Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
MReSiD

Çok Yenİ Bİr Proje

Recommended Posts

EsseLamu aleyKüm,

Arkadaşlar dün gece düşünüp,sabah namazını Mütakiben denemye başladığı bir yöntemdir.

Bunu yapmamdaki amaç İrademe,nefsime ve yaşantıma keskin bir ivme ile pozitif bir yön kazandırmakdır.

--Şöyle ki;

Kur-an...Bizi yönlendirecek yegane rehber.Bize feyz verecek yegane kuyu.Ruhumuzun feri dir Kur-an...

Ben her vakit namazından sonra bir hizib/5 sayfa) Kur-an okumaya başladım.Belki bu her namaz sonrası bir kaç sayfa da olabilir.Zamana göre değişir...ama keyfiyete göre değil.eLzem durumlara göre!!!!

-Kendime şu sözden yola çıkarak bazı kurallar koydum; İşlenen her günah yapmakta olduğunuz ibadet Meskenini yıkıverir ve sizi tekrar Sıfıra indirir!!!!

-Eğer göz göre göre bir günaha girersem(bundan kasıt nefse hoşglen,irademizi eriten her türlü günahtır bu günahları herkez bilir)

kural 1- Kaç sayfa okumuş olursam olayım Kural gereği Tekrar en başa dönülmelidir...

kural 2-Eğer biriin kalbini ona bağırıp hiddetlenerek kırdıysam;

ilk önce 5 sayfa geri giderim...

sonra o kişinin gönlünü alırsam ordan devam ederim...yok eğer alamadıysam Tekrar başa dönerim...

Başka da kuralım yok benim.Sadece iki ye ayırdım.çünkü birisi Kalp kırmak yani kul hakkı.Diğeri de zaten tüm günahlar.

Ama siz kendiniz genişletebilirsiniz tabiki. Hangi yönde zaafınız varsa o yöne doğru koyun Kurallarınızı....

ALLAH A EMANET OLUNUZ. Bu ALLAH RIZASI İÇİN SİZLERE YAPILMIŞ BİR ÖNERİDİR...

VESSELAM-

amin inşallah cümlemizi.

BURDA DİKKAT ÇEKMEK İSTEDİĞİM BİR HUSUS VAR!

AMAN ARKADAŞLAR,SAKIN KENDİMİ BİŞEY ZANNETTİĞİMİ DÜŞÜNMEYİNİZ.SADECE BELKİ HEPİMİZN HAYATINDA İŞE YARAR DİYE DÜŞÜNDÜĞİM BİR KONUYDU.BAŞKA İNSANLARA FAYDASI OLCAKSA NİE PAYLAŞMAYIM Kİ DİE DÜŞÜNEREKTEN YAZDIM..

Allah a emanetsiniz

Esselamu aleyküm

Benim bu güzel site ve bu güzel kardeşlerimle tanışmama vesile olan insan

Kanaldaki arkadaşlarla birlikte hatim çok güzel bir düşünceydi keza bu da öyle Allah bu düşüncen de de muvaffak etsin inş.

Hayırla kalın...

esselam

MReşid kardeşimizde gerçekten girişimci ruhu var :) ve projeleri oldukça güzel ve hayırlı..Allah kabul etsin ve razı olsun inşallah

çilekeş piştov Allah razı olsun

Sizden bi istirhamım olcak ya Şu imzanızdaki geçen sözleri içeren EZGİ mevcut ise bana atıverin yahu :) O ezgiyi arar dururum

Allah a emanetsiniz

İşlenen her günah yapmakta olduğunuz ibadet Meskenini yıkıverir ve sizi tekrar Sıfıra indirir!!!!

Iste bu bunun bilincide olmak gerekli gercekten her gunah bizi dibe vuruyor kalpimize bir kara leke olmaya basliyor.

Allah razi olsun,kabul etsin insallah.

Selam ve dua ile..

Evet !Çok güzel bir program. İnsanımızın Özellikle benim hayatını düzenli yaşamaya çok ihtiyacı var. Bu yaz günlerini kendimize çeki düzen vermek için büyük bir fırsat.Yanlış işlerin başında o kadar çok vaktimiz geçiyor ki.... Yukardaki örnekteki gibi bir yanlışın ardından günlük virdimizin dozunu arttırırsak zamanla kendimizde birşeyler düzeltebiriz. :)

Kaybedecek bir saniyemiz bile yok!(ben bu sözü hergün kendime söylüyorum ama iş yerine getirmeye gelince irade yerlerde siz benim gibi olmayın)

Vesselam.

Bunlara ek olarak, bir de şunu bilinç altınızdan, bilincinize çıkarın... Yani her saniye aklınızda tutmaya çalışın, Allah-u Teala'nın sizi her saniye gördüğünü ve her saniye duyduğunu... Bir gün düşünün, bakın bilinciniz ile nasıl savaş vereceksiniz bilinçaltına itmek için bu düşünceleri... Böyle geçen bir gün, günah işlemeye korkacaksınız emin olun...

Bu arada, teşekkürler Mresid kardeşim.. Allah razı olsun...