Jump to content
Necip Fazıl Kısakürek [N-F-K.com Forum]
gençkurt

Ben 16 Yasındayım

Recommended Posts

BİDE HATIRLAMIYORUM KİM OLDUĞUNU AMA EN BASTA ÜSTAD MİLLİYETÇİ DEİLDİ GİBİ BİŞE SOLENDİ PEKİ MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ OLAN ADINDA BİLE MİLLİYETÇİLİK OLAN Bİ PARTİ KURULTAYINA NEDEN KATILDI NE İŞİ VARDI MHPDE??????

selam aleykum

merak ediyorum size bu basmakalıp laflar etmeyi kım öğretiyor.sizden gerçekler neden saklanıyor.bu vatanın evlatlarına sizden olmadıkları için duyduğunuz bu kın ve öfkenın hatta nefretin sebebi ne?üstadın mhp kurultayına katıldığını biyerlerden duymuşsunda niçin katıldığını neden araştırmadın o zaman .bak bakalım o zamankı durumla şu ankı durum birbiriyle ne kadar örtüşüyor.ben siyaset yapmıyorum diyorsun ama partilerin adını buraya yazmaktan çekınmıyorsun yeri geldiğinde başbakana karşı bizi sesimizi yükseltmeye çağırıyorsun. şimdi senın sorduğun soruların cevabını hem ÜSTADIN ,hemde o zamankı MHP genel başkanı ALPARSLAN TÜRKEŞİN verdiği ''beyanname''lerle verelim

TÜRK MİLLETİNE BEYANNAME

"MHP'nin lideri Alparslan Türkeş, 1977 seçimi eşiğinde nefsinin ve partisinin hesabını şöylece vermek mevkiindedir:

1 - Alparaslan Türkeş, yatalak bir idareye karşı, fikirsiz bir hareket saydığı 1960 ihtilâline, başta, sırf bir fikir yönü vermek ve Cumhuriyet Halk Partisi'nin ihtilâli sömürmesine mâni olmak için katılmış fakat bu gidiş önlenemeyince uzak kalmış, Türk Milleti ve tarihinin ihtilâl kadrosuna biçtiği suçluluk dairesinin dışında kalmayı ve ibrasına nail olmayı şart bilmiştir.

2 - Alparslan Türkeş ve Parti'sinin dünya görüşü, ruhî muhtevaya bağlı milliyetçilik olarak metbûluğu (bağlı olunan) ruha ve tabiiliği milliyete veren bir anlayış içinde tek kelimeyle İslâm imanıdır.

3 - Alparaslan Türkeş ve Partisi, milliyetçiliği, içi kevserle dolu bir kâse şeklinde görür, ana kıymeti kâsede değil, kevserde bulur ve o kevserin nûrunu ışıldattığı nispette kâseye değer verir.

4 - Alparslan Türkeş ve Partisi, bugün en keskin bunalımını yaşayan insanlığa yol gösterici istikamet oklarını, Kâinatın Efendisi'nce getirilmiş ruh ve ahlâk ölçüleri olarak ilân eder ve tasarılarını, hasretlerini, her şeyini bu inanç mihrakında toplar.

5 - Dostluk ve düşmanlık kutuplarımızı tâyinde kıstaslarımız şudur ki: Ferd, zümre, sınıf ve makam olarak her kim ve her ne olursa olsun, Hakk'ın düşmanları düşmanımız, Hakk'ın dostları dostumuzdur.

Türk Milletinin maruz bulunduğu derin bunalımın tarihî gelişmesi bakımından yöneticilerin Türk Milletinin dert ve ızdıraplarının sebeplerini teşhis edemediklerini, tedbir ve çarelerde revizyona tabi tutamadıklarını ve taklitçi kaldıklarını görüyoruz.

Türk'ün ruh köküne inmeyen ve bağlanmayan her tedbirin temelsiz kalacağı inancındayız.

1977 seçimlerinin eşiğinde, başta milliyetçi, mukaddesatçı Türk gençliği bulunmak üzere, Alparslan Türkeş ve Partisinin hüviyeti bu satırların ifade ettiği derin mânalardan ibarettir."

ALPARSLAN TÜRKEŞ

MHP GENEL BAŞKANI

Onu da benim beyannamem takip etti:

BEYANNAME

M.H.P. Genel Başkanı Alparslan Türkeş'in "Türk Milletine Beyannamesi"ni okudum.

Pılı-pırtı odalarının raflarında dizili, kapağı arkasına devrik ve içi boş, hattâ süprüntü dolu teneke konserve kutuları halindeki partiler arasında, bugünden itibaren MHP, nazarımda bambaşka bir mâna ve hüviyet sahibidir. Onu, müslümanlık ve Türklüğün gerçek hakkını vermeye namzet bir topluluk olarak anıyor ve canımın içinden selâmlıyorum.

Bu beyanname, tâ Cava'daki mü'minle Amerika'daki zenci müslümana kadar bütün İslâm âlemini ihtizaza getirecek ve oluş dâvasını temellendirecek kıymette tarihî bir hâdisedir. İdeal yumağımızın her lifini içinde saklayan bir tohum... İslâm âleminin Türkiye'den beklediği zuhur ve tecellinin tohumu...

Türkeş beyannamesinde dört ana esası, bir binanın dört direği halinde vazetmektedir:

1 - 1960 gece baskınının sorumluları arasında değildir.

2 - Posa ve kabuk milliyetçiliğinden uzak ve ruhî muhtevâya tâbi mânada milliyetçidir.

3 - Başını dayadığı tek ruhî muhtevâ, yine tek kelimeyle ve bütün ölçüleriyle İSLÂM'dır.

4 - Son 150 yıllık taklit devremizin bütün sahtekârlıklarını tezgâhlayacak ve gerçek oluşu billûrlaştıracak bir tarih (revizyon)una taliptir.

Ne Mebus, ne Senatör, ne Bakan, ne şu, ne bu !.. Allah'ın bana biçtiği manevî makam ve memuriyeti bunlardan hiçbiri tercüme edemez. Bu bakımdan en canhıraş ihlâs ve hasbîlik kürsüsünden haykırıyorum: 40 yıllık mücadele ve yepyeni bir gençlik inşası hayatımda, bugün, bu beyannameden, bu beyannamenin sahibine ve partisine taktığı şeref ve mesuliyet bâzubendinden sonra, artık, emin olmaya yakın bir ümid nefesi alabilirim.

150 yıldır hergün biraz daha artıcı bir hasretle kurtarıcısını bekleyen Türk Milletine "beklediğin geliyor!" müjdesini vermenin ilk ümid günü bu tarihî ândır.

"Emin olmaya yakın ümid" ışığının çaktığını gördüğüme ve bu ışığı nice defa hayâl edip de karanlıklara düştüğüme göre, bundan böyle yeni inkisarlara tahammülü kalmıyan yanık yüreğimi, dâva yolunda en küçük istikamet hatasına razı olmaz bir hassasiyetle bu beyannamenin halkaladığı sıcak avuçlara bırakıyor ve 40 yıllık emeğimin semeresini bu çevrenin aksiyoncu ruhundan bekliyor ve istiyorum!

İçi alev alev müslüman, dışı pırıl pırıl Türk ve içi dışına hâkim, dışı içine köle, yeni Türk neslinin maya çanağı olmak ehliyeti hangi topluluktaysa ben oradayım.

Allah'ın inayeti ve Resûlünün ruhaniyeti bu yoldakilerin üzerinde olsun!..

Necip FAZIL

sonuç:admin ve mod arkadaşlardan ricam bu tür ''dediğim dedik çaldığım düdük''tiplerin bu formu kendi siyasi amaçları uğruna yıpratmasına izin verilmemesi.biz hiç bir soruyu cevapsız bırakmayız ama burası bizim için üstadın manevi dersanesi niteliğini taşıdığı için hiçbir siyasi görüşün burda fink atmasına müsade edemeyiz.

saygılarımla

daha yeni üye oldum ama ben de bu konunun burdan temizlenmesini talep ediyorum.kendisini şucu ya da bucu değilim ŞAHSİYETÇİ VE KİŞİLİKÇİYİM diye tanımlayan müstesna şahsiyetin sitesinde,daha söylediklerini hazmedememiş bir kişinin basmakalıp sözlerine cevap verilmesi ve dikkatin buraya toplanmış olması çok üzücü.ayrıca gençkurt birsürü site var bu kafanda ki kopyala yapıştır düşünceleri paylaşıp yandaş bulabileceğin.sana bir abla tavsiyesi oralara takıl.ama bunların yeri burası değil.

Arkadaşım söylediklerinin altında hiçbir mantık yok. Milliyetçilik siyasi bi düşünce değilmiş, temel bi ilkeymiş. Ne demektir temel bir ilke? Açıklasana o zaman açıklayabiliyorsan? Neyin temel ilkesi? Ezberleyip plaktan okumayın, ne dediğinizi iyi ölçün. Bu işler "aklıma geldi yazdım" demek kadar basit değildir. Kullandığınız kavramların içinden haberdar olun.

Milliyetçilik yapmadan ayakta kalan devlet istiyorsan Osmanlı derim, Selçuklu derim, Anadolu Selçukluları derim... Derseniz ki bunlar bir süre içinde yıkıldı, ben de size İbn-i Haldun'un tarih görüşünü okumanızı tavsiye eder, ayrıca faşizan devletlerin sonunda yıkılışına dair örnekler gösterebilirim. İçinde birden çok milliyete ait insanları barındıran bir devlette siz milliyetçilik yapma lüksüne sahip değilsiniz (bahsettiğimiz milliyetçilik milletinin sahip olduğu özellikleri bilip bundan dolayı ona saygı duymak değil, onun üstünlüğüne ve yüksekliğine dair saçma güdülerle hareket etmektir, faşizanlıktır.)

Hala Allah türkü korusun ve yüceltsin diyorsunuz, yürüttüğümüz mantığa cevap veremiyor ve evet bozuk plak gibi size belletilenler üzerinden devam ediyorsunuz. Alnınızla enseniz arasındaki et parçasını çalıştırmayı ne zaman öğreneceksiniz? İnatçı keçiler gibi aynen devam etmenin size her yerde rezil olmak dışında ne kazandıracağını sanıyorsunuz?

Üstadın milliyetçilik anlayışının ne olduğuna dair başlıklar forumda mevcut, yine bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olarak yazmışsınız. Gidin okuyun önce, okuyun da bir şeyleri öğrenin, daha sonra size empoze edilenleri değil, gerçekleri kullanarak yazın. Bugünün chpsiyle aynı eksende hareket eden ve daha dün yaptığı açıklamada "tencere dibin kara, seninki benden kara" der gibi bunu kabullenen bir böğürtülü gırtlağın idare ettiği partiyle değil, yeni kurulacak olan ANAP'la ilgilenmeye başlamıştır üstad hayatının son devresinde. Ömrü vefa etmemiştir o ayrı. Yani tam bir mutmainliği de yoktur. Üstad milliyetçidir, fakat kastedilen manada değil. Abdülhamit arkadaşımızın alıntısı herşeyi anlatıyor ama anlayabileceğinizden şüpheliyim.

pkk nın marksist temeller üzerinde yükseldiğini ve İslamiyet ortak paydasını savunmadığını, tamamen aha bizim Türk faşistler gibi faşizan bir anlayışa sahip olduğunu bilmeyecek kadar da cahilsiniz demek! İşte şeridin koptuğu yer de tam burasıdır. Bunu söyleyebilen, entellektüel birikimi yerlerde sürünen bir insanla tartışmayı şahsiyetimi ayaklar altına almak telakki ederim.

Israrla ve inatla: ALLAH TÜM MÜSLÜMANLARI KORUSUN, MADDİ VE MANEVİ BAKIMDAN YÜCELTSİN!!! ALLERJİSİ OLANLARI YA İSLAH ETSİN, YA DA BELALARINI VERSİN!!!

Selamlar,

Konu kilitlenmiştir.

Gençkurt ve Trradomir kullanıcı ismine sahip üyelerimize sırasıyla forumdaki rahatsızlık uyandırıcı tavırları ve hakarete varan üsluplarından dolayı 2 uyarı puanı verilmiştir.

3 uyarı puanı alan kullanıcıların rütbesi bir kademe düşürülür. (Yüzbaşı = teğmen, teğmen = sivil)

Saygı ve selamlarımla

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Create New...