Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
M-B-U

Kafire hevesli müslüman! Artık uyan !..

Recommended Posts

Kafire hevesli müslüman! Artık uyan!

BismillahirRahmanirRahim

Şu dünyayı tümüyle elesek...acaba kaç tane hakiki müslüman elekte kalır bilemiyorum doğrusu...

Hergün yollardayım........inan başımı kaldıramıyorum....yürürken....korkuyorum

Müslümanların münafıklaşan hallerini görmekten korkuyorum....onlar gibi olmaktan korkuyorum...

Karşıma her yaşta insan çıkıyor......görüntüler beni çıldırtıyor.....10 yaşında 20 yaşında...40 50 60 yaşında...ki aynı kafadan insanları görünce....miğdem bulanıyor.

Altlarında kafirlerin modası daracık kot pantolon, üstlerinde müslümanların bayrağı gözümüzün nuru tesettür.....

Üstü müslüman altı kafirler, giyinik çıplaklar, kafirlerin modasına uyan müslümanlar, dinini gizleyen korkaklar, ben müslümanim!Rabbim Allah!diye haykiramayanlar, Allahtan değil.....fanilerden korkanlar cehennemde ne yapacaklar!

Nerde Hz. Fatima nerde Hz. Meryem nerde...o nurlu peçeliler....nefsine yedirip dünyayı gözlerine haram edenler nerde......Nerde o analar..babalar...evlatlar...şimdi nerde...

Efendimiz s.a.v. şalvar giyen müslümanları çok severmiş....ey müslüman...şu an Efendimiz s.a.v. karşına çıksa.....ne hissedersin??......Üzerindekileri atıp...sarığa cübbeyemi sarılırsın?...yoksa...Hanslardan mı utanırsın!?

Bir kafire küçük bir zarar geldiğinde...dünyada kıyamet kopar....müslümanlar kale yapılırlar......lakin...ISLAM ehlinden mübarek zatlara bombalar yağıyor!!!.....müslümanlar bırak ses çıkarmayı.... kafirlere destek oluyor.......

Dünyanın bütün sınavlarına hazirlaniyoruz.....ekmeksiz kalmayalım diye...iş buluyoruz....geleceğimizi garanti etmek için..bir değil...10 diploma alıyoruz........bu kadar meşkuliyet arasında tabiki...Ahirete azık hazırlamayı unutuyoruz...

Bazen.....Rabbim neden beni insan olarak yarattın.....keşke..taş olsaydım...keşke....ağaç olsaydım...keşke toprak olsaydım...keşke keşke...diyorum...keşke hiç doğmasaydım.......bu hayasız dünyayla karşılaşmamış olsaydım...diyorum......Ama...şükürler olsun...O Latif c.c. nun inceliklerini gördüğümde....sakinleşiyorum......

Müslüman Allahu Tealaden başkasına güvenmemeli....içinde koca bir nefis bulunduğunu bilen insan kendine nasil güvenebilir?....En büyük düşman..içimizde...o düşmanı yenersek..bütün düşmanları yenmiş oluruz Biiznillah.

Efendimiz s.a.v. kendi ailesine bile garanti vermedi...Ey Resulallahin kızı Fatima! Benden dilediğin kadar mal iste ama Allahın azabına karşı sana yardımcı olamam ve birşey yapamam! Buyurmuştur....Ey müslüman....sen veya ben...Hz.Fatima kadar olabilirmiyiz?? ...o halde...nasıl kendimize güvenebiliriz....Eğer birazcık akilli isek...Efendimizin şefaatine mazhar olabilmek icin..elimizden gelen herşeyi yaparız...Bunların en başındada cihad gelmelidir..

Işimiz çok çetin....hesabımız çok zordur...herkes kendi derdine düşmüş....sonumuz ne olur?

Kafirlere heveslenmeyelim...onların dünyası yalnızca bu dünyadan ibarettir...oda fanidir...halbuki....müslümanlığın şerefine nail olan insanlara ebedi kalacakları bir dünya müjdelenmektedir...

Kafirlere uyan müslümanların...hidayet bulmasını diliyor...ümmeti Muhammedin uyanmasını istiyorum.

Ya Melik herşeyi sana havale ediyor burada susuyorum.

Kaynak: Turksestudent

Arkadaşım güzel yazmışsın

okurken aklıma geldi. Yazmadan geçemiycem

Peygamberimiz (SAV) bir hadis-i şerifinde:

"73 fırkadan biri dışında hepsi ateştedir."

buyuruyor.

Acaba biz o fırkadan mıyız?

Allah yardımcımız olsun.

Esselamü Aleyküm.

(M-B-U) Değerli arkadaşımızın,

'Nerde Hz. Fatima' deyince paylaşmak istedim...

Hazreti Fatımatüzzehra (r.a.) Hazretleri bir gün babası Peygamberimiz (s.a.s.) 'e:

-Babacığım cennete ilk önce kadınlardan kim girecek? diye sordu.

Peygamberimiz (s.a.s) :

- Falan mahallede bir kadın var. O kadın ilk cennete girecek kadındır, buyurdular.

Hazreti Fatıma çok merak etmişti:

-Benden de mi evvel girecek babacığım? diye sordu.

Hazreti Peygamberimiz:

-Senden de evvel girecek. İstersen git de bir tanış. O zaman sen de neden önce onun gireceğini öğrenirsin, buyurdular.

Hazreti Fatıma'nın o kadın hakkındaki merakı iyice artmıştı. Bir gün kadının evini sora sora buldu, kapısını çaldı. İçerden ihtiyar bir kadın sesi duyuldu:

-Kim o?

Hazreti Fatıma, kendisini tanıtıp görüşmek istediğini söylediğinde kadın:

-Canım sana feda ey Allah Resulünün kızı sizinle çok görüşmek arzu ederdim. Fakat dışarı çıkmadığım için ziyaretinize gelemedim. Kocamdan izin almadan size kapıyı açamayacağım. Sizden çok özür dilerim. Yarın gelirseniz içeri girmeniz için izin alır kapıyı açarım, görüşürüz, dedi.

Hazreti Fatıma geri gitti, kadın da meseleyi anlatıp kocasından izin aldı. İkinci gün kadınla görüşeceğine emin olarak gelen Hazreti Fatıma yanına Hazreti Hasan'ı da alarak geldi. Kadının kapısını çalarak geldiğini bildirdi. Fakat kadın Hazreti Fatıma'nın yanınada bir çocuk bulunduğunun farkına varmıştı. Hazreti Fatıma'ya:

-Yanınızda bir de çocuk var. Ben yalnız sizin için izin almıştım. İçeri siz girebilirsiniz, fakat çocuk dışarıda kalır. İsterseniz yarın gelin onun için de izin alayım, beraber içeri girersiniz, dedi.

Hazreti Fatıma ikinci defa içeri giremeden geri döndü. üçüncü gün yanına Hazreti Hüseyin'i de alarak gitmişti. Kapıda yine aynı durumla karşılaşarak Hüseyin'i içeri alamayınca geri dönmek zorunda kaldı. dördüncü gün hep birden gittiklerinde kadın kocasından hepsi için izin almıştı. İçeri girdiler. Hazreti Fatıma bir de baktı ki, içerden kendisini karşılayan dışarda sesinden tanıdığı kadın değil. Genç ve güzel bir kadın... Hayretle sordu:

-Sizinle dışardan konuşurken sesiniz başka idi, şimdi başka, bu nasıl oluyor? dedi.

Kadın:

-Sizinle konuşurken sesim dışarı çıkmakta idi. Ben de sesimi yabancı erkek duyar da günaha girerim diye ağzıma taş parçası alarak konuşuyordum. Şimdi ise o taşı çıkardım, dedi.

Hazreti Fatıma'nın gözleri yaşarmıştı. Babasının neden cennete evvela bu kadının gireceğini söylediğini anladı.

Kadın Hazreti Fatıma (r.a.) 'ya:

-Ey Allah Resulünün kızı! Acaba ben kocama karşı vazifemi ifa etmiş oluyormuyum? Allah beni kocama itaatsizlikten dolayı hesaba çeker diye korkuyorum, dedi.

Hazreti Fatıma babasının müjdesini bildirdi:

-Hayır! Sen bilakis babamın cennete ilk girecek kadın diye müjdelediği birisin. Hiçbir kadın sizin yaptığınızın onda birini bile yapamaz, dedi.

Ve cennete ilk girecek olan kadınla bir hayli sohbet ettikten sonra müsade isteyerek oradan ayrıldılar....

Allah'u Teala bizlere, Kevser Havuzunun başında Peygamberimiz Hz. Muhammedi nil Mustafa (SAV) Efendimizin Sancağı altında toplanmayı nasib eylesin inşaallah.. AMİN......

Allah razı olsun,Hz.Fatıma(r.a.) ve diğerleri... Gerçekten şimdikinden ne kadar farklı.Arada kıyasa imkan vermeyecek kadar derin bir uçurum var,o yüzden birşey söyliyemiyoruz.Selam olsun herkese...

merhaba ben yeni katıldım. ben de birşey paylaşmak istiyorum. hasan basri hz ne sormuslar: efendim, bize sahabeleri anlatır mısınız? söyle buyurur: siz onları görseydiniz insan demezdiniz, onlar sizi görseydi insan demezlerdi! işte aradaki fark

Yukarıdaki birbirinden güzel paylaşımları okudum ve şu hadisi şerif aklıma geldi:

"KİM HANGİ KAVİME BENZERSE ŞÜPHESİZ Kİ ONLARDANDIR."