanana kadar

beklerdim kapının önünde sonrada ben geldim üstadım deyip öperdim elinden..

ve derdim üstadım dün büyük doğu gençliği yani talebelerinizle

iftardaydık

sonra kızardı niye benim haberim yok diye(:ahh ne kadar özlüyom üstadı bi bilsenizzzz

tabii o hayal üstad yaşasaydı değil ondan izinsi iftara gitmek yanından ayrılmazdım bile

Deşifre olduğu için baygınlık geçiriyor. Bağlı olduğunuz kumpasın lideri sizi ayıltsın hafakan abi, ben o kadar alicenap değilim :)

:) :) ayukkaya çıkmışımda haberim yokmuşya

Vay bee muhabbet burada bile ne kadar çok koyulaşmış,tahmin edin "gelin odası"nda nasıl olduğunu :)

Sofranın akıbeti hakkında çok da fazla bilgi verilmemiş aslında,Ali nin enerjisine dayanamadı ya da Ali sofraya dayanamadı,kararı veremedim ben :) Aralarında duygusal bir bağ vardı.Patır patır dökülüşü vardı..Susuzluk içinde o suyun yere dökülmesi beni çok derinden etkiledi.Yeniden istenen servisler..Mehmetin ıslanan halıya basıp çorabının ıslanması,bunlar gözden kaçmış lakin benim gözlerimin önünde sergilendi..

Dilenci çocuk mevzusu da aynı şekilde..Çok iyi bir izleyiciyim herhalde :)

Neredesin Ü.Y! Gel artık.Neler olacaktı o gün ah bi gelseydin..Öğrendikten sonra gelemediğine çok üzüleceksin..Gerçi şimdi bile ne kadar çok üzüldüğünü tahmin edebiliyorum..

Cemal-i Nûr'um orada değildi belki fakat Ruh-u Şahanem o toplantıda gözlerini size dikmiş olan biteni izliyordu. bbg olmuşsunuz haberiniz yok Nihhahaha :)