Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
yagmurcu

Yeni Islam Devleti

Recommended Posts

arkadaşlar,,

bir kaç gündür çevremden duyduğum söylentilere göre,

abd de yayın yapan bir dergi kaynak gösterilerek,

abd nin mekke ve medine merkezli yeni bir islam devleti kurma fikri olduğu ve

bu islam devletine de abd tarafından halife atanacağı gibi acayip duyumlar alıyorum...

bi fikri veya öngörüsü olan varsa paylaşırsa sevinirim...

Amma da sallamışlar diye bir öngörü atatım ortaya bir de bu saçma sapan söylentilere kulak asmamanızı öğütleyeyim ve aradan sıyrılayım:D

Milletin ağzı torba değil tabii ama bu kadar da uçulur mu,ABD bir İslam devleti kurmayı ne diye istesin ...

Selamlar

Bu konu hakkında önceden bir yazı okumuştum ben de. Özetle, CIA'in önümüzdeki 20 yıl için bir rapor hazırladığı ve bu projenin de bu rapor içinde kendine yer bulduğu kaydedilmişti. İslamî devlet modelini yeniden canlandıracak, Amerika'nın bölgedeki çıkarlarını belli ölçüde engelleyecek güce sahip, yani sembolik olmayan bir halifelik makamıyla yönetilen bir İslam devletinin kuruluşunun teminiyle ilgili bu maddenin amacı, terörizmin önüne geçmek ve bilinçlenme, dirilme eğilimindeki Müslüman toplumlarını legal bir oluşum etrafında toplamak olarak belirtilmişti bu yazıda. Tabi inanılacak, kaale alınacak bir teori değil bence, hikaye...

Saygı ve selamlarımla

Şuanki dünya siyasi şartlarına ve müslümanların pozisyonlarına bakılacak olursa bu mümkündür...

Zaten kısmen yapılmış bi iş bu .

İKÖ zaten kısmen ABDnin kontrolünde değilmi.bu güne kadar Irak ve Filistinbaşta olmak üzere ne zaman işe yarar bi adım attıki bu örgüt.

Ne zaman bir gelişme olsa hemen ezbere kınama sözleriyle durumu geçiştiriyorlar.Bütün İslam alemi bi İsraille başa çıkamıyor.Hiçbir siyasi adım atamıyorlar .içlerinde en ılımlı ve laik olmasına rağmen en çok çabayı Türkiye gösteriyor. Bu Erdoğan ve kurmaylarının kişisel gayretlerinden kaynaklanıyor....

Büütn Arap Kralları A.B.D ile ticari olarak ters düşmemek için susuyor.

İran en doğal haklarından biri olan nükleer projelerini devam ettireceğini sunduğunda bütün dünya ayaklandı Şuan İran'a ambargo uygulanması sözkonusu...bakın ne kadarda inkar etseler onlarda hala haçlı ruhu var .

Türkiye'ye sızmamışmı CIA pek ala çalışıyor Türkiye'de İncirlik'te üsleri var..Belki ilk kez duyacaksınız bunu ama VAN'da bir hava üssü kuruluyor.Van'ın İran sınırına çok yakın bir yerde NATO tarafından denilen ama tamamen ABD tarafından kulllanılacak bir üssün inşaasına başlanmak üzere.Peki kimin gönlü razı olur bu topraklardan İran'a saldırmaları....

Adım adım yaklaşıyorlar gittikleri her yerde hep aynı şeyi yapıyorlar "böl-parçala-yönet"Irak'ta sular durulur durulmaz ya şii ya sünni kesimlere saldırılar yaparlar...

Ama Türkiye hakkında daha önemli bir planları var :Karadeniz...Karadeniz'i bir Amerikan gölüne çevirmeyi planlıyorlar...

saygılarla...

çok enteresan bi konu daha önce hiç duymadım

A.B.D.'nin böyle hain bir planı olabilir.

hiç şaşırmam .çünkü köpekten köpeklik beklenir.

daha önce müslüman toprakları üzerinde az mı kukla rejimler kurdu!

peki kurdular islam devletini diyelim..

peki ilk halife kim olur sizce blink.gif

( ..... )

Ben kendi fikrimi söylüyorum. M.Fethullah Gülen.

Bu ISLAM devleti ile ilgili VAKİT gazetesinde bir haber vardı. Mekke-Medine şehirlerine Vatikanvari bir yapı kazandıracak projeler var.