Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
muazsel

Muhteşem Rezalet

Recommended Posts

Kuyruk acısı var onların

Tokatı serttir Osmanlı’nın

Yalanları varken susmayın

Avrupalı yapsa anlarım

İtiraf et yalancıyım

Devam et batı kuklasıyım

Kandırırlar iftiralarla

Akılları üç kuruş anla

Niyetleri şudur karala

Çağdaşlık bu değildir hayret

Onlar kalpsiz ruhsuz bir ceset

Dizi ki Muhteşem Rezalet

Tokatı sert olacak en sert

Tokatı gelecek Ecdadın

4 Ocak 2011

muazsel

selamun aleykum.

bir süredir yazdıklarınızı takip ediyorum.yazdıklarınıza genellikle yorum bile yazılmıyor.bunun rahatsız edici olduğunu hissettim.buna rağmen çabanız takdire değer.bu sebeple size yazdıklarınız ve yazacaklarınız hakkında bazı şeyler söylemek istiyorum.

Valla ben de söyleyeyim söyleyeyim diyorum, sonra 'kırıcı olmayayım' diye susuyorum ama hakikaten dayanılacak gibi değil. Madem Serdengeçtik kapıyı hafif aralamış, ben de bi omuz çakıp içeriye dalayım şöyle: Hocam gerçekten çok güzel şeyler söylüyorsunuz ama bunlar şiir değil. Yani öfkenizi anlıyorum ve çoğu yerde de paralel düşünüyoruz zaten, ama yazdıklarınızı nesir olarak veya yorum tarzında yazmayı denerseniz bence daha iyi edersiniz. Hani yarın birgün biri gelir de 'Ne ulan bunlar böyle, kanatsız kuş gibi' diye bi laf ederse ben de üzülürüm. Yanlış anlamayın ama şiir olarak gerçekten kötüler. Şekil açısından eksik, söyleyiş açısından şiirin kabul edemeyeceği kadar kaba.. Biraz daha şiir okuyabilirsiniz, oyunu kuralına göre oynama noktasında geliştirici olabilir. Siz de takdir edersiniz ki düşüncelerimizi şiire benzeyen bir tarzda ifade etmek mecburiyetinde değiliz. Bilmiyorum ama bence devlet buna bi şey yapsın.

aleyküm selam ben şair değilim zaten matematik bölümü öğrencisiyim şiir yazmaya çalışan bir insanım...Teşekküre gelince Ben sevabımı ALLAH'tan bekliyorum...şiirin şeklini bilmem sadece yazarım hem makale hem deneme hem şiir...