Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
***ß!r!c!k***

Ne Dersiniz Sizce Aşk Var Mı ?

Recommended Posts

illa aşk diyceksek buna ilahı aşk diyebilirim ancak . ben tek aşk bilirim. aşktan anladığım tek budur! aşık olunacak kişiyse 1 ve tektir ,ancak rasulullah s.a.v.

yoksa alayı boştur, mantardır, gazoz ağacıdır, dümendir, nanedir.... bi cacık olmaz o adına aşk denen şeyden.

Hafakan abi demeyin öyle ya :)

İlla ki beşer şaşar

Leyla-Mevla

Ne bilim..

İlahi aşk hiçbirşeyle kıyaslanamaz elbette.

Saygılar :)

vesselam

Havale ücreti alıyorsan kalsın. Hanım annemize zahmet olacak ama şöyle ajansal özelliklerime uygun birini bulursa iyi olur. Tercihen bizim teşkilattan olursa fena olmaz. Allah razı olsun Ahıskalı.

Hahaha. Havale ücreti ha, bir günde üst, üst'e ikinci şok. Bugün dükkana bir adam geldi, kredi kartıyla ürün satın aldı. Ödemesini yaparken (böbürlenerek) benden Komisyon almayın, ben Türkiye İş Bankasında çalışıyorum ona göre ha demez mi. Adam kurduğu bu cümleyle vücudumdaki kanser hücrelerini harekete geçirdi.

İş Bankasında çalışmıyorsan olmaz, olmaz ajanım :)

Hahaha. Havale ücreti ha, bir günde üst, üst'e ikinci şok. Bugün dükkana bir adam geldi, kredi kartıyla ürün satın aldı. Ödemesini yaparken (böbürlenerek) benden Komisyon almayın, ben Türkiye İş Bankasında çalışıyorum ona göre ha demez mi. Adam kurduğu bu cümleyle vücudumdaki kanser hücrelerini harekete geçirdi.

İş Bankasında çalışmıyorsan olmaz, olmaz ajanım :)

Vay kereste vay.. Ne sanıyor kendini hakkaten? Bak onun yüzünden havale ücreti ödemek durumunda kaldım şimdi.

“Aşk odu evvel düşer ma’şûka andan âşıka

Şem’i gör ki yanmadan yandırmadı pervâneyi”

Aşk varmıdır? Bence aşk vardır,veyahut var oldugunu zan ettiren hadiseler vardır,ebedi aşk bunların içinde derecesi en yüksek olanıdır fakat beşeri aşk da insana arayıpda bulamadıgı mutlulugu biraz olsun tattırdıgı için vardır ve güzeldir..

Bazı yazarlar insanoglunun yeryüzüne gelmesini,Allah (CC) den biraz daha uzak kalmasını dünyadaki beşeri aşka meyl etmesine sebep gösterirler.genelde bilinen bir konudur elest-i bi rabbiküm?

beşeri aşkın gerçek olup olmaması bir yana,varsa da yoksada insanı mutlu ediyorsa umarım daima var olur

Maşuk faniyse aşk da fanidir. Maşuk Bakî ise aşk da bakîdir. ( Abdurrahman BUCAK )

"İnsan aşık olduğu zaman, kendi kendini kandırmakla işe başlar, başkalarını kandırmakla da işi bitirir." (Oscar Wilde)

aşk vuslata ermektir!!!!

İranlı bir şair diyor ki:

AŞKa uçarsan kanatların yanar

Bu söze cevaben Mevlana Hazretleri diyor ki:

AŞKa uçmazsan kanat neye yarar.

Sem-u pervane..