Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
BaLaBaN

En Beğendiğiniz Hatıralarınız

Recommended Posts

Herkesin mutlaka başından geçen asla unutamadığı bir anısı vardır.

bu anıları hepberaber, birbirimizle paylaşmaya varmısınız ??????????????????????????

:) :P :P

Geçtiğimiz sene anaokulunda staj yaparken çocuklara hikâye

anlatıyordum. Ben hapşırdım. Çocuklardan biri –berke- “çok yaşa öğretmenim” dedi. Ben de “hep beraber”

dedim. O zaman bütün sınıf bağırarak:”ÇOOOOOOOOK YAŞAAA ÖĞRETMENİİİİİİİİİİİİİİİM”Dediler.

Hiç unutmam hatırladıkça gülerim.

ben 2 sene önce psikolojik tedavi görüyordum..o yaz günlerini ve doktorumla konuşurken ağladığım anları hiç unutamam.. doktorumun verdiği ilaç yatıştırıcıydı ve sanırım coşturucuydu:) onu aldığım günden itibaren kontrolümü kaybetmiş bir şekilde gülmeye başlıyordum.. okul başladığında çok daha zorlandım.. bigün arkadaşım nasıl desem insan kendine gelmek için ohh falan çeker ya onun gibi bir ses işittim ve başladım gülmeye.. kıkır kıkır hiç duramıyorum.. yanımdaki arkadaşımda bana gülmeye başladı.karşılıklı gülüşüyoruz.. hoca ders anlatıyor ve hocaya bakmam imkansız.. gülüşmelerim bi süre sonra kahkahaya dönüştü.. sonra hoca

-ümran çık dışarı dedi..

kalktım moralim bozuk bi şekilde kapıyı açtım.. tam çıkarken bi kahkaha daha palattım.. :angry: hiç unutamam bunu..

evet aklıma gelen bir şey var........

BİR GÜN (SINIFIN BÜTÜN KIZLARI)OKULUN SAĞLIK ODASINDA KİLİTLİ KALMIŞTIK NEYSE Bİ ŞEKİLDE O ODADAN KURTULDUK AMA DERS ZİLİ 5 DAKİKA ÖNCE CALMISTI ASLINDA O KADAR DA GEC KALMAMIŞTIK AMA BUNU GEL DE ÖĞRETMENİMİZE ANLAT.. NEYSE KAPIYI CALDIK EN MASUM ÖĞRENCİ TİPİ İLE GİRDİK İÇERİYE... BİKAC ERKEK DE GEÇ KALMIŞTI

BİZE : 'GECİN TAHTAYA' DEDİ(BU FIRTINA ÖNCESİ SESSİZLİK OLUYOR..) TAHTADA KURBANLIK KOYUN GİBİ DİZİLDİK KARSIMIZ DA ERKEK ÖĞRENİLER VE MUHTEREM D.HOCAMIZ...

DİĞER GEÇ KALAN O İKİ ERKEGE ÖĞRENCİ Bİ GİRİŞTİ Kİ SORMAYIN SIRAYLA BİZE YALKLAŞMAYA BASLADI. HEYECAN DORUK NOKTASINA ULASMISTI:) BİZ BONCUK BONCUK TERLİYORDUK İÇİMİZDEN DUALAR EDİYOR SINIFTAKİ ERKEKLERE REZİL OLMADAN YERLERİMİZE OTURMAYI İSTİYORDUK ALLAHTAN Kİ SADECE BİZE BAĞIRDI VE BÜTÜN SINIFI BİR HAFTA BOYUNCA DISARI CIKARTMADI( BU ARADA ARKADASLAR BEN BAYANIM ONCA KIZIN İÇİNDE SAĞLIK ODASINDA NE İŞİN VARDI DİYE SORARSANIZ AKLINIZDA DİYE SÖLEDİM:))

:angry: Ü.Y. Bu paylaştığın güzel anıyı hatırlıyorum çok güzeldi o günnnn... ;)bunu bende hiç unutmuyorum...

Memleketten yani OF tan Bandırmaya yani buraya dönüyoruz... :P İnanın yazarken bile gülüyorum....

Bilirsiniz belki...Karadeniz hattında çalışan şöförlerin çoğu laz olur...Bizde annemle en önde oturuyoruz...Samsundayız..Hava kararmış..Otobüslerin telefon numaraları olur.Biri otobüsün telefonunu aradI.Şöförümüz açtı:"Alo puyrun" dedi.yanında duran mavine dönüp 19 numarada Külcan hanum varmış.Oni çağıriyiler telefona.Mikrofonla çağur onida celsun...Mavin mikrofonu alıp şöyle dedi."19 numarada oturan yolcumiz Külcan hanum telefondan pekleneysunuz" :angry: :) Tüm otobüs 19 numaraya baktık...Bi baktık adamın biri kalktı telefona gidiyor.Herkes koptu gülmekten.Mavin vermiyo telefonu "Pen Külcan hanumu çağurdum".Adamda sinirli bi şekilde ver telefonu deyip aldı elinden...konuştu kapattı...oturdu yerine...Ama şöförle mavin konuşuyo tabi.Şöför mavine ULA HİÇ KÜLCAN DİYE ADAM İSMİ OLURMİ :( 5 dk geçmedi yine tel...yine GÜLCAN hanım aranıyor...Mavin bu sefer eline mikrofonu alııp şöyle dedi.19 NUMARADA OTURAN KÜLCAN PEY TELEFONDAN PEKLENEYSUNUZ :( :( ...Tüm otobüs kırılmıştık:()))) :D

efendim olay bundan bir kaç ay evvel bir bankada geçti.

bir hesaba 3.7 bin ytl kadar para yatırmam gerekiyordu.

biraz sıra bekledikten sonra nihayet işlem yapmak için sıra bana geldi.

veznede her halinden acemi olduğu belli bir bayan vardı.

her neyse...kadın işlemi yaptı, bitirdi..

tam dekontu verecekken tiz bir ses tonuyla :

-beyfendi..bir saniye bekler misiniz..

tamam dedim..beklerim ne var ..

-verdiğiniz para ne kadar demiştiniz?

-3.7 bin ytl hanfendi.. bi problem mi var

kasaya döktüğü paraları şöyle bir elden geçirdikten sonra :

-sanırım burada 1.2 bin ytl lik açık var

Öylece kalakaldım…

nasıl olur dedim..o para defalarca sayıldı..sizde saydınız demin..

-hayır efendim..şimdi sağlama yapıyorum ki 1.2 bin ytl eksik...

eliyle kasanın ekranına işaret ederek:Buyrun işte bakın..kasanın hasılatı ve işlem bittikten sonraki tutar..

ekranda -1.200 diye bir ibare...

-ama nasıl olur...hem parayı kasaya dökmeden önce sağlama yapmalısınız..ben sizin kasada şaibe olmadığını nerden bileceğim?

kadın olur mu dedi efendim….yaptığımız tüm işlemler kayıt altında..böyle bir şeyin olması mümkün değil..

lütfen şimdi..müsade ederseniz sıradaki müşteriyle ilgilenmem lazım...

-nasıl olur hanfendi..size verdiğim para zaten 3.7 bin.bunun yarısına yakın bir kısmının eksik olduğunu nasıl söylersiniz?

( tabi o sırada imla kurallarına bu denli uymamıştım :( )

hani bir kaç lira falan olsa ihtimal verilir de..sözkonusu tutar paranın yarısı kadar ..bir tomar para verdim be :( üstelik para emanet..yanımda sayıldı..ben de saydım..sizde saydınız..

kadın vargücüyle olayı oldu-bittiye getirmeye çalışıyor..

hayır efendim..gördüğünüz üzere para eksik..

o sırada elinde bir kumanda, veznelerin arkasında uzun boylu, zayıf yapılı oldukça ciddi görünümlü bir bayan vardı..

tartışmayı fark eder etmez oraya geldi..

bizim çaylak veznedar mahcup bi edayla olayı izah etti..

kadın bir bana baktı...bir paraya baktı…bir de veznedara baktı

kadın tam bir disiplin abidesi …bebekte yaparım, kariyerde familyasından :angry:

bizim çaylak memuru yerinden kaldırdı..Bütün parayı ortaya saçtılar..bi güzel sayıyorlar..ben, kendinden emin biz vaziyette beklemekteyim.Çünkü para sağlam :)

saydılar bitirdiler..kadın feminizmin tüm keskin çizgilerini topladığı yüzünü bir kez daha bana çevirdi ve :

-üzgünüz beyfendi..gördüğünüz üzere tüm kasayı saydık.tam 1.2 bin ytl eksik!

-ben donmuş vaziyetteyim..

yahu dedim..farzedelim ki para eksik .O zaman bu kadın niçin ilk sayışında tam çıkardı parayı..bir bankacı nasıl olurda o kadar parayı fazla sayar..

hanımlar duraksadı bir an.çaylak memur mahcup..kafası önüne eğik vaziyette.

iş kazası demez mi :(

nasıl olur dedim be..valla çıkmam bu bankadan.benim paramda eksik yok.parayı kasanıza dökmeden sağlama yapacaktınız efendim!

Bizim kör feminist ses tonunu yükseltti:

o zaman buyrun müdür beyle görüşün..biz işimizi yaptık. Bundan sonrası onu ilgilendirir.

banane dedim hanfendi...Mağdur olan benim.ne diye kendi param için adamın ayağına gideyim.

Kadın baktı olacak gibi değil...Düşündü biraz ..dekonta baktı..

biraz sonra çaylak memurun yüzüne öyle bir baktı ki...kadıncağız cam kırmış çocuklar gibi iki büklüm kalakaldı…

tamam dedi beyfendi haklı...Memur hanım işleme geçmede hata yapmış...

git sende bir an önce saydığın parayı kağıda dökmeyi öğren! -parantez içinde- : beceriksiz! :(

ben, hiç yok yere çıkan bu mücadeleden zaferle çıkmaş olmanın kıvancıyla dekontumu aldım arkamdaki şaşkın kalabalığı yararak dışarı attım kendimi :( :D

efendim zaman ve alaka ayırdığınız için teşekkür ederim :P

:( Hahah az daha gidiyormuş paracıklar...Allahtan üstelemişsin... :D :P :( :P

heralde üstlenicez efendim..

kolaymı bu devirde para kazanmak :P

Renki, heyecan dolu bir yaşamım var. Hem çocukluğum da sakin geçmedi. Diyebilirim ki her günüm mazimde unutulmaz bir anı hatırlatacak bana.

Tahsilim dolayısıyla en az iki haftada bir otobüs yolculuğu yapan biriyim. Eğer dalgın biriyseniz iyi malzeme çıkıyor eğlencelik. Geçen müavin bey soruyor:

_Çay kahve ne alırdınız?

_Şeftali suyu rica edeyim.

_Meyve suyu bulundurmuyoruz hanımefendi.

_Hımm teşekkür ederim o halde almayayım.

Ve döner burnumu cama yapıştırırım.

Yazları memlekete gidiş kaçınılmazdır bizde. İstanbul'un o yoğun trafiğinden, kalabalığından hassaten sıcağından..Köyümüz cennet gibi gelir. Ufakken camiye gönderilmekten kurtulamazdık, zaten tatile gitmişim o ille de gideceksin. E tatil yapacadım yok. Ezber yapmamışım. Ve bunu net türeklilikle söylerim. Hocanın yumruğu kafamda balyoz etkisi öyle ki saati çıktı. Yıldız mı dersin koyun mu; bütün sayma işlemlerini o ara gerçekleştiriyorum.

Sonra dedim ya dalgın biriyim. İneceğim yere unutmalar, arabaları karıştırmalar..Bir gün dersaneye gideceğim Ümraniye'ye oho bir baktım bildiğim boğaz köprüsünden geçiyorum. 129T Taksim'e gider. Bunu o güb tecrübe ettik. Cepte sadece yol parası.Simit bir lüsktü o zaman. Ve Aaamadık.

Dalgınlık..Kitap okumaya oturmuşum, Cemil Meriç olmalı. Bir koku almaya başladım yanık desem hahh tam bu. Aman Allah'ım biber dolması! Dipleri yanmış..Anamdan bi' dünya azar. Bu kız kitap okumuyo ölüyo ölüyo..

Köy hatıralarım hayli komiktir. Danayı bağlamaya gitmişim, ne olduysa çıldırdı.İpini bırakamam coştu koşuyor. Peşi sıra resmen atlet gibi koşuyorum.Ter kan içinde kaldım. Hala gülüyorum ya. BiR fasulye ekme merakı sardı. Toprağa zor işliyor alet. Akşama kadar kol salladık. Hamladık tabi. Ellerimi açamıyorum artık. Sabaha kadar ağladım. Köyün diline düştük. Tam rezillik. Eee şeherliler de ne bileler..Yazuh yaw diyeydiz de yardıma geleydih.

Harklar vardır, tarlalara su koşarsınız oralardan. Ayaklarımı sokup ferahlardım, kaptırdığım terliğin haddi hesabı yok. Peşi sıra koşardım. Hiç birini de bulamazdım. Yalın ayak, çamur evime dönerdim.

Ne bileyim şimdilik aklıma gelenler bunlar. Anımsayınca tebessüm ediyorum. Ufak şeylerden mutlu oluyorum. Çocuğu zorla içeriye sokmaya alışan babaya;

_Bırakın oynasın bey amca. Bir daha bu günlere geri dönemeyecek. Adam afalladı. Oyna lan bak ablan hatrına ha.

Kendimi Sokrates gibi hissettim.

Bazen sosyal çapta müdahelem de olur hani, çekinmem ben. Fatura öderken annesinin omzundan sarkmış çocuğa dil çıkarıp duruyorum. E canım sıkıldı bekle bekle. Kız da bana çıkartmaya başladı. Annesi uyarıyor:

Yapma kızım ayıp aa.

Önemli değil hanım efendi çocuktur.

Kadın önüne dönünce; yine karşılıklı dilçıkarıp duruyoruz. Muzırım muzır.

Neyse uzatmıyorum daha. Eğlenecek sebepler aramayın kendiniz üretin. Kimse size, elleri ile mutluluk getirecek değil. Hele beklenti denen kelime, rezil bir haldir.

Kesiyorum arkadaşlar. Daha fazla paylaşmayayım, hai bunlar eğlence kısmı. Uslu, itidalli, entel yanım da var benim aslında :)

Sevgiler n-f-k.com ailesi..Daha nice huzur dolu paylaşımlara..

• Like 1