Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
trradomir

Hangi Takımlısınız?

Hangi Takimlisiniz?  

126 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Hakemin kıyağıyla şampiyon olmak mı?! Fenerbahçe'nin hakemlerden çektiğini hiç bir takım çekmemiştir!..

Biz bu yıl da şampiyon olduk hamdolsun alnımızın akıyla nabeeeeeeeer :rolleyes:

Ayrıca soruma cevap alamadım en son ne zaman şampiyon olmuştunuz?!

en asil renklerdir siyah ve beyaz birde sembolü özgürlüğün asaletin simgesidir. herkes karakartallı olamaz beşiktaşlı olmak bir ayrıcalıktır. En önemlisi ambleminde ay-yıldızlı nazlı bayrağımızın olduğu tek takımdır. Sadece bu özelliğiyle diğer takımlara fark atıyor. velhasıl Ay-yıldızlı bayrağımıza göklerde dalgalanmak nasıl yakışıyorsa Kara kartalada şampiyonluk öyle yakışıyor. Var mı itirazı olan!..

Siyah ve beyaz renk midir, o bile tartışılır aslında, bi de en asilliğinden bahsedilmiş. Bu sembol meselesine bi cevap verecektim fakat sarı-kırmızıdaki kırmızıyı komünizmin sembolü olmakla itham etmek nefsime daha hoş geldi, o yüzden geçiyorum. :rolleyes: Ha bi de bayraktarlığı yapılan özgürlüğü sevmem. Özgürlük Hak'a köleliktir. Evet.

Ay Yıldız'ı bile istismar eden ve Beşiktaşlı olmayı ayrıcalık telakki ederek, "Ümmet şerde ittifak etmez" düstürundan hareketle herkesin beşiktaşlı olabileceğine dair bir umut dahi taşımadığını gösteren tuhaf bir anlayışa sahip olan bi takım işte... Karakartala şampiyonluk yakışıyomuş. Üzgünüm ama yaklaşık olarak on yılda bir yakışıklı olabilen, geriye kalan dokuz yılda pejmurde gibi gezen bi takımı tutuyorsunuz o zaman. Acısam mı napsam? :(

Bu arada latifedir efendim, BJK'yı severiz. GS'ye söylediklerim latife değildi. :) (Abdülhamid abi görmesin, çizer sonra, ehehe)

Siyah ve beyaz renk midir, o bile tartışılır aslında, bi de en asilliğinden bahsedilmiş. Bu sembol meselesine bi cevap verecektim fakat sarı-kırmızıdaki kırmızıyı komünizmin sembolü olmakla itham etmek nefsime daha hoş geldi, o yüzden geçiyorum. :rolleyes: Ha bi de bayraktarlığı yapılan özgürlüğü sevmem. Özgürlük Hak'a köleliktir. Evet.

Ay Yıldız'ı bile istismar eden ve Beşiktaşlı olmayı ayrıcalık telakki ederek, "Ümmet şerde ittifak etmez" düstürundan hareketle herkesin beşiktaşlı olabileceğine dair bir umut dahi taşımadığını gösteren tuhaf bir anlayışa sahip olan bi takım işte... Karakartala şampiyonluk yakışıyomuş. Üzgünüm ama yaklaşık olarak on yılda bir yakışıklı olabilen, geriye kalan dokuz yılda pejmurde gibi gezen bi takımı tutuyorsunuz o zaman. Acısam mı napsam? :(

Bu arada latifedir efendim, BJK'yı severiz. GS'ye söylediklerim latife değildi. :) (Abdülhamid abi görmesin, çizer sonra, ehehe)

Ne yaparsın işte tipik bir fb zihniyeti acaba bu bulaşıcı bir hastalık mı kuş gribi gibi birşey mi ? Renkleri tanımıyorsanız yani henüz ayırt edemiyorsanız size bu konu hakkında bilgi verebilirim merak etmeyin ücret istemem bu da benim bir kıyağım olsun ama bu hakemlerin fb ye yaptığı kıyak gibi değil yanlış anlamayın. Bu arada ay-yıldızı hiçbir şeye alet etmeyiz bu bjk nin ruhuna aykırıdır, ne yani yalan mı konuşalım ne yapalım karakartallı olmak bir ayrıcalıktır bu konuda mütevazı olmayı hiç beklemeyin. spor dostluk ve kardeşliktir bunun için biz bütün takımları severiz ama sahada da acımayız bu böyle biline. Niyetim kırıcı olmak değildi kırdıysam af ola ...

NOT: Ama bizim kapımız herkese açık sizde geç kalmadınız gelin gelin bu ayrıcalığa sizde sahip olun selam ve dua ile en emin olana emanet olunuz.

Güzel kardeşim önemli olan ne kadar çok şampiyon olmak değil mühim olan alın teriyle şampiyon olmakdır acaba siz en son ne zaman hakemin kıyağı ile değilde futbolun kuralıyla şampiyon oldunuz. Meşru yolla kazanılmış bir şampiyonluğu gayrı meşru yolla kazanılımış binlerce şampiyonluğa tercih ederiz :rolleyes: Dedik ya biz asil bir takımız asalet kanımızda mevcuttur. Gönüllerin şampiyonu olmuşuz yüreklere esiriz.

Efendim, takımlar niçin mücadele ederler? Kazanmak için, şampiyon olabilmek için. Önemli olan başarıların, dolayısıyla şampiyonluk sayılarındır.

Tutturmuşssunuz bir şerefli ikincilik o yolda devam ediyorsunuz.

100. yılınızı hatırlatırım size.

Çok temiz bir şampiyonluk aldığınızı düşünebilirsiniz ama biz öyle olmadığını düşünmek bi tarafa gördük ve biliyoruz.

GS nin son şampiyonluğunda, sırf Fenerbahçe şampiyon olmasında diye bjk-gs maçındaki olaylarıda gördük. Hatta Tümer Metin, o maçta kendisinin elinden geldiğini yaptığını, vicdanının rahat olduğunu belirtti. Bir futbolcu bir maçtan sonra bunu neden söyler ?

Hani diyorlarya Fenerbahçe ve Diğerleri :)

Bu geceki İnter zaferide hayırlı olsun camiamıza.

Semtimin takimi altyapisinidan pafina kadar her takiminda oynadigim takim 5.siniftan beri hemen hemen her icsaha macina gittigim takim yenilse de yense de sevgimin hic eksilmedigi takimim FENERBAHCE.Evet bizimkisi oyle bir sevgidir ki Fenerli olmayan bilemez anlayamaz bunu yenilince uyuyamadigim okula gitmek istemedigim Fenerbahcem 2006 faciasindan sonra 1 hafta kendime gelemedim ilk otobusle memlekete gittmistim ve gecen yil ruya gibi bir 100.yil sampiyonlugu herkese herseye ragmen...Iste o sevdamizin rengi Sari Lacivert sevdamizin adi Fenerbahce.Harcligimin tamamani maca yatirdigim takim okula otobuslen gidecekken o parayi tasarruf edip maca gittigim takim Nice Sampiyonluklara FENERBAHCEM...

Boşuna dememişler aşkın gözü kördür. Fenerbahçeye olan aşkınız hakikati görmenizi körleştirmiştir. Çok yazık.Aşırı sevgi kalbe zararlıdır. Nobrenin fenerdeyken elle attığı goller geçerli kartaldayken elle atılmayan gol geçersiz el insaf yani kaç şampiyonluk zorla elimizden alındı hani nerde kaldı mazlumun yanında olma yiğitliği :)

Ne yaparsın işte tipik bir fb zihniyeti acaba bu bulaşıcı bir hastalık mı kuş gribi gibi birşey mi ? Renkleri tanımıyorsanız yani henüz ayırt edemiyorsanız size bu konu hakkında bilgi verebilirim merak etmeyin ücret istemem bu da benim bir kıyağım olsun ama bu hakemlerin fb ye yaptığı kıyak gibi değil yanlış anlamayın. Bu arada ay-yıldızı hiçbir şeye alet etmeyiz bu bjk nin ruhuna aykırıdır, ne yani yalan mı konuşalım ne yapalım karakartallı olmak bir ayrıcalıktır bu konuda mütevazı olmayı hiç beklemeyin. spor dostluk ve kardeşliktir bunun için biz bütün takımları severiz ama sahada da acımayız bu böyle biline. Niyetim kırıcı olmak değildi kırdıysam af ola ...

NOT: Ama bizim kapımız herkese açık sizde geç kalmadınız gelin gelin bu ayrıcalığa sizde sahip olun selam ve dua ile en emin olana emanet olunuz.

Bu, insanlar arasında çığ gibi büyüyen bir sevda, hastalık değil efendim. Ee, bulaşacak tabi. Paylaşıldıkça artan bir mutluluk gibi... Biz insanlığı kurtarmayı şiar edinmiş bir takımı tuttuğumuz için Fenerbahçe'li olmayı bir ayrıcalık kabul etmiyor, bütün insanlığın Fenerbahçeli olmakla doğru yola yönelmesini temenni ediyoruz. Böyle.

Beyaz ve siyah hakkında yeterli bilgiye sahibim. Birisi piyasada ne kadar renk varsa hepsini soğuruyor, diğeri yansıtıyor hepsi bu. Muhtaç bunlar, kendi başlarına belirleyicilikleri yok... Hee kıyağınıza da ihtiyacım yok, siyah ve beyaz gibi muhtaç değilim elhamdülillah.

Hala ayrıcalık olarak görüyorsunuz jimnastikliliği... Eh o zaman ben de tekrarlıyorum: Ümmet şerde ittifak etmez... Ayrıcalıklı olmaya mahkumsunuz. Bu arada bazı insanlar da suç işleseler bile ayrıcalıklı oluyor ama... Hiç karıştırmayalım isterseniz :lol:

'Bayrağımızda bu var o yüzden büyüğüz biz' diye avunmaya çalışan da ben değildim bu arada. :) Cevabım da buna istinadendi.

Sahada dağıtırız muhabbetleri bana bayağı geliyor, hiç girmiyorum :)

Not: Beni doğru yoldan alıkoyarak zehirlemeye kudretiniz yetmez.

beyaz saflığı temizliği ifade eder, siyahda gizemi, asaleti bu böyle biline ikincisi muhtaç değilim diyiyorsunuz bu ne gaflet öncelikle hepimiz bizi yaradana muhtacız ve bu bilinçle yaşamayı Rabbimin hepimize nasip etmesini temenni ediyorum. sahada dağıtırız demedim sahada futbol kuralları içinde rakiplerimize yenilginin en acısını tattırırız (son dakika golleriyle). Hem fb li olarak doğru yol bulunmaz bizim temennimiz herkesin islamı bularak mutluluğa ermesidir. Jimnastikte sonuçta bir spordur biz spordan sadece futbol anlamıyoruz ve sporun her çeşidini seviyoruz. Bu da sizin sporu ne kadar dar çerçevede gördüğünüzü gösterir. amblemimizde al bayrağın olması bizim için avuntu olmaz ancak şeref olur ve ben bunu hala bir ayrıcalık olarak görüyorum.

Ne yapalım siz hala bu ayrıcalığa sahip olmak istemiyorsanız bu sizin tercihiniz fener sevdası size mübarek olsun efendim. En emin olana emanet olun kırdıysam af edin.

Sembol masallarını pek dikkate değer bulmadığımı söylemiştim ama işime geliyor bunu böyle kabul etmek, bunun kırmızısı da var. Yalnız siyahın karanlığı bizim takımımıza yanaşamaz diyelim, geçelim. İkincisi kurduğum cümleleri iyi okusaydınız 'siyah ve beyaz gibi muhtaç olmadığım'ı söylediğimi anlayacaktınız. Zira benim ihtiyacım, 'siyah ve beyaz kadar muhtaç olmayan', yani 'sebeplere onlar kadar ihtiyaç duymayan' bir ihtiyaçtır. Örnek verelim, sarı... Sarı, meydana gelebilmesi için ilahi kudrete ihtiyaç duyar mı? Elbette duyar. Fakat 'beyaz' gibi, kendi nevinden olan farklı bir ilahi muhtacın varlığına muhtaç mıdır? Elcevap, hayııır... Bizimki de bu hesap... Allah'a muhtacız fakat sizin bahsettiğiniz kıyağınıza muhtaç değiliz. Diğer renklerin kıyağına ihtiyaç duyan siyah ve beyazın aksine... Anlatabilmişimdir şimdi inşallah. :)

'Dağıtırız'ı ben söyledim, nitekim mana hemen hemen aynı oluyor. Dağıtmak dendiğinde pat küt dalmak kastedilmemişti. Velhasıl pek muteber olmayan bu muhabbetleri geçiyorum... Marseille filan demiyorum. :)

'fb li olarak doğru yol bulunmaz bizim temennimiz herkesin islamı bularak mutluluğa ermesidir.'

Hmm, demek öyle... :)

Benim jimnastiği aşağıladığımı nerden çıkardınız bu biiir, jimnastiğin de sonuçta bir spor olduğunu sorgulayan mı oldu ikiiii, sporun her çeşidini sevmek mümkün müdür, marifet midir üüüüç... Saygı gösterirsiniz ama, serde yatan Leyla'nın ağyârını sevmek namümkün.

Siz ayrıcalıkla övünmeye devam ediniz, biz selamet üzre devamdayız... :lol: Sürç-i lisan eylediysek affola.

siz fenerlilere laf yetiştirmek mümkünmü herzaman en iyisini siz bilirsiniz en mükkemmel sizsiniz fazla uzatmayacam uğur abimin sözüyle bitirmek istiyorum.Hata bana hak sana kara bana ak sana...

Not:Düşüncelerine saygı duyuyorum ama katılmıyorum köklü bir tarihe sahip olan Türkiye liginin en gözde takımı Karakartallılara selam olsun. Bu arada şunu da belirteyim trradommir kardeşimiz marsilyayı hatırlatmış herhalde avrupadaki rezil skorlarını unutmuş gibiler interi yenmekle büyümediniz sonuçda bu tesadüfen alınan bir sonuç iddiaya girerim bundan sonraki maçlarda alınan sonuçlar yine rezil kepazelik sonuçlar olacaktır. Ama bir Türk olarak bunu hiç istemem olacağada çare yok elden ne gelir. Selametle...

Şaka maka marsilyayı iyi yendik.

Son maçı da yenersek, diğer takımlarda berabere kalırsa ilklerin takımı beşiktaş, liverpul da pul gibi dökülen 8 tane yiyen kara kartallarımız, -9<bjk nin averajı<-7 şeklinde ki bir aralıktaki averaj puanıyla gurup lideri olarak bir üst tura çıkacak ve giness rekorlar kitabına girecek :rolleyes::D:D Çok ilginç.

Bu arada hasta beşiktaşlıyımdır, yanlış anlaşılma olmasın..

Şaka maka marsilyayı iyi yendik.

Son maçı da yenersek, diğer takımlarda berabere kalırsa ilklerin takımı beşiktaş, liverpul da pul gibi dökülen 8 tane yiyen kara kartallarımız, -9<bjk nin averajı<-7 şeklinde ki bir aralıktaki averaj puanıyla gurup lideri olarak bir üst tura çıkacak ve giness rekorlar kitabına girecek :D:D:D Çok ilginç.

Bu arada hasta beşiktaşlıyımdır, yanlış anlaşılma olmasın..

guzel kardesım,sımdı olmadı..beşiktaşlıyım dıyosun ,ama makara yapıyosun takımımızla..ya barı sen yapma

cok dokunuyo ınsana artık,gunlerdır bunun azabını yasıyoruz zaten..marsılya keyfını yasayalım :rolleyes:

havada karada beşiktaş !

guzel kardesım,sımdı olmadı..beşiktaşlıyım dıyosun ,ama makara yapıyosun takımımızla..ya barı sen yapma

cok dokunuyo ınsana artık,gunlerdır bunun azabını yasıyoruz zaten..marsılya keyfını yasayalım :rolleyes:

havada karada beşiktaş !

Evet olmadı hatırlatmamak lazım şu ingiliz takımı varya hani liverpool mu ney onun bjk ye attığı 8 golü : )

Sanırım sız gs lısınız.. bı gs lının daha duzeylı ve gecmıse takılıp kalmayanlarını tanıdım hep.hepte oyle olduklarını sanıyordum ,takı sızın yazınızı gorene kadar..tabıı sız bu gs lılıgın neresındesınız bılemem..benıde cokta alakadar etmez..yanlızca yapmıs oldugunuz bu makaraya bozuldum,ona ıstınaden yazma geregı duydum,hepsı bu..

donguyu kısırlastıranlardan da olmak ıstemıyorum ayrıca,buda bılıne.

sımdık kardesım;ben carşı grubundanım ve kendımce ıyı bı beşiktaş lıyım..

hemen hemen butun maclarımıza gıtmeye calısırım. trıbundekı yerımı alıp uzerıme dusenı yaparım.. beşiktaş seyırcısının nasıl mac aldıgını tum dunyaya gosterdık

,yuzotuz dsb sesı dunya duydu..

sızde bu dunyadansanız duymussunuzdur,gormussunuzdur..

kesınlıkle beşiktaş a ve beşiktaş lılıga laf soylenmesını ,hele hele alay konusunu tasvıp etmem.bunu tum beşiktaşlılarda benım gıbı dusunur.

her takıma ve her seyırcıye aynı mesafede ve aynı muhatabıyyette olmak,centılmenlık babında da en onde yurumektır bızım adımız..

dedıgım gıbı seyırcının ısı takımına maddı manevı destek vermekten ılerı gıtmez.macı kazanmak veya kaybetmek oyuncuların sorumlulugu dur..bız futbolcuları yonetımı sunu bunu degıl beşiktaş ı sevıyoruz..hancı beşiktaş tır gerısı yolcu...

Beşiktaş ile ilgili yapılan bir şakadan dolayı bu kadar alınıyor vede şahsınıza söylenmiş gibi üstleniyorsanız bi doktora görünün bence. Bu taraftarlıktan çok öte bir şey, belki beşiktaş aşığıyım, beşiktaşı çok seviyorum falan diyeceksinizdir şaka sonuçta. Reelde yapılan bir şakaya ne kadar alınılabilirki siz sanalda yapılan bu şakaya bu kadar alındınız ?

Siz beni dinleyin en iyisi hem kendi ruh sağlığınız hemde çevrenizdeki insanların ruh sağlığı açısından bir doktora görünün.

Ayrıca konunun başından beri ne şekilde yürüdüğünü görürseniz yaptığımın şaka olduğunu anlayacaksınızdır.

Bu mevzuuyu uzatma niyetinde değilim, sizede teşekkür ediyorum sanalda bile olsa bana herkesi muhattap almamam gerektiğini hatırlattığınız için.

havada karada beşiktaş !

Makarası kukarası mı kalmış işin... :D Ele-aleme madar olduk zaten olacağımız kadar. Guruptan çıkarsak ancak belki 8-0 az-biraz unutlur.

hımm.. Futbolla ilgilenen pek bayan yok burada da. şaşılacak bişi de değil gerçi belki de sadece yazılanları okuyarak futbolda ne olup bittiğine bakıyorlardır, birileri gibi :rolleyes: doğru muyum acep_?

İLETİLERİ OKUDUĞUMDA MALUMUNUZ BENİMDE DİKKATİMİ ÇEKTİ BAYAN ARKADAŞ PEK KATILMAMIŞ..NEYSE BEN GENE DE TEZAHURATIMI YAPAYIM: RE- RE- RE- RA- RA- RA GALATASARAY GALATASARAY CİM BOM BOM!!

Selamlar,

Gasray gasray değil miydi o? :rolleyes:

Saygı ve selamlarımla

Selamlar,

Gasray gasray değil miydi o? :rolleyes:

Saygı ve selamlarımla

Evet haklısın aslında gönlümden geçmedi değil öyle yazmak..Geçenlerde bir konuya ileti yazdığımda yanlışlıka "v" yerine "w" yazmışım baya tepki aldım.O yüzden yazmadım.EEE bu konuda tartışmak da yürek ister..sonuçta ERKEK çoğunluğu var burda bilmem anlatabildim mi?:D

-bence- bu konuyu ara sıra güncel hale getirelim arkadaşlar :) yeni üyeler de ankete katılsın. böylece Fenerbahçe'ye gönül verenlerin sayısını daha rahat görmüş oluruz... :)

yahu bu ne tartışmaymış ben neredeydim o zamanlar inter,cska,psv,sevilla sarhoşluğu vardı herhalde üzerimde.

Neyse davete icabet düsturuyla Ü.Y nin davetine icabet ettim.

ha bide bu aralar leverkusen sarhoşluğu var üzerimde.

GS linin bildiği iki şey 2000 UEFA ve HAGİ.

üstadın şiirini ters bir mantıkla düşünün.

GEÇENLER GEÇTİ SENİ UÇTU PAPUCUN DAMA

ÇATLA SODOM GOMORE PATLA BİZANS VE ROMA

burda geçen FENERBAHÇEM

sodomgomore(ki helak olan kavim) 6S

roma ise 8JK

Çok eskiden, küçükken, Fenerbahçeliydim. Amaç, bir takım tutmaktan ziyade, sevilen kişilerin hallerini taklit etmekti. Çok sevdiğim dayımın ve komşu ablanın FB'li olmaları en büyük müessir idi. Abim de GS'li olunca, muhalif olmak, ona takılmak, maç izlerken rakibin yenilmesinden sonra abimin karşısına geçip 'yendik, yendik' diyerek türlü sesten müteşekil çocukça -ki ikimiz de çocuğuz- davranışlar sergilemenin keyfine varmak ve ondan gelen itirazları bastırıp işi bir oyuna döküp gürültü patırtı içinde bir cümbüşün aktörleri olmak varken neden takım tutmayacaktık? -çocuklar genellikle gürültü yapmayı severler, biz de severdik- :)

Sonra ben işi fanatikliğe döküp, giydiğim kıyafetin bile sarı-lacivert olmasını istemeye ve bu uğurda annemin ayaklarına kara sular ininceye kadar bu renkleri barındıran giyecekler aramaya başlasak da, okulda dersler için yardım isteyen arkadaşlara 'FB'nin yedekleriyle birlikte ilk 11'ini saymazsan yardım etmem' deyip, insanları o futbolcuların isimlerini ezberlemeye teşvik etmek gibi kutsal (?!) bir görevi başarmanın sevincini yaşasam da, -ki o zamanlar FB'nin altın yılları, Boliçli, Rüştülü, Ucheli yıllar, şampiyon olunca gazetelerin verdiği posterleri alıp duvara asardım, abim de gıcık olurdu :) - büyük bir heyecanla maçları kaçırmasam hatta şampiyonlar ligini bile -ki Boliçin M.United'a son dakikada attığı bir galibiyet golü vardı ki, beni sevinçlere gark etmiş, uykusuz kalmak uğruna bu kıymetli anların şahidi olmanın sürurunu yaşamıştım- takip etsem de, elimde çay bardığı, her gol atılışında goooll diye sevineyim derken bardağı elimden düşürüp kanepeye, halıya bol bol çay içirsem ve bunu gören annemin boynuna sarılıp sevincime onu da ortak etmek istesem ancak onun gözü halıya, kanepeye takılsa da, sonunda ilerleyen yıllarda anlamaya başlamıştım ki, fanatiklik zararlıdır. Zaman ilerledikçe ve ben yeni dünyalar keşfetmeye başladıkça futbola duyduğum ihtiyaç azaldı ve sonunda yok oldu. Evet, belli ki bir ihtiyaç idi bu taraftarlık.

Hasılı kelam, eski bir FB'li ve uzun zamandır tarafsız bir beşer olarak, her ne kadar yazdıklarım çocukluk anıları başlığının muhtevasına da uygun düşüyor olsa da, diyeceğim şu ki, ya ya ya, şa şa şa fener fener çok yaşa :) -maziden kalma bu tezahürat da nereden araya girdi, lafımı ağzıma tıktı, neyse, uzatmayalım, lafın kısası makbuldür efendim.

vardır vardır:) oh oldu Avrupa Fatihi(!)'ne

E bu yolda Fatih olmakta var, Gazi olmakta smile.gif Sanki Saraçoğlu'na kestane değilde; yıldız düştü. Bursa kestanesi olsada yesek smile.gif

Sizin ifadenizi ilk maçta tam alamadık ama, Çarşamba'ya rahmet okuruz size smile.gif