Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
Çilekeş

Yardım.. Lütfen

Recommended Posts

s.a

ben üniversitede hukuk okumak istiyorum..ama bir yandanda düşünüyorum bu düzende avukat olmuşsun,savcı olmuşsun neye yarar..ben şeriat hükümlerine göre mi karar verceğim yoksa tckya göre mi? tabiki tckya göre ama bu da onlara hizmet etmek olmuyor mu..ben ne yapayım??büyük bir çıkmazdayım çok acil yardımlarınıza ihtiyacım var..şimdiden teşekkürler

selam ve dua ile....

Bence öncelikle vicdanına kulak ver.

Daha sonra da bu ülkenin o mevkilerde de düzgün adamlara ihtiyacı olduğunu göz önünde bulundur.

Zaten hukuk sistemi fikri bozukların elinde, ama neden orada düzgün insanlar olmasın ki?

achartave kardeşim iyi diyorsun hoş diyorsunda bir kişiyle olacak birşey değilki bu..ben biliyorum birçok kişi sırf bu düzende olmaz diye hukuktan son anda vazgeçti..yıllardır süregelen bir düzenden bahsediyoruz..gerçi mücadele etmek çok daha güzel ama birkaç kişiyle olacak iş değil gibi geliyor bana

çilekeş_piştov kardeş haklısın ama AcHaRTavE kardeşim daha fazla haklı.(Biraz nasrettin hocanın fıkrasına döndü ama öyle napalım) Herkes senin gibi düşünseydi bu ülke daha çok batağa saplanırdı.

achartave kardeşim iyi diyorsun hoş diyorsunda bir kişiyle olacak birşey değilki bu

ama unutma her gurup oluşmadan önce 1 kişidir.Bakarsın karşına senin gibi birisi çıkar 2 kişi olursunuz.gücünüzü %100 arttırmış olursunuz yani.:)

herkesin karşısına birisi çıksa ooooooooo oldunuzmu 4 kişi

Hem Hz.BEDİÜZZAMAN bu ülke sözel bilimcilerin sırtında yükselcek demiştir.Bakarsın bu ülkeyi sen değiştirirsin.Kim bilir neden olmasınki dünyayı değiştiren insanlar biliyormuyduki değiştireceklerini.

Zaten rabbim neyler neylerse güzel eyler.Sen gitsende gitmesende senin için hayırlısı olur İNŞAALLAH.

Bir söz vardır ;"Bir ot olucaksan bile en iyisini ol."

Umarım hangi yolu seçersen seç sen en iyisini olursun İNŞAALLAH.

Değerli kardeşim!

Diğer arkadaşlar gerçekten güzel tesbitlerde bulunmuşlar.

çorbada belki benim de bir tuzum bulunur düşüncesiyle bir iki söz söylemek istiyorum:

Günümüzün olumsuzluklarını gözümüzde büyüterek hemen teslim bayrağını çekmek bize yaraşmak.Bizden öncekileri, ellerinden geleni yaparak bu davayı bizim omuzlamıza yüklemiştir.

Bu dava hor,bu dava öksüz, bu dava büyük!

Mükafatların en büyüğü zor zamanda (ahir zamanda)hizmetleri yapanlaradır.Biz de karınca misali hiç olmazsa bu yolda ölürüz. Sizin içinize bu isteği koyan Rabbim elbette hakkınızda hayır murat etmiştir.

Bana yıllar önce ışık tutan bir yazıdaki satırlar şöyleydi:

Ey başını elleri arasına almış düşünen ,Fatihin gelmesi için garip garip bekleşen genç!

Haydi kal ayağa Fatih sen ol ! Sür atını İstanbul senin olsun!

Haydi vur kazmayı Şirin senin olsun!

Tohum at toprağa yeşermezse toprak utansın

Hey gidi küheylan koşmana bak sen.

Çatlarsan doğuran kısrak utansın

dizelerin sahibi Üstad ,ne güzel söylemiş

Örnek aldığımız önderlerimiz " bir elime güneşi bir elime ayı verseler yolumdan dönmem.." düsturuyla hareket etmiş bir an tereddüt etmemiş.

Biz baş örtüsü sebebiyle istediğimiz hedeflere varamıyoruz. Bari siz böyle vesveselerle yolunuzu kendiniz engellemeyin

vesselam....

ben insanların laflarından çok etkilenen bir insan değilim..ama açık yüreklilikle söyleyebilirim ki serdengeçtinin yazdıklarından etkilendim..çok teşekkür ederim kardeşim..Allah razı olsun

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana !

Eminim ki benim de bir sorunum olduğunda siz de elinizden geleni yapardınız.Aynı hassasiyet ve samimiyeti gösterirdiniz. Çünkü her fırsatta dile getirdiğim gibi bu forumda seçilmiş insanlar yer almış.(Allah bozmasın.Çok şükür.)Diğerleri ile karşılaştırma yaptığımda bu gerçeği daha kuvvetli idrak ediyorum.

selam ve dua ile...

Allah ın izniye hukukçu olacağım..Allah utandırmasın..sizlerede yardımlarınızdan ötürü teşekkür ederim..Allah hepimize Hakk a ve halka hizmet etmeyi nasip etsin..AMİN

Hıh işte şimdi oldu. :)

Allah'ın izniyle kocaman kocaman okullarda okuyup büyük adam olunca bu garibanları da unutmazsın

inşallah! :P

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana !

bu forumda seçilmiş insanlar yer almış.(Allah bozmasın.Çok şükür.)Diğerleri ile karşılaştırma yaptığımda bu gerçeği daha kuvvetli idrak ediyorum.

selam ve dua ile...

Kesinlikle öyle..! :)

Çilekeş kardeşim, hakkında her zaman hayırlı olanı iste, unutma, niyet hayr, akibet hayr.

Rabbim hepimize hakkımızda hayırlı olanı nasib etsin. Çünkü bizim hak bildiğimizde şer, şer bildiğimizde hak olabilir. Bazen, bir iş için plan yaparız, o iş olmayınca söveriz,sayarız. Ama bilmeyiz ki, belki o işin sonu bizim için hayırsız olacaktı. Rabbimiz bize acıdı ve o işi bize nasip etmedi. Bu yüzden her zaman şükretmek ve hakkımızda hayırlısını istemek lazım.

Hoşlanmadığınız bir şey, belki de sizin için hayırlıdır.(Bekara 216)

Selametle..