Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
nfk321

Pişmanlıklarımız

Recommended Posts

Pişmanlık yaşamayan ve bunu ömrü boyunca hatırlayıp sol yanı birazcık olsun acımayan insan yoktur herhalde.Bir çoğumuz bunları dile getirmekten korkarız ve ne yazık ki pişmanlıklarımız dan ders çıkartmayı da fazla beceremeyiz.Aslında dile getirebilsek hem kendimiz için hem de anlattığımız kişiler için çok büyük bir deneyim olacaktır bunlar.

Çok büyük değil ama benim en büyük pişmanlıklarımdan birisi, çok okuduğum halde senelerce kendimi saçma sapan Rus klasikleriyle ve Harry Potter Yüzüklerin Efendisi gibi hiçbir artı değer vermeyen kitaplarla meşgul etmem oldu.Birçok senemin bu yüzden boşu boşuna geçtiğini düşünüp üzülüyorum.Ama o zaman büyüklerimin sözünü dinlemediğim için birazcık hakettim sanırım bu üzülmeyi :)

Varsa eğer sizin de yazmak istedikleriniz buyurun efendim söz sizde....

Hep sonradan gelir insanın aklı başına..

Benim en büyük pişmanlığım : Eğitim hayatıma geç başlamış olmam

İnsanın içi bazen 'keşke'ler ile doluyor... Sonradan fakedebilmekte güzel, ya halâ farkedemediklerimiz...

Eğitim noktasında 'keşke'lerim var..

vesselâm.

1) Yanlış meslek seçimi ( Ajanlık bana göre değilmiş anladım)

2) Yanlış fırın tercihi ( Simitler yarı yanık, yarı gevrek değil; satışlar da düşüş var)

3) Yanlış adamla tartışmam ( James Bond iyi adamdı aslında)

Şimdilik bu kadar, pişman oldukça yazarım.

1) Yanlış meslek seçimi ( Ajanlık bana göre değilmiş anladım)

2) Yanlış fırın tercihi ( Simitler yarı yanık, yarı gevrek değil; satışlar da düşüş var)

3) Yanlış adamla tartışmam ( James Bond iyi adamdı aslında)

Şimdilik bu kadar, pişman oldukça yazarım.

İnanın sırf merak size ne kadar zamanda bir beyin yıkama yapıyorlar?

'Mesela James Bond la tartışmanız yanlış bir iş değildi belki ama beyin yıkama ve hipnoz sayesinde öyle görmeye başlamış olamaz mısınız '

İnanın sırf merak size ne kadar zamanda bir beyin yıkama yapıyorlar?

'Mesela James Bond la tartışmanız yanlış bir iş değildi belki ama beyin yıkama ve hipnoz sayesinde öyle görmeye başlamış olamaz mısınız '

Beyin yıkama mı? Yok bacı, ne yıkaması, ne hipnozu... Hem gözlerim çok iyi görür.

-Bu kaç ajan?

-11..

gibi şeklinde..

Ne diyelim; Son pişmanlık faide etmez! Buda böyle biline.

Beyin yıkama mı? Yok bacı, ne yıkaması, ne hipnozu... Hem gözlerim çok iyi görür.

-Bu kaç ajan?

-11..

gibi şeklinde..

Ne diyelim; Son pişmanlık faide etmez! Buda böyle biline.

Aman, aman...

Gibi şeklinde... Müthiş...

Sayın ajan, şimdi bana öyle bir şey yazacakki, bende pişman olacağım...

Bu arada yıllardır Gencebay dinlediğime pişmanım... İyi mi?

• Like 1

Aman, aman...

Gibi şeklinde... Müthiş...

Sayın ajan, şimdi bana öyle bir şey yazacakki, bende pişman olacağım...

Bu arada yıllardır Gencebay dinlediğime pişmanım... İyi mi?

Ooo! Kimler burdaymış meğer. :confused1: Zalim Abi nerelerdesin? Zannedersem harıl harıl kpss çalışıyorsun; kolay gelsin.

Seni pişman edecek bişey yazar mıyım ben hiç? :)

Gencebay... Ya bide Müslüm dinleseydin? Beterin beteri var. :D

25 - 26 Yaşıma kadar odun gibi yaşadığıma çok pişmamın.. şimdimi 28'e doğru yol alıyorum. keşkelerim çok ama! İnşaAllah yeni bir sayfa açtım kendime, tertemiz ve pak Rabbim muvaffak eylesin (amin)...

Dua'larınızda bu kardeşinizede yer veriniz emi...

pişmanın çünkü

günahlarım günahlarım ve günahlarım için

yıllarca süren hatalarım ve ısrarla devam ettiğim gaflet hali için

neden ve ne için yaşadığımı bilmeden şuursuzca geçirdiğim her lahza için....

günahlarımı ayaklarımın altına alsam başım göğü delip arşa değerdi herhalde

rahmeti gazabından çok olan Allah'ım rahmetine ve mağfiretine sığınıyorum.

Beni seven ve değer veren insanların kalplerine,iz bırakmadan onarılması mümkün olmayan yaralar açtıktan,üstüne üstlük o yaraların üzerine tuz basıp sahibine acı üstüne acı çektirip,daha sonra da oturup timsah katrelerini gözümden akıttığım dönemlerde ki pişmanlıklarım herhalde en önemlisidir.Pişmanlık kelimesi idamlık suçlarımın müebbete çevrilmiş hali olsa da,pişmanlık pişmanlıktır...

Genelde zamanı tasarruflu kullanamadığım, har vurup harman savurduğum için pişman olurum. Yapılacak işler dar vakte kalınca çok pişman olur, kendime çok kızarım ama nafile... :)

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten,

Affet GAVSIM senden habersiz aldığım her nefesten...

Göz kaptırdığım renkten, kulak verdiğim sesten,

Affet GAVSIM senden habersiz aldığım her nefesten...

.....

Kurban dua et Gavsımız'a olan bağlılığımız artsın

Attığımız adım pişmanlık...Ama şu ana kadar beni hiç kimse o kişi kadar pişman ettirmedi...

Bir kişiye güvendiğim ve ona gereğinden fazla değer verdiğim için pişmanım...Zamanında yapmam gerekeni yapmadım ve yapmam gereken şeye ben maruz kaldım...Bunun için çok pişmanım ama elden hiç bir şey gelmiyor..

Keşkeler fayda etmez keşke etseee :tek_dis:

daha çocukken kur an okumayı bilmediğime , bi medrese talebesi olamadığıma ,,,,, günahları rabbimle utanamadan hala sır tuttuğuma!

Şuan kullandığım rumuzu almak benim için bir pişmanlık sayılabilir :) Nereden aklıma geldi bilmiyorum. Hayin mayin.. Hoş durmuyo ama artık iş işten geçti. Değiştirme imkanı yok sanırım. Böyle devam edicez artık :)

Şuan kullandığım rumuzu almak benim için bir pişmanlık sayılabilir :D Nereden aklıma geldi bilmiyorum. Hayin mayin.. Hoş durmuyo ama artık iş işten geçti. Değiştirme imkanı yok sanırım. Böyle devam edicez artık :)

değiştirebiliyosun boş yere pişmanlık çekme :)

yeni evliyken eşimden anne evimde 7 ay süre ayrı kalmak en büyük yanlışım ve pişmanlığım Allahıma hamd olsun şu an 21yılı beraber elele gönül gönüle vererek aşıyoruz...

değiştirebiliyosun boş yere pişmanlık çekme :)

Allah iyiliğini versin. Ama nasıl değişiyo ki? Ya da kalsın. Sonuçta kendi tercihim. Hem biraz espirikte duruyo :)

Mezardakilerin pişman oldukları şeyler için, dünyadakiler birbirini kırıp geçiriyorlar. İmam Gazali

• Like 1

5. sınıftayken, bir devlet kurucusuna kinimi kusmak amacıyla kaleme aldığım şiiri hamil olan o kağıtların başına adımı yazmamalıydım sanırım. Hadi onu yaptım, o kağıtları sıra sallandığında yere düşüp hocaların eline geçecek şekilde korunaksızca bırakmamalıydım anladığım kadarıyla. Hayır yani, o yaşta okuldan atılma korkusu yaşamak biraz hüzün verici bişeydi. 'Yapmayan bilemez, bilen yapamaz' nevinden bi tecrübeydi söylemesi ayıp, sözleri kayıp.