Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
7veren

Beynimi Kemirenler...

Recommended Posts

Ben acı görmedim,zorluk yaşamadım diyen yalan söyler...Çünkü acı olmadan tatlının değeri anlaşılmaz.Hayat,su misali kıvrım kıvrım akarken gelir bir yerlerde düğümlenir.Asıl şamar bu noktalardadır''pes ettim,yeter artık'' dersin kendi kendine:PES!!!işte o anda hayatın ikiye ayrılıyordur:''sonuna kadar!''deyip şahlanmak ya da ''tükendim artık''deyip yıkılmak...Karmakarışıktır kafan o anda,hiçbirşey düşünemezsin.lügatler beynini sarmıştır.Milyonlarca kelimenin arasından mantıklı bir cümle kuramazsın.Zamanın ve mekanın neresinde olduğunun farkına varamazsın.Kapkaranlıktır heryer.En büyük kudreti o anda bulursun işte.Ucu bucağı görünmeyen bu deryada dibe vurmadan göklere yükselmeyi beklemek imkansız...Her fırtınanın,bardaktan boşanırcasına yağan yağmurun ardında rengiyle bizi mest eden gökkuşağı saklı değil midir?Ardından güneşte kurumak için önce yağmurda ıslanmak gerekmez mi?

Ben çok düşündüm bir gün....''Pes ediyorum''dedim içimden.''Devam edin siz,bensiz gidin...Ben buradan ayrılayım.Siz yolunuza,ben yoluma...'' Fakat daha sonra bir de ruhumu dinleyip tahlil ettim ki o yol,hepimizin yolu.Senin yolun,benim yolum diye birşey yok!O YOL TEK!Hakk yolu,Hakkaniyet yolu.Sevgiye,sonsuz huzura,ilahi nura varan Allah Yolu!O mübarek yolda benim de ayak izim olmalı.O yolda ben de sizlerle yürümeliyim,hatta koşmalıyım.Damarlarımdan kanlar çekilse de pes etmemem gerek!Yılmak,imanıma yakışmaz.

..............Geriye dönüp baktığımda dünyada ereğimiz nabza göre şerbet verip dalgaları kıyıdan seyretmek değil,olmaması gerekir diyorum kendi kendime.Zalimin ayağını öpüp garibin sırtından vurmak olmamalı.Armanımız için çalışmak,çabalamak...O yola baş koymak...Feda etmek kendini,Çatlarcasına...Hedefimize varmak için gidilmesi gereken yol denizse, o denizde sadece bir su damlası olmak;gözyaşlarımla da olsa o deryaya birşeyler damlatmak olmalı belki de...''Ben çekiliyorum''demek acziyetin ifadesidir.Hepimiz muhakkak ki Allah(cc) katında aciziz,elimiz kolumuz bağlıdır;ancak imtihanımızı vermek için o taraftaki acziyetimizi bu tarafta kudrete dönüştürmektir,gerekli ve yeterli tek şart...

Bu güzel sitede NFK'in ve sevenlerinin; düşündüren,bazı şeyleri tahlil ettiren tarafının yanında bir duvara asılıp sadece hayranlıkla izlenmeye değer o kadar güzel ifadeleri var ki; yazımı yazarken tereddüt ettim..kullandığım araçlar belki çok basit,edebi hiçbir değeri yok;hissettiklerimi belki gerektiği gibi aktaramadım;ama bir yerden başlamak gerekir diye düşünüyorum...

Benim gözümde taypalma yorga yeri edinmiş bazı üyelerin yanında sıska bir tay olabilmek için elimden geleni yapacağım...Selametle....

Merhaba Değerli Kardeşim!

Öncelikle NFK Ailesinin sevgi dolu atmosferine hoşgeldin.Sizin gibi aynı noktalarda birleştiğimiz kardeşlerimizin bize katılmasını görmek gerçekten mutluluk verici... :rolleyes:

Kardeşim çok güzel bir yazıyla başlangıç yapmışsın.Seni tebrik ediyorum.Bu konuda hiç te abarttığımı düşünmüyorum.

Evet gerçekten hepimizin içinde inişler çıkışlar,gel-gitler olmuştur.Rabbani Hz.lerinin buyrduğu gibi:"En büyük fırtınalar insanın gönlünde kopanlardır."Sen de bu hisleri çok güzel kaleme almışsın.

Ne diyeyim Rabbim hepimizin ayaklarını sıratı müstakim yolunda sabit kılsın.

Böyle güzel paylaşımlarını bekliyoruz.

vesselam...

serdengeçti,yazdıklarımı desteklediğin için çok teşekkür ederim.inşaallah sizlerin desteği ve bizlerin gayretiyle herşey çok güzel olacak...cevabın için gerçekten sevindim. :rolleyes: Allah Yar ve Yardımcımız Olsun...Selametle...

Efendim anladığım kadarı ile kendinize ait bir yazıyı bizlerle paylaşmışsınız. O yüzden konuyu buraya taşıdık. Paylaşımınız için çok teşekkür ederim. Gerçektende güzel bir çalışma olmuş. Elinize, yüreğinize sağlık...Devamını bekliyoruz.

Saygılarımla...

elinize sağlık bu gönlünüzden kopan nur süzmesi yazınız için.burada maneviyat ikliminin kelimelerle buluştuğuna ve kelimelerin bizlere birşeyden ziyade çok şey anlattığına inanıyorum....

bu güzel siteyi imar eden arkadaşlarımın halis niyetelerinden dolayı da ortamımız hep maneviyat yüklü seviyeli oluyor.

aramıza bu şekilde güzel bir girişle katılmanız çok sevindirici. sayın 7veren sizlerden aktif bir katılım bekliyoruz. Aramıza hoşgeldiniz...