Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
Sign in to follow this  
ARIYORUM

Başı açık namaz

Recommended Posts

Selamün aleyküm

Sosyeteden bir ilk daha

Başı açık namaz.

Kadın erkek aynı safta.

Üstelik kadınlar da erkek gibi kılıyor.

Trajikomik bir olay.

ATV haberde izledim dün akşam.

Resimleri bulamadım. Koyacaktım mesajıma ama bulamadım.

Konu fıkıh olur da Zekeriya Beyaz :) ve Yaşar Nüri ;) Hocalar olmaz mı?

Zekeriya hoca kısa değindi konuya.

Ama Yaşar Nuri Hoca var yaa...

İzlenmeye değer. Çok komikti.

İddaalara bakın.

Soru ile alakası olmamasına rağmen bunları da söyledi her ne hikmetse.

- Cenaze namazı namaz değilmiş. Abdestsiz de kılınabilirmiş

- Abdest uzuvları kapalı olsa namazda yeterliymiş. "Baş el ayak abdest uzvudur. Bunları kadınlar da açabilir. Erkeklerle aynı haklara sahiptirler "diyor.

Başka iddaları da var. Diyanet işini yapmıyor. 1 trilyona yakın para diyanet bütçesine ayrılıyor. Nereye gidiyor bu paralar.

Yorumsuzzzzz....

Allah cahil bırakmasın

Hadisi şerif :

"Müminin cahili şeytanın maskarasıdır."

Evet, bunlar yabancı olmadığımız haberler, fakat bir hatanızı düzeltmek istiyorum, sonda verdiğiniz hadis-i şerif "Müminler" içindir. Yukarıda bahsettiğiniz şahıslar Mümin değildir!.. Bunlar dini saptırmaya çalışan bid'at ehli sapık insanlardır.

Selametle..

hadis-i şerif "Müminler" içindir.

Evet doğru diyorsun

Sağol düzelttiğin için.

Bu akşam da Zekeriya Beyaz yorumladı.

İstanbul Müftüsü de konuktu Atv haberde. Birtane de bayan avukat

Şok idaalar gene var.

ZBeyazz : Bikiniyle de namaz olur. Ömer Nasuhi Bilmen yazıyor açın bakın. İlmihalde yazıyor.

Müftü : Cariyeler olduğu devirde oluyordu hocam ama o farklı. Bu devirde olmaz.

Avukat : Hocam ona namaz demezler. Striptiz derler. :)

Gördüğünüz gibi tatmin edici bir cevap verilemedi. Z beyaz çok iyi çalışmış dersine.

Avukatın lafına çok güldüm. ;) :P

Hakiki müminin belki bu diyaloglarda kafası karışmaz ama sokaktaki adam ne yapacak.

Bunların amacı sokaktaki adamın, cahil müminin kafasını kurcalamak.

Allah akıl fikir versin..

Müslümanların Dinine Karışan Gizli Yahudilere Mektup

Mehmet Şevket Eygi

26.01.2006

CAMİLERDE namaz kılınırken asıl Kur’an okunmasın, Türkçe tercümesi okunsun; minarelerde Ezan-ı Muhammedî okunmasın, Türkçe ezan okunsun, kadınlar başları açık olarak camilere gitsinler ve erkeklerin arasında karışık olarak namaz kılsınlar şeklinde istek ve dileklerinizi yaygaracı, agresif ve fanatik bir üslupla zaman zaman yazıp duruyorsunuz. Anladık fikir hürriyeti var, tamam da siz ne hakla, hangi selahiyetle böyle konuşuyor, yazıyor ve istekte bulunuyorsunuz?

Müslüman geçiniyorsunuz ama değilsiniz. Sizin iki kimliğiniz var, dıştan Müslüman görünüyorsunuz, gerçek kimliğiniz ise Yahudiliktir. Yahudisiniz de, açık Yahudi değil, Gizli Yahudi’siniz.

Gizli Yahudi olarak Müslümanların din, ibadet, inanç işlerine niçin karışıyorsunuz?

Ezan Türkçe okunsa camiye, namaza gelecek misiniz?

Namaz Kur’an tercümesi ile kılınsa ibadet edecek misiniz?

Gelmeyeceksiniz, etmeyeceksiniz, o halde benim dinime niçin karışıyorsunuz?

Size soruyorum:

İstanbul’da Musevî Hahambaşılığı’na bağlı sinagoglar (havralar) bulunuyor. Bunlarda âyin ve ibadet ediliyor. O mekânlarda Yahudi kadınları erkeklerle birlikte oluyor mu? Olmuyor, kendilerine ayrılan yerlerde ibadet ediyorlar.

Siz kadınlarla erkeklerin bir arada cümbür cemaat ibadet etmelerini istiyorsanız önce sinagoglarda bu işi gerçekleştirmek için çalışınız. Bizim camilerimize karışmayınız.

Hahambaşılık böyle bir şeye izin verir mi?

Asla vermez.

Türkiye Yahudileri büyük çoğunluk olarak Sefarad mezhebine bağlıdır ve onlarda ibadet yerlerinde kadın erkek ayırımı yapılmaktadır.

Siz Yahudiler olarak sinagoglarda yaptıramadığınız şeyi niçin camilerde yaptırmaya kalkıyorsunuz?

Ey Gizli Yahudi! Sana soruyorum:

Şema Yisrael duası şu veya bu dille okunacaktır diye Don Kişot’luk taslıyor musun? Taslamıyorsun... O halde benim dinime de karışma!

İslâm dininde Ezan Arapça okunur, başka dilde okunması doğru değildir.

İslâm dininde namazdaki kıraat (okuma) Arapça Kur’an metni ile olur, başka dillere yapılmış Kur’an tercümeleriyle olmaz. Vaktiyle, ilk asırlarda, İslâm’a yeni girmiş, dili Arapçaya dönmeyen kimselerin, Arapça Kur’an okumasını öğreninceye kadar tercüme ile muvakkaten (geçici) olarak namaz kılmalarına fetva ve ruhsat verilmiştir ama bu fetva ve ruhsat bu gün geçerli değildir. Sen niçin istisnaî bir fetva ve ruhsatı genelleştirmeye kalkıyorsun? Behey Gizli Yahudi! Sen niçin benim dinime burnunu sokuyorsun?

Ben bir Müslüman olarak Yahudiler şöyle ibadet edecek, Hıristiyanlar böyle ibadet edecek diye ukalalık yapıyor muyum, onların din ve ibadetlerine karışıyor muyum?

Diyebilirsin ki:

Ben Ezanın ve namazdaki Kur’an’ın tercüme olmasını isteyerek Müslümanların yararına bir girişimde bulunuyorum.

Yararına mı, zararına mı?

Gölge etme, senden başka ihsan istemiyoruz...

Dünyanın neresinde, başka dinden olanların, bir dinin ibadetlerine, mâbetlerine (ibadet edilen yer), dualarına karıştıkları görülmüştür?

Böyle bir acayiplik, böyle bir terslik sadece Türkiye’ye mahsustur.

Bizim Kur’anımız “Bizim dinimiz bize, sizin dininiz sizedir...” buyuruyor. Hiçbir yabancının, başka bir dinin inançlarına, ibadetlerine, mâbetlerine baskı yapmaya hakkı yoktur.

Biliyorum şimdi şöyle bir soru yönelteceksin?

- Benim Müslüman olmadığımı, Gizli Yahudi olduğumu nereden biliyorsun?

Cevap:

- Çok iyi biliyorum... Senin bu halin bir sırdır ama bütün sırlar herkese gizli olmaz ve ebediyen muhafaza edilmez. Biz senin gizli tuttuğun Yahudice adını da biliyoruz. Senin soykütüğünü de biliyoruz.

Yahudiysen Yahudisin, bizim dinimize karışma!

Vaktiyle, bir Yahudi çıkmış, asıl adını gizlemiş, buram buram Oğuzluk, Türklük kokan Tekin Alp ismini almış ve Türklere milliyetçilik ve Türklük dersleri vermeye kalkmıştı. Bu Yahudi’nin asıl ismi neydi? Moiz Kohen’di. Ve bu Yahudi, Türkçülük ve milliyetçilik kitaplarından birine kocaman bir fasıl (bölüm) koymuştu. Başlığı “KAHR OLSUN ŞERİAT!..”

Kahr olasıca herif! Senin benim dinime, mukaddesatıma söğüp saymaya ne hakkın var?

Hayır bütün Yahudileri suçlamıyorum, hepsini aynı kefeye koymuyorum. Onların içinde Müslümanlarla iyi geçinen, Müslüman vatandaşlarına saygı besleyen kimseler de vardır. Mesela İstanbul Darülfünunu müderrislerinden (profesörlerinden) Avram (veya Abraham) Galanti bey, Cumhuriyet’in ilk yıllarında Müslümanları, İslâm kültürünü savunmuştur. Bu zatın “Arabî Harfleri Terakkimize Mâni Değildir” ünvanlı (isimli) çok önemli bir eseri basılmıştır. Dinsiz İçtihad dergisinde Galanti aleyhinde bir yazı yayınlanmış, ona sen bir Yahudisin, Müslümanları menfaat için savunuyorsun suçlaması yapılmış, o da başka bir dergide “Müslümanları Niçin Müdafaa Ediyorum?” başlıklı bir makale ile cevap vermişti.

Birtakım ucuz ve kolay adamlar beni antisemitizm yapmakla suçluyorlar. Hayır! Saldırganlara karşı dinimi, inancımı, kimliğimi, kültürümü korumak antisemitizm değildir.

Geçenlerde bir sahhaf dükkanında bir gençle tanıştım, dört lisan biliyormuş, turist rehberliği yapıyormuş. Akıllı, kültürlü, kitap seven bir gençti, ayak üstü sohbet ettik. Kendisi hakkında bilgi istediğimde samimî hareket etti ve “Ben Yahudiyim” dedi. Yahudi olduğu için ona soğuk davranmadım, o da bu ülkenin çocuğu idi, o da benim vatandaşım idi... Konuşma esnasında ona “Yoğurtlu kebap yiyor musun?” diye sordum. Biraz kızardı, utandı ve “Yiyorum ama annem yemiyor...” dedi. “Annenin yememesiyle iş bitmez, senin de yememen gerekir...” cevabını verdim.

Bilmeyen okuyucularıma şu hususu açıklayayım: Musevî dininde sütlü maddelerle etli maddeler birlikte yenmez ve aynı kaba konmaz. Böyle bir şey o dinde haramdır. Dindar bir Yahudinin bu hususa riayet etmesi gerekir.

Bakınız ben bir Müslüman olarak Yahudi vatandaşımın dinine karışmıyorum, aksine o dinde mütedeyyin (dindar, uygulamalı) olmasını istiyorum.

Medenî, haysiyetli, namuslu, şerefli Yahudilerin, biz Müslümanların dinine karışmak şöyle dursun, bizim din hürriyetimiz için çalışmaları, bize destek vermeleri gerekir.

Gizli Yahudilerin İstanbul’da birkaç gizli sinagogları bulunmaktadır. Bunlardan birisi Etiler’de Alkent’te büyük bir binanın alt katındadır. Biri Bakırköy’de, biri Büyükada’dadır. Bir Müslüman olarak onların orada nasıl tapındıkları, hangi dille ibadet ettikleri beni ilgilendirmez. Beni ilgilendiren husus şudur: Onlar iki kimliklidir. Dıştan Müslüman ve Türk, içten Yahudi. Bu iki kimliklilik beni rahatsız ve tedirgin eder. Sahte Müslümanlığı bırakıp sadece kendi Yahudi kimliği ile kalsalar, benim karşıma o kimlikle çıksalar hiçbir şey demem, hiçbir şeylerine karışmam.

Ezan Türkçe okunsun, namaz Kur’ân tercümesiyle kılınsın, camilerde kadın erkek karışık saf tutulup öyle cemaat olunsun diyenler İslâm’ı bozmak istiyorlar. Bu hareketin başını da birtakım Gizli Yahudiler çekiyor. Böyle şeylerden elbette rahatsız olurum, elbette tedirgin olurum.

Gizli Yahudilerden dileklerim, isteklerim vardır:

(1) İslâm dinine karışmayınız.

(2) Dinde reform, yenilik, değişiklik istemeyiniz.

(3) Müslümanların Ezanına, namazına, camisine, cemaatine burnunuzu sokmayınız.

(4) Namaz saflarında kadın erkek karışık olunmasını istemeyiniz.

(5) Kurban kesmeyi vahşet olarak nitelendirmeyiniz. (Bazı câhil Müslümanlar hayvanlara eziyet edebilir, yanlış işler yapabilir ama onların yaptıkları İslâm dinine uygun değildir.)

(6) Fıkıhsız, Şeriatsız bir İslâm türetme çabalarınızı durdurunuz.

(7) Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü propagandaları ardında Müslümanları uyutmaya, uyuşturmaya, şaşırtmaya, sapıtmaya, sersemletmeye yönelik faaliyetlerinizi durdurunuz.

( Müslümanların başına ehlî (evcil) bir Halife getirmek projelerinizden vaz geçiniz.

(9) Tek kelime ile: İslâm’a ve Müslümanlara karışmayınız.

Türkiye’de sosyal barış, toplumsal uzlaşma için bizi dinlemeniz gerekir.

Bir de bu ülkenin halkını ilerici gerici, dinci laik, Sünnî Alevî, Şucu-Bucu diye birbirine düşman kesim ve kamplara ayırmak, birbirleriyle çekişip tepiştirmek stratejisini uygulamaktan en kısa zamanda vaz geçiniz.

Sizin dininiz size, bizim dinimiz bizedir. Bizim dinimize karışmayınız.

http://entellektuel99.myfreebb.com/viewtopic.php?p=1656#1656

Yaşar Nuri bile tepkili

Tarih : 22:18:38 | 26.01.2006

'İslâm Hıristiyanlaştırılmak cami de kiliseleştirilmek isteniyor'

Halkın Yükselişi Partisi Genel Başkanı Yaşar Nuri Öztürk, İstanbul'daki 'kadınlı Cuma namazı'na tepki göstererek, 'Karma namaza onay vermek, namazın Hıristiyanlaştırılmasına, caminin de kiliseleştirilmesine onay vermek demektir' dedi. Öztürk, 'İslâm dini üzerinde operasyon yapılmakta olduğunu' söyledi. TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Yaşar Nuri Öztürk, dinlerarası diyalog faaliyetlerinin arka planında İslâm'ı Hıristiyanlık önünde uysallaştırma amacı bulunduğunu belirterek, 'Son günlerde gündeme oturtulan 'Kalvinist İslâm, Protestan İslâm, Weber Sosyolojisine Uyarlanmış İslâm' tartışmaları ve nihayet camilerimizde kilise nizamı içinde namaz gösterileri, maruz bırakıldığımız Hristiyan operasyonunun kanıtlarından bazılarıdır' dedi. Türkçeye 'ılımlı' olarak çevrilen İngilizce kelimenin kökünde, 'uysallaştırılmış, söyleneni kuzu kuzu yapan' anlamlarının bulunduğunu savunan Öztürk, elinde Kalvinist İslâm'la ilgili Berlin menşeili bir rapor olduğunu söyleyerek, 'Kayseri'de olmayan şey Berlin'den varmış gibi gösteriliyor. Ben Türkiye'deki hiçbir Müslümanın, özellikle de Kayserili hiçbir Müslümanın kendisini Kalvinist Müslüman olarak tanımlayacağına ihtimal vermiyorum' dedi.

Kaynak: Vakit

Yürü be Yaşar Nuri, kim tutar seni?

Böyle insanların arada sırada doğru söylemesi belki daha tehlikeli... Çünkü inandırıcılıklarını arttırıyor. Zekeriya Beyaz'ı kimse kaale almazken arada sırada doğru söyleyen bu insana daha çok itibr ediliyor Zekeriyaya göre.

Saygı ve selamlarımla

Yürü be Yaşar Nuri, kim tutar seni?

Böyle insanların arada sırada doğru söylemesi belki daha tehlikeli... Çünkü inandırıcılıklarını arttırıyor. Zekeriya Beyaz'ı kimse kaale almazken arada sırada doğru söyleyen bu insana daha çok itibr ediliyor Zekeriyaya göre.

Saygı ve selamlarımla

Haklısınız ,tam da bunu yazacaktık ki zaten yazılmış olduğundan kopyalayalım dedik.

Bunları okuduğumuzda insanın tüyleri diken diken oluyor. Şimdi sizden aşağıyı dikkatli okumanızı istiyorum;

İşte Asıl Amaç...

Misyonerlerin önde gelen isimlerinden Zwemer'in 1930'ların başında Kudüs'te Zeytindağı'nda toplanan misyonerler kongresinde yaptığı konuşmayı hatırlatayım;

"SİZİN GÖREVİNİZ, MÜSLÜMANLARIN HRİSTİYAN YAPILMASI DEĞİLDİR. ASIL GÖREVİNİZ ONLARI DİNLERİNİ SORGULAR, TARTIŞIR HALE GETİRMEKTİR. BU SAĞLANIRSA GERİSİ KENDİLİĞİNDEN GELİR. BİZİM YAPMAK İSTEDİĞİMİZİ KENDİ KENDİLERİNE YAPARLAR."

Evet , anlaşıldığı üzre, kadınların camide namaz kılması, Setr-i Avret e uymadan namaz kılması, erkekler ile camii içinde bir saf tutmasının ardından, yapılan tartışmaların; yani "tabi olur", "evet güze bir uygulama" vb. şekilde her kafadan ses çıkmasına şaşırmıyorum. Yukarıdaki misyonerin açıklamaları zaten her şeyi anlatıyor.

Korkunç bir durumdayız..!

Allah sonumuzu hayretsin.. Amin..!

Selamlar,

Son dönemde geleneğe yapılan haklı saldırılar kendini modernist safsatalara dönüştürünce bunlar kaçınılmaz oluyor. Yok edilmesi gereken softalık ve bid'atlarken ibadetlerin değişmez hükümleri hedef olmaya başladı.

Çözüm olarak da, fikir mücadelesini kızıştırmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok...

Saygı ve selamlarımla

Esselamü Aleyküm.

Değerli Arkadaşlarım,Kadınlar başı açık namaz kılabilir diyebilen Din İşleri Yüksek Kurulu’un tek kadın üyesi Prof. Dr. Mualla Selçuk’un Üçlü Koolisyon döneminde atandığı açıklandı. Tıpkı Pek Sayın Demirellerin Egebank dan dolayı haczini kaldırma kararını alan 5 üyeden üçü olan Başkan Faruk Öztürk ile üyeler Ali Öztürk ve Turan Karakaya nın Demirel tarafından atandığı gibi bunların hiç baki olan dünyayı düşündüğü olmasa gerek. Allah C.C. Herkese Hidayet nasip etsin.

bizim gibi sıradan bir Mü'minin bildiğini bu Pek Sayın Din İşleri Yüksek Kurulu’nun tek kadın üyesi Prof. Dr. Mualla Selçuk hanım efendi bilmiyor mu acaba diye merak da etmiyor değilim yani en azından Nur Suresi'nin 31. Ayet-i Kerime'sinin mealini bile okumak bunu bilmeye yetecekdir..

31. Mü'min kadınlara da söyle "Gözlerini (harama bakmaktan) sakınsınlar, mahrem yerlerini korusunlar. Zîynetlerini/zîynet sayılan yerlerini göstermesinler. Ancak (kendiliğinden) görünen (el, yüz) bu emrin dışındadır. Başörtülerini, yakalarının üstüne kadar (boyunlarını örtecek şekilde) koysunlar. Zîynet (ve zîynet sayılan yer)lerini kendi kocalarından veya babalarından veya kocalarının babalarından veya kendi oğullarından veya kocalarının oğullarından veya kardeşlerinden veya kardeşlerinin oğullarından veya kız kardeşlerinin oğullarından veya (mü'min) kadınlarından veya ellerinin altındaki sahip oldukları (cariyeleri)nden veya kadına ihtiyaç duymayan (tamamen şehvetsiz) erkek hizmetçilerinden veya kadınların mahrem yerlerini henüz anlamayacak çocuklardan başkasına aç(ıp göster)mesinler. Gizledikleri zîynetlerinin bilinmesi için ayaklarını (yere) vurmasınlar." Ey mü'minler! Hepiniz Allah'a tövbe edin (ve emirlerini yerine getirin) ki kurtuluşa eresiniz.

Selamlar,

Feminizmi dine de sokmaya kalkışan bir kişi olsa gerek bu marjinal din işleri yüksek kurulu üyesi hanımefendi.

Cinsiyet taassubuyla hareket edilecek konular değildir bunlar. "Çağdaş yorum" gibi saçma-sapan savunmalara da gelmez, dini konudur, Kur'an'da herşey açıktır, nettir. İslam dışında bir dine göre hüküm verilecekse, amenna, karışamayız ama namaz gibi İslamî bir hükme karşı çıkarcasına, Müslümanların bir ibadetinde değğişime gidilmesini istemek ne denli abestir, üzerinde durmaya gerek bile duymuyorum. Gelin görün ki birkaç düşünme fukarası modern safsatalarla veya cinsiyet tassuplarıyla hareket ederek böyle bir saçma meseleyle uğraşır kıldı bizi.

"bizim gibi sıradan bir Mü'minin bildiğini bu Pek Sayın Din İşleri Yüksek Kurulu’nun tek kadın üyesi Prof. Dr. Mualla Selçuk hanım efendi bilmiyor mu acaba diye merak da etmiyor değilim"

Aslında siz de biliyorsunuz niyetin farklı olduğunu...

Saygı ve selamlarımla

Esselamü Aleyküm.

'Selamlar,

Son dönemde geleneğe yapılan haklı saldırılar kendini modernist safsatalara dönüştürünce bunlar kaçınılmaz oluyor. Yok edilmesi gereken softalık ve bid'atlarken ibadetlerin değişmez hükümleri hedef olmaya başladı.

Çözüm olarak da, fikir mücadelesini kızıştırmaktan başka yapacak bir şeyimiz yok...'

'Aslında siz de biliyorsunuz niyetin farklı olduğunu...'

Değerli Arkadaşlar; İşte tam bu noktada bizler de kendimize gelip silkelenmemiz gerekmektedir. Ne yaptık. Ne yapıyoruz. Ne yapacağız. Üç Kelime ile; Mücadele. Mücadele. Mücadele. Yılmayacağız, Yorulmayacağız, gerekirse uyumayacağız, gerekirse kendi adımıza birşeylerden vazgeçeceğiz peki ne adına, (Halid bin Velid birçok ulusun akın akın Müslüman olduğu bahsi açılınca içindeki şüpheyi açığa vurur ve derki, Bunlar vergi vermemek için mi? Müslüman oluyorlar. Orada bulunan Hz. Ömer şöyle der; Allah C.C. bizleri Vergi Memuru olarak göndermedi, İslam'ı tüm insanlığa anlatmamız ve yaymamız için gönderdi). Bizlerde çevremizdeki insanlara İslam'ı anlatmamız, bıkmadan, usanmadan tebliğ de bulunmamız, bir kişiye bile olsa bir Ayet-i Kerime öğretmeye çalışmamız ve bununla amel etmesine vesile olmamız, bir kişiye bile olsa bir Dua öğretmemiz, bir kişiye bile olsa Namaz'ı anlatmamız, başının secdeye varmasına vesile olmamız için çabalamalıyız. Eminimki zaten hepiniz de bunu yapmaya gayret ediyorsunuzdur ben nacizane diyorum ki; herkes yaptığının bir fazlasını yapsın, mücadele yılmadan, usanmadan haydi değerli kardeşlerim. Allah Yardımcımız Olsun...