Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
NFK-Fan

26 Mayıs 2007 İstanbul Buluşması

Recommended Posts

Değerli kullanıcılarımız,

26 Mayıs 2007 Cumartesi günü üstadımızın vefatinin 24. sene-i devriyesi dolayısıyla bir buluşma tertiplemek düşüncesindeyiz.

Öncelikle üstadımızın kabri ziyaret edilip Yasin-i Şerif tilavet edilecek, daha sonra ise uygun bir mekana geçilip burada genelde üstad eksenli olan bir muhabbet kurulacaktır.

Katılmak isteyen arkadaşların bana özel mesaj vasıtasıyla ulaşmalarını rica ediyorum. Buluşma zamanı, mekanı ve şekli üzerinde gerekli bilgi bana özel mesajla ulaşan arkadaşlara yine özel mesaj ile tarafımca ulaştırılacaktır.

N-F-K.Com Administrator // NFK-Fan

Hmm çok iyi olmuş bu düşünce.

Bu buluşma bir mail ile tüm üye arkadaşlara duyurulursa daha iyi olur diye düşünüyorum. Çünkü araya zaman girebiliyor, insanların işleri olabiliyor ve dolayısıyla siteye giremeyerek bu başlıktan bihaber kalma ihtimalleri doğuyor. Siteyi sürekli takip edenler dahi atlayabilir belki. Son mesaj yazılan konu olmasaydı bu muhtemelen ben de göremeyebilirdim mesela.

Selamlar,

Buluşma zamanı yaklaştığında inşallah yaparız. Mantıklı bir fikir...

Saygı ve selamlarımla

Çok yerinde ve güzel bir fikir...İnşallah simdilerde niyet durumundaki bu fikri gerçekleştirebiliriz.Bugüne kadar gönülbirliği olan kardeşlerimizin aynı atmosferi paylaşması kadar hoş bir şey olamaz herhalde...

Gerçekten çok güzel bir organizasyon fikri. Nihayet gerçekleştirme zamanı geldi. Büyük Doğu Gençlerini bir arada görüp hasbihal etmek bu hali vuslata dökmek çok güzel olacaktır. Tüm gönüldaşlarla orada buluşabilme ümidi ile... düzenleyen arkadaşlara teşekkür ederim.

BÖYLE BİR ORGANİZASYON İÇİN TEŞEKKÜRLER ÜSTADIMIZA ŞÜKRAN BORCUMUZU BİR NEBZE ÖDEMEK ADINA ÇOK ANLAMLI OLACAĞINA İNANIYORM ĞÖRÜŞMEK ÜMİDİYLE...

Yeni neslin gür sesini bir arada duymak, ulvi duyguları hep beraber hissetmek, Üstadımıza gönül vermiş, onun gibi "gerçek müslüman" olan ve olmaya çalışan Büyük Doğu'nun büyüklüğünü belki de eyüp sırtlarında yeni çehreye taşımaya çalışan,çalışacak olan herkese şimdiden teşekkür ederim. Yönetimdeki kardeşlerime de bu organizasyonu için ayrıca teşekkür ederim. İnş, kardeşlerimizin talebi davamızın keyfiyetindeki büyüklük kadar olur. kemiyeti de büyük tutacak kadardır. Sayımızın çok olması, manevi atmosferimizin yüksek olması, davamızı iyi kavrayabilme derinliğine daha iyi erebilmemizi yüce Rab'in sağlaması dileği ile...

bu fikir çok güzel serdengeçti kardeşim sayesinde öğrenmiş bulunuyorum....serdengeçti kardeşimden ricam bu tarih yaklaştığında bana hatırlatabilirmi acaba ben okula dalıp unutabilirim...

inşaallah düzenlenen bu program hayırlı olur....

Allah izin verirse ben de geleyim diye içimden geçiriyorum. Hakikaten çok güzel olur buluşup hasbihal yapmak. Bakalım nasip mi?

Allah izin verirse ben de geleyim diye içimden geçiriyorum.

Yer-gök siteye bile zor geliyorsun ama inşallah buluşmaya gelirsin :) Üstad olunca geleceğini umuyorum ya dediğin gibi nasip. :) Tabi nasip. Nasip de biraz da cüzi iradeyi kullanırsak nasibin tevekkül penceresi ile yansımasını görürüz :(

ALLAH razı olsun umarım orada olurum işlerim pek elvermiyor ama gelmeye çalışacagım arkadaşlar gönlüm orada saygılarımla sağlıcakla kalın bilgi için ayrıca teşekkür ediyorum

Selamlar,

Evet arkadaşlar, bizi yalnız bırakmayın oralarda, nasip kelimesinin altını çabalarla dolduralım lütfen. Ki nasip dediğimiz şeyin nasip olması mümkün olsun.

Bir n-f-k.com yönetim toplantısı yapmış gibi olmayalım yani.. :)

Saygı ve selamlarımla

SELAMIN ALEYKÜM BİLGİLENDİRİLİRSEK ORDA OLMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPARIZ GELEMEZSEK YASİN-İ ŞERİFİMİZİ ÜSTEDIN RUHUNA GÖNDERİRİZ İNŞALLAH.....ALLAH RAZI OLSUN.

Gönül isterdiki siz kardeşlerimle birlikte ikinci kez ziyaret edebilsem kabrini üstadın.... :angry: İstanbulda yaşamadığım için gitmek görmek her zaman mümkün olmuyor...İnşaAllah Rabbim niyetinizi kabul eyler.Bizler içinde dua edin inşaAllah....

Gelmeyi çok istiyordum. Maalesef, yarın mesai yapıyorum. Gene de bir fırsatı bulursam eğer, ben sizi bulurum :angry:

Askerlik dönüşü hoş bir toplantı olurdu ama...nasip...

selametle

benimde bu hafta 6-7 tane sınavım var..gelmeyi o kadar çok istiyorum ki..bir fırsatını bulabilirsem kaçıp geleceğim inşallah ama zor gibi gözüküyor

selam ve dua ile....

Selamlar,

Sayin admin size ulasamadim saat kacta nerede bulusuluyo bi bilgisi olan var mi bu sirada klavyede bazi harfler yok o yuzden yarim yamalak yaziyorum

Selam arkadaşlar!

Nihayet ne zamandır beklediğimiz buluşma bugün gerçekleşti.Valla gelmeyenler çok şey kaçırdı.Hangi birini anlatsam ki bilemiyorum.Bazı şeyler anlatılmaz yaşanır derler ya işte öyle bir şey.Artık bir dahaki sefere diyelim.Ama ne zaman olur Allah bilir .Bugün olsun diye bir senedir anca ikna etmiştik yönetimi.

Neyse gönüller bir olsun...

üstadımızın doğumunun 103. sene-i devriyesi sebebi ile düzenlemiş olduğumuz üstadı anma programını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Allah okunan Yasin-i Şerifleri yapılan duaları kabul buyursun. Lakin üyelerimizin talepleri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu organizasyonun beklediğimiz ilgiyi görmemesi başta sayın n-f-k fan olmak üzere bizleri ziyadesiyle üzdü. Biz isterdik ki bu önemli olaya n-f-k.com üyeleri daha fazla rağbet etsin ve üstadın yüzü suyu hürmetine sanal ortamda düğümünü attığımız gönül bağlarımız, yüzyüze de görüşerek, muhabbet ederek daha da sağlamlaşsın.Yine de Allah gelenden de gelmeyenden de razı olsun.

Bu sitemkar mesajı sayın n-f-k fan dan evvel yazmak istedim. Zira kendisi katılımın istediği düzeyde olmayışı ve hatta geleceklerini bildirip te gelmeyen ve gelmemeklede kalmayıp telefonla arayarak gelmeyeceklerini bildirmeyen üyelerin çoğunlukta oluşu hasebi ile şuan çok sinirli. Umarım bu konuya yazı yazmaz yoksa çok fena şeyler olur diye düşünüyorum. :angry: Katılan arkadaşlarımıza tekrardan teşekkürlerimi sunuyorum. Saygılarımla...

Selamlar,

Valla bilmiyorum arkadaşlar, ama dişlerim gıcırdıyor şu an...

Toplantımıza iştirak eden tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum. Hususiyetle de, Ankara'lardan finallerine rağmen kalkıp gelen BDG'ye katılımından dolayı sonsuz teşekkürlerimi iletiyorum. Kadro bakımından beklenenden ufak bir topluluk olsak da keyfiyet hususunda gerçekten çok güzel bir buluşma gerçekleştirdik. Gelmeyen arkadaşların mimlendiğini ve Şikayet ve Dilek Kutusu bölümündeki başlıkta o kadar talepte bulunmalarına rağmen teşrif nezaketinde bulunmayan kullanıcılara gerçekten çok kırıldığımı yazmazsam çatlarım.

Gelen ve gelmek isteyip de gelEmeyen, gelemeyeceklerini bildiren arkadaşlara tekrar teşekkür ediyorum.

Saygı ve selamlarımla

ALLAH SİZLERDEN RAZI OLSUN SEVGİLİ GÖNÜLDAŞLAR, SEVGİ VE SAYGILARIMI SUNARIM...

ÇOK ARZU ETMEME RAĞMEN, BUGÜN SEVGİLİ ÜSTADIMIZIN KABRİ BAŞINDA SİZİN ARANIZDA OLAMADIM. YÜZYÜZE HALLEŞMEK VE TANIŞMAK ARZUSUNDA OLDUĞUMA YARADANIM ŞAHİTKİ, NASİP İNŞALLAH BAŞKA BİR SEFERE DİYORUM.

YARIN ALLAH KISMET EDERSE İLK İŞİM ÖĞLEDEN SONRA BOYNUMUN BORCUNU ÖDEMEK ÜZERE ORADA OLACAĞIM.

SEVGİYLE KALIN.

Degerli arkadaşlar, Allah bugüne sağsalim çıkardı beni. şükürler olsunki, üstadın kabrini ziyaret ettim.yanımda,üstada olan sevgimi kıskandığı sevdiğim kadın.

yaklaşık 30 dakika kadar kaldığımız kabre, insanlar ikişerli üçerli guruplar halinde geliyorlardı sevindim., merdivenler beyaza boyanmış, negüzel. fakat hersene 26 mayıstan bir iki gün önce kabire ufak dahi olsa bi bakım yapılır gözden geçirilirdi. gözümüze çarpardı, belli ederdi çünkü . ve bugün dikkatimi çekti ,evelki yıllar kabirin üzerinde isimlerini bilmediğim rengarek çiçekler oludu ekerlerdi . hani şu üçdört yapraklı rengaren çiçekler. bügün ise hiçbişey yapılmamış. kabirin kapısının kilidi dahi açılmamış , aynı paslı bir vaziyette öylece duruyordu ( açılsa belli olurdu) ki, tahmine 10 -15 gün önce kabrin üzerine atılan kupkuru bir çiçek dahi ölece duruyordu..... sıradan insanların bile bazılarının kabrinin üzerinde çiçekler ekilip bakımı yaplırken üstadın kabrinin boş ve bakımlı olmakla olmamak arasındaki hali burktu beni

(kenarda bulunan mor minik bi çiçek vardı usulca sevdim yapraklarını biraz,

dua ,biraz şikayet, sonrasında iç geçirişle buruk bi haleti- i ruhaniye ile veda!

ALLAH RAHMET, VE ONUN KAPISINDA YAPILAN DULARIMIZI KABUL EYLESİN.

geç kaldım keşke daha önce nasip olsaydı da bende sizlerle beraber olabilseydim.herşeyde bir hayır vardır ama.seneye inşAllah nasip olursa beraber olalım.önümüzdeki pazar oradayım inşAllah..

keşke geç kalmasaydım..:angry: